Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Grzeje Jeden Grzejnik Pomocy


dembol23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam ponownie, wkońcu muszę zabrać się za usprawnienie owej instalacji. Może trzeba wymieć na nowy ten zawór różnicowy. Może przez to że się zagotowało w piecy kilka razy w jakimś stopniu się uszkodził. I jeszcze jedno jak się okaże że zbiornik wyrównawczy jest podpięty pod zasilanie, mam to zmienić i podpiąć pod powrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór różnicowy wywal - robisz to od 4 sezonów ( od 2012) i nadal nic.

Połączenia naczynia nie zmieniaj, musi zostać na zasilaniu

Natomiast warto przeczytać temat od początku - jak nie da powtórnie wyregulować grzejników - było opisywane jak, to trzeba albo zmienić rury na większe średnice albo zmienić pompę na  25/60.

Ale po zmianie pompy może bardziej wodę wyrzucać z instalacji.

Jak wysoko jest naczynie nad najwyższym grzejnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie jest około 1,5 m wyżej od ostatniego grzejnika. Zpuściłem wode, kulka była zdeformowana. Wywaliłem ją i wsadziłem kawał gumy od dentki. Ca cała płaszczyzne zaworu. Filtr też był zawalony. Nalałem ponownie wody, odpowietrzyłem i zkryzowałem dolne grzejniki, narazie górne nie grzeją jeden tylko sam początek, znaczy się zasilanie i powrót są ciepłe. a mineły już 2 godziny. Może trzeba było bo odpowietrzeniu znowy dolać wody i ponownie odpowietrzyć. Dodam że przy odpowietrzaniu górnych zeszło powietrze ale nie poleciała woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczynie jest około 1,5 m wyżej od ostatniego grzejnika. Zpuściłem wode, kulka była zdeformowana. Wywaliłem ją i wsadziłem kawał gumy od dentki. Ca cała płaszczyzne zaworu. Filtr też był zawalony. Nalałem ponownie wody, odpowietrzyłem i zkryzowałem dolne grzejniki, narazie górne nie grzeją jeden tylko sam początek, znaczy się zasilanie i powrót są ciepłe. a mineły już 2 godziny. Może trzeba było bo odpowietrzeniu znowy dolać wody i ponownie odpowietrzyć. Dodam że przy odpowietrzaniu górnych zeszło powietrze ale nie poleciała woda.

Musi polecieć woda z odpowietrznika w każdym grzejniku a nie samo powietrze.Uzupelnił wodę w instalacji i jeszcze raz odpowietrz.Przy uzupełnianiu zładu woda powinna się przelać przez rurę przelowową naczynia

Samo dopełnianie instalacji powinno się robić delikatnie mniejszym strumieniem a nie zawór na full

Edytowane przez odpowietrznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wczoraj odpowietrzyć górne grzejniki. Ale było w nocy słychać jak by się woda przelewała w grzejnikach. Dzisiaj ponownie doleje wody zmniejszę bieg na 1.

Na dole dwa grzejniki słabo zaczęły grzać , chyba za mocno zkryzowałem. Dodam że pompę mam chyba nie taką złą firmy LFP 1-gieg:30, 2-*bieg:45, 3-bieg:60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi polecieć woda z odpowietrznika w każdym grzejniku a nie samo powietrze.Uzupelnił wodę w instalacji i jeszcze raz odpowietrz.Przy uzupełnianiu zładu woda powinna się przelać przez rurę przelowową naczynia

Samo dopełnianie instalacji powinno się robić delikatnie mniejszym strumieniem a nie zawór na full

Wodę zawsze dopełniam powoli, i zawsze do momentu aż się przeleje przez naczynie rurą przelewową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.