fredziopl Opublikowano 23 Listopada 2013 #201 Opublikowano 23 Listopada 2013 a odnosnie poszerzenia funkcjonalnosci kotlowni o pralnie czy przechowalnie, jest to realne? Czy jednak pellety nie sa na tyle czystym paliwem i palenie nimi jak np gazem czy pradem zeby bylo to mozliwe? Poza tym ide dalej edukowac sie odnosnie piecow na pellet, ja zdecyduje sie i wybiore konkretny rodzaj ogrzewania nie zapomne sie z Wami podzielic, dzieki za pomoc i w razie czego odezwe sie znow.
sambor Opublikowano 23 Listopada 2013 #202 Opublikowano 23 Listopada 2013 Ja w kotłowni 13m2 mam 2 kotły w tym jeden z zasobnikiem na pellet + bufor 800l+ CWU 300l do tego pralka , hydrofor, zmiękczacz wody i suszarnię + jakieś graty i zapas drewna. Co do suszarni to żona nic nie mówi że sznurki lub pranie jest brudne. Co do gazu i prądu to niestety pellet trochę jak już pisałem kurzy przy wsypywaniu do pojemnika , oraz przy czyszczeniu kotła trochę popiołu wylatuje na podłogę, ale to margines. Najważniejsza różnica między gazem i prądem a pelletem to właśnie to że regularnie trzeba czyścić kocioł a przy gazie to max 1x na rok lub rzadziej. poczytaj trochę na ten temat , jedno jest pewne pellet nie jest tak bardzo oszczędny jak piszą producenci, zawsze wyjdzie go trochę więcej. Warto też mieć miejsce na składowanie pelletu, pomieszczenie musi być suche - 1 lub 2 palety może w garaży się zmieszczą.
Eki Opublikowano 23 Grudnia 2013 #203 Opublikowano 23 Grudnia 2013 Witam mam prośbę do Szanownych Kolegów którzy znają sie na tych kotłach, może troszkę nie w temacie dyskusji, ale jestem całkiem zielona jezeli chodzi o ekogroszek :blink: 2 dni studiowałam to forum i wszystkie opisy Muszę szybko wybrać kocioł ( awaria starego, tradycyjnego na węgiel -nie do naprawy :angry: , obecnie dogrzewam dom piecykami elektrycznymi) - zdecydowałam się ekogroszek ( względy czystości - mam dość brudnej piwnicy i brudnych rąk, o braku czasu niewspomnę) Podumowując moje studiowania B) : Kocioł musi być niski (niska piwnica) czyli ten z wymiennikiem pionowym wylot do komina musi być z tyłu, podajnik musi byc z lewej strony. całkowicie zautomatyzowany czyli z tym PID moc kotła 12 KW ( 135 m,kw , dom stary ale bardzo dobrze ocieplony, kocioł tylko do centralnego ogrzewania ) nie wiem co to to mierzenie ciepła ale i tak nie mam na to czasu bez dodatkowych rusztów dla innego paliwa niż ekogroszek ( wprawdzie ma jeszcze troche drzewa i węgla ale juz nie chcę się w to bawić) podajnik hmmm? tłokowy czy slimakowy - tu proszę o pomoc bo to dla mnie czarna magia :( bardzo proszę o pomoc czy dobrze wszystko skalkulowałam i czymś nie zapomniałam i gdzie najlepiej kupować ekogroszek i jaki ? - są jakieś warości tego ekogroszku ale nie wiem co to jest. z góry dziekuje za pomoc :)
vernal Opublikowano 23 Grudnia 2013 #204 Opublikowano 23 Grudnia 2013 No muszę przyznać, że nieźle Ci poszło z przyswojeniem teorii. Można tu poprawić, że nie musi być z PID i bez tego też jest automatyczny. Tłokowy to raczej nie, bo zazwyczaj one smolą i brudzą, ślimaki lepiej sobie radzą. Napisz jaką masz wysokość do dyspozycji oraz jak wysoko jest wejście do komina, to może wtedy ktoś zorientowany w poszczególnych markach (niestety nie ja) coś doradzi. Pozdrawiam.
woof Opublikowano 15 Listopada 2014 #205 Opublikowano 15 Listopada 2014 Dzięki za profesjonalne porady >>> przeczytałem poradnik od dechy do dechy i teraz widzę, że miałem rację szukając wiedzy na ten temat, bo moja jest taka, że bym kupił i się cieszył poprzez łzy, a myślałem, że co to za problem kupić i zlecić instalację kotła. Trochę się już tym zainteresowałem i zaciągałem języka u kilku fachmanów w tym u jednego kolegi i widzę, że wszyscy co do jednego popełniają błędy jakie w poradniku są opisane // najbardziej mnie zdenerwowała ich rada co do mocy pieca i dlatego zacząłem szukać na forach wiedzy na ten temat i wychodzi, na to, że wszyscy doradzali mi źle proponując od około 1,5 do 2 razy tyle co potrzeba, argumentująć, że lepiej mieć spory zapas // - to chyba mój pierwszy wpis na tym forum - minęło ponad 1.5 roku od tego wpisu, ale doświadczenia tylko jedna zima - jednak już sporo się nauczyłem i doświadczenia też przybyło Dziękuję wszystkim forumowiczom dzięki którym mogłem nie popełnić wielu podstawowych błędów, a także zwiększyć swoją wiedzę i łatwiej przejśc przez okres nauki pieca, palenia w nim. Ostatecznie zakupiłem piec OGNIWO EKO 10 kw - jestem z niego bardzo zadowolony i choć przez pierwszą zimę przepaliłem około tony groszku więcej niż trzeba, ale wynikło to z kilku powodów, a jednym z nich było oprogramowanie które było do kotła 16 kw, a nie 10 kw - dopatrzyłem się tego dopiero jak podłaczyłem piec do "kompa" i wtedy wszystko zaczęło się wyjaśniać i być czytelne nawet dla laika, ale trochę to trwało zanim zmieniono mi oprogramowanie, które pozwala ustawić piec od 8 kw mocy Teraz siedzę w fotelu przed monitorem i klikam co chcę, poprawiam parametry itd, a do pieca schodzę tylko po to aby zasypać zbiornik groszkiem i wywalić popiół średnio co 8 do 12 dni. - obecnie spalam około 14 kg groszku(28), a popiołu mam nie więcej niż 10 do 12 % - przypominam, że mieszkam w starym prawie 60 letnim domu bez ocieplenia 120 m2 ze starą żeliwną instalacją Zapraszam wszystkich użytkowników tego pieca do wymiany doświadczeń, może wspólnie coś sobie doradzimy i czegoś nauczymy.
shogunzlasa Opublikowano 20 Kwietnia 2017 #206 Opublikowano 20 Kwietnia 2017 Poradnik nie obejmuje jednego gorącego tematu: Piece 5tej klasy - z którymi - no właśnie - jak jest.. Podawana moc to zazwyczaj moc maksymalna na paliwie z kosmosu i pytanie jak dobrać dobrze piec...Sam stoję przed wyborem pieca na ekogroszek. Chciałbym wykorzystać do tego faktu dopłatę z UE (więc klasa 5ta). Z racji na wymiary kotłowni do wyboru pozostają mi 3 piece:1. Moc 14kW z palnikiem Ekoenergii (10-15 kW) pow. wymiennika 1,3 m22. Moc 14kW z pancerpolem duo (obrotowym - 17 kW) pow. wymiennika 1,2 m23. Moc 17kW z pancerpolem duo (obrotowym - 17 kW) pow. wymiennika 1,5 m2Jak to w klasie 5tej bywa moce pewnie podane są jako maksymalne na wyselekcjonowanym paliwie (27 / 28 MJ).Zapotrzebowanie domu to 11 - 12kW + bojler 300l (jest 160m2 będzie 180m2):http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2e41 I tutaj pytanie który kocioł / palnik spełni lepiej swoje zadanie jeśli paliwo nie będzie tak dobre?Czy nastawić się na 17kW mając zapas dla gorszego paliwa czy brać 14kW z palnikiem który i tak posiada rezerwę? Które rozwiązanie sprawdzi się w trakcie tęgich mrozów i nie zrujnuje samopoczucia w okresie wiosenno-jesiennym?Mój temat:https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23831-jaki-kocio%C5%82-ekoprojekt-sas-efekt-drewmet-mj-ekonomik/
CoTo Opublikowano 3 Stycznia 2020 #207 Opublikowano 3 Stycznia 2020 Witam Pod co podciągnąć pustaki z gazobetonu przy wyborze materiału na stronie ciepłowłaściwe.pl ?
CoTo Opublikowano 12 Stycznia 2020 #209 Opublikowano 12 Stycznia 2020 @jacekrutkowski Czy aby na pewno? To nie są te białe bloczki tylko szare.Mają nabite cyfry 600 z boku.
Juzef Opublikowano 12 Stycznia 2020 #210 Opublikowano 12 Stycznia 2020 Biały bloczek od szarego różni się kruszywem użytym do produkcji. Parametry bloczków różnych kolorów o takiej samej gęstości są bardzo zbliżone.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.