Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od miesiaca jestem uzytkownikiem nowej kotłowni. Kociol to Pelmax z Biawaru, CWU Austria-Email 300l, dwa obwody grzewcze, kazdy z wlasnym zaworem 3-droznym z silownikiem, Calosc pracuje w automacie (silowniki na zaworach, czujniki temp zew. i temp. wew. i co). Calosc przedstawiona na schemacie_1 (nie wrysowany zawor dwufunkcyjny - zabezpieczenie kotla przed przegrzaniem - przy pelecie absolutnie niemozliwe) Jesli chodzi o ogrzewanie wszystko dziala bez zarzutu. Problem mam z ciepla woda - spadek temp srednio o 1,5 stopnia na godzine - oczywiscie bez rozbioru wody, z wylaczona cyrkulacja. prawdopodobnie przyczyna jest to ze podgrzewam mniejsza czesc zbiornika. Mysle wiec nad taka przerobka - schemat_2. Do tego bedzie jeszcze wyprowadzenie do podlaczenia solarow tak by w przyszlosci w miare szybko przelaczac dolna wezownice na solar/piec. I tu moje pytanie czy schemat jest prawidlowy i czy powinienem pomyslec nat jeszce jakimis innymi przerubkami kotlowni. drugie pytanie: czy to ze w chwili obecnej mam powrot z wezownicy ze zbiornika cwu wpiety przed zaworem 3-droznym od grzejnikow w niczym nie przeszkadza?

Pozdrawiam

post-38817-0-12211900-1357248107_thumb.jpg

post-38817-0-51705200-1357248126_thumb.jpg

Opublikowano

Wężownice zbiornika CWU połącz szeregowo jak na poniższym rysunku z kosmetycznymi poprawkami.

post-2387-0-61111300-1357250411_thumb.jpg

Opublikowano

tylko ze jak podlacze szeregowo ciezej bedzie przelaczac solar/piec dolna wezownice. Solar pewnie za 2 lata, chyba ze grzanie piecem bedzie wychodzic super tanio. na razie przy tym spadku temperatury na cwu - na samo podgrzanie wody okolo 6kg peletu dziennie. dwie osoby, tylko prysznic, minimalne ilosci zmywania (jeszcze spartanskie warunki - bez podlug, kuchni, drabina robi za schody na pietro:) )

Jesli chodzi o spalanie:

Metraz: 144m2 (dom) + 60 (garaz i kotlownia). Fasada - 15cm grafit, dach 10cm ProfitMata +15cm Unimata, duza kaburatura, bo wysokie pomieszczenia i kawal antresoli nad salonem. Kotlownia uruchomiona 30 listopada 2012r. Od tego momentu spalilem : 195kg Olimp 6mm (prawie nic popilu, swietnie sie pali najlepszy jak do tej pory), 90kg od prywaciaza debowy (nigdy wiecej, spopielenie ok. 20%, strasznie duzo trocin 2kg na 25kg worek - co powodowalo ze zapychal sie palnik, slowem porazka - 4 dni stania nad piecem), 300kg Lava 8mm (chyba minimalnie gorszy Olimpu). Razem 585kg. Ale uwaga - mam kominek (wolnostojacy wklad bez plaszcza i bez DGP), ktorym pale srednio 2-3dni w tygodniu (smieciowe drewno z budowy). Temperatury: komfortowa 20 (6 godzin na dobe), ekonomiczna 19 (choc w tej chwili mam 22,5 - kominek). I starsznie duzo idzie mi na podgrzanie wody. Poza tym nie mam zadnych drzwi wew. - zwlaszcza garaz- wiatrolap i wiatrolap- hol, a brama garazowa przez nierowna podloge ma calkiem spore szczeliny (pewnie temat na koncowke wakacji:) ). biorac pod uwage ze pierwszy sezon grzewczy + ta nieszcesna woda to uwazam ze wynik calkiem przyzwoity.

Jeszce jedno pytanie. jest to uklad zamkniety. gdy piec nie grzeje cisnienie wynosi 0,6bara, gdy grzeje 1bar. naczynie przeponowe 24l 1,5bar. minimalna temperatura na kotle - 40st - czy to cisnienie jest w porzadku? i czy to ze naczynie jest wpiete na powrocie z podlogowki przed zaworem 3-drogowym niczemu nie przeszkadza?

Pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.