Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Co Głośno Chodzi?


Dami24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , instalacja w miarę świeża uruchomiona w pażdzierniku tego roku. Pompa CO zaczeła głośno chodzić tak jakby coś w środku poleciało jakieś plastik. Próbowałem odpowietrzyć pompę oraz wyczyściłem filtr przed pompą i rezultat ten sam. Czy pompa nadaje się do wymiany. Czy ona ma prawidłową pracę i czekać aż ją całkiem szlak trafi ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Podczepię się, bo też o pompie chciałem...

Moja pompa do podłogówki (VILO, pierwszy sezon) zaczęła na 1 i 2 biegu pracowac pulsacyjnie (na słuch biorąc). Pracuje sekundę, odpoczywa sekundę. Najpierw tak było na 1 biegu, potem na drugim. Teraz tylko 3 pracuje stabilnie. jak myśłicie - do wymiany?

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Pompa WILO SMART nie posiada funkcji Auto Adapt, w przypadku instalacji podłogowej niespecjalnie przydatna funkcja. Nie do końca rozumiem pracę pulsacyjną pompy i jej naprzemienne załączanie i wyłączanie. Pompy WILO Smart są to częściowe już automatyczne pompy. Czy po nastawienie pompy na pracę na 3 biegu nie było już kłopotów z załączaniem i wyłączaniem się pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podbijam temat. Mam pompę CO - Wilo Smart 25/6, pracującą czwarty sezon grzewczy (od października do maja). Przez pierwsze dwa lata chodziła normalnie na wszystkich trzech biegach. W tamtym roku zaczęła pracować nierówno na pierwszym biegu. W tym roku zdarza jej się też na drugim. Przez nierówną pracę rozumiem podawanie cieczy grzewczej (u mnie mieszanka glikolu i wody) falami, co 1-2 sekundy. Można to zjawisko porównać do przypływu i odpływu fal do morskiego brzegu. Czy ktoś z Was, specjalistów ma pomysł dlaczego tak sie dzieje i gdzie szukać rozwiązania? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powodem są szumy przepływowe. odpowiedź rozwinięta tutaj

 

Instrukcja serwisowa Wilo

 

Pompa powoduje szumy
– Przy szumach kawitacyjnych spowodowanych niedostatecznym cinieniem na dopływie zwikszy to cinienie w dopuszczalnym zakresie.
– Sprawdzi nastawienie zakresu regulacji i w razie potrzeby przełczyć na niszy.
 
"Jeżli ogrzewane pomieszczenia nie są dostatecznie ogrzane, to wybrany kanał regulacji może by za niski. Potrzebne jest wtedy przełczenie na wyszy kanał regulacji. W przeciwnym przypadku, jeeli nastawiono za wysoki zakres rónicy ciśnień, w rurocigach, a w szczególnoci w dławicych zaworach termostatycznych mogą powsta szumy przepływowe. Mona je wyeliminowa przez nastawienie na niszy kanał regulacji. Przełczanie realizuje si za pomoc prze- łcznika wyboru w skrzynce zaciskowej. Po przełczeniu na inny zakres regulacji instalacja grzewcza wymaga czasu dla osignicia stabilnej regulacji."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.