Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Certyfikat węgla a lokalny skład opalu


andrejus17

Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem dziś do lokalnego składu opału z zapytaniem o eko groszek. Pani w biurze poinformowała mnie ze mają świetny polski groszek o kaloryczności 28 Mj/kg w cenie 950 zł. Na pytanie z jakiej kopalni i czy dostanę certyfikat pani powiedziała że nie udzieli mi takiej informacji, certyfikatu też nie dostanę. Czy to zgodne z prawem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 listopada kupując węgiel musisz dostać: do 200 kg - paragon oraz świadectwo jakości paliwa. Powyżej 200 kg paragon, świadectwo jakości oraz dokument dostawy . Od 1 stycznia dostaniesz fakturę, świadectwo jakości oraz oświadczenie kupującego wyroby węglowe .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gaizka2 napisał:

 Od 1 stycznia dostaniesz fakturę, świadectwo jakości oraz oświadczenie kupującego wyroby węglowe .

A co to takiego, to oświadczenie kupującego wyroby węglowe ? Czyżby moje, że kupuję dla siebie ?

W listopadzie kupowałem ekogroszek w Obi, całe 100kg i dostałem świadectwo jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

A co to takiego, to oświadczenie kupującego wyroby węglowe ? Czyżby moje, że kupuję dla siebie ? 

Witam Oldek.

To samo co na olej opałowy (czerwony), oświadczasz że go spalisz a nie wyjeździsz... to biurokraci wymyślili że na węglu można jeździć?   :)))

Żart :)....  Chodzi o oświadczenie, że zużyjesz w domu a nie do firmy czy innej instytucji, dokładnie o zwolnienie z akcyzy tylko do gospodarstw domowych, na tej podstawie sprzedadzą Tobie bez akcyzy...

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyza,podatek od luksusu to chyba tylko w Polsce,i to na węgiel. Z drugiej strony państwo musi wielce nie lubić rodzimych przedsiębiorców.

Czy w świadectwie jakości podadzą mi kaloryczność?pochodzenie węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel groszek KWK  Piast 24MJ

Kod CN: 2701

Takie  okreslenie na fakturze mojego zakupu z sierpnia 2018. Węgiel ( cena 800)kupowany luzem 1570kg. Następny zakup tylko paragon. W sumie prawie 2,6t tego samego sortu.

Teraz kupuję workowany bez określenia jaki  i  która kopalnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i pan "KAZIU" że skladu opałowego trzymając się za ucho mówi ..."no.....yyy.....ma 27 meeega"...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj brałem sztygar ultra -100 kg i dostałem certyfikat. Załączam zdjęcie do wglądu jak to wygląda.
I jeszcze nie mogłem załatwić tego przy kasie tylko aby być zwolnionym z akcyzy trzeba udać się do punktu informacji w sklepie i tam złożyć podpis i zapłacić :) i dodatkowo 5 minut się w sumie czeka jak w urzędzie hehe.

 

 


 

IMG_20190113_122911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego pisma wynika że płacisz za 28 MJ , a dostajesz 26 MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale po prawo jeszcze jest ze min 24 MJ, więc sam widzisz jak to wygląda. Zresztą ten certyfikat jest robiony z próbki pewnie z całej dostawy do sklepu i może się okazać że z którejś palety będzie co innego. Więc taki certyfikat można sobie w buty włożyć. Ewentualnie jak bym kupił 1 tonę tego i by się okazało że z worków leci woda to może udało by się zareklamować co by wymienili na inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.