Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rystal Problem Z Szybko Spadającą Temperaturą


Patii

Rekomendowane odpowiedzi

No to jaka wersja Panowie? :)

Chodzi o to że te pomieszczenia są używane, cały dom jest używamy tylko w sypialniach nie musi być aż tak ciepło.

Na piętrze w sypialniach jest co zapomniałam zaznaczyć po około 19C.

 

Jeżeli chodzi o piec to widzę, iż krócej o wiele krócej ponieważ w przeciągu 10 maks 15 minut dobija do temperatury i trzyma jakieś 30-40 min.

Czyli jest poprawa.

Zmniejszyłam nadmuch na 52%. Był na 60% były spieki, zmniejszyłam do 55% i dalej były dość spore spieki więc obniżyłam do 53% i jest lepiej. Jutro go znów poobserwuję ponieważ będę miała więcej czasu.

 

Jeżeli chodzi o regulowanie temperatury to jest tylko ten mieszacz i on pokazuje temperaturę jaka idzie na grzejniki, w skrzynkach są pokrętła ale takie zwykłe białe(nie wiem czy to o to chodzi). Jedynie na podłogówkę są pokrętła takie z podziałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz duży odbiór ciepła to i wolniej będzie dobijał do zadanej temperatury.

 

Pierwsze "odpalenie" mojej instalacji CO było małym szokiem. Kocioł wchodził w tryb pracy, dobijał do 55stC w parenaście minut, następnie przerwa podtrzymania nie trwała dłużej niż 5-8minut.

Efekt - praktycznie ciągła praca kotła. Na zewnątrz około 10stC, więc pomyślałem że w mrozy nie wyrobię z grzaniem.

 

Problemem był brak termostatów na grzejnikach - ciepło uciekało bez ograniczeń.

Teraz mam termostaty i w podtrzymaniu postoi od 20 do 60min a i szybciej dobije do zadanej temperatury bo nie ma takiego odbioru ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nadal spieka to jeszcze nadmuch w dół ale powoli po 1-2% i nie za często

o termostatach to ode mnie nie usłyszysz bo się nie znam

ale moze producent robi konkretne do tego typu kalafiorów i cena przystępna. może warto w sklepie w którym brałaś kalafiorki chociaż spytać o typ jakiego szukać niekoniecznie od razu jakiej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry ponownie:)

 

Bardzo długo się nie odzywałam i nie zrelacjonowałam swoich wyników. Wtedy niestety wyjechałam i nie wiem co się działo z piece.

 

Powracam do tematu tak jakby mojego pieca :)

 

SEzon grzewczy w pełni już był a ja dalej walcze :)

 

A walcze ze spadkiem temperatury i nie rozumieniem dlaczego tak jest a może jest to prawidłowe a czepiam się jak zwykła baba.

 

No to do dzieła z zadawaniem pytań. Zadam je ponieważ już zdążyłam przewertować wójka google ale nie odpowiedział mi dokładnie na nurtujące mnie pytania :)

 

1. Ustawiłam mu podawanie na 4 sek przerwa 35 - tak, tak wiem za duże odatępy czasu aleeee próbując na prawdę prze różnych warjacji z ustawieniami ta jest dla mnie najbardziej chyba ekonomiczna ponieważ:

a) jest mniej spieków

b) nie wywala mi groszku

c) nie wiem czemu :)

 

Więc czego dotyczy mój problem zapytacie :)

 

Aaaa chodzi o temperaturę jej osiąganie i spadanie.

 

Zadałm mu temperaturę 55 stopni. Ok osiąga ja w ślimaczym jak dla mnie tępie bo chyba z 30 - 40 minut. A spada w ciągu 5 minut. No i jak zaczyna dobijać do zadanej to najpierw spada ale to chyba normalne :)

 

Kolejna sprawa jest taka że dowiedziałam się, iż mój jakby wentylator nie jest sterowalny. Mogę regulować przysłonę ale nie moc na piecu.

 

Czy ktoś w jasny sposób może mi wytłumaczyć pracę w podtrzymaniu za cholerę tego nie moge zajarzyć :)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadki temperatury to normalne zjawisko

do kotła wpływa zimna woda z instalacji która oddała swe ciepło domowi

to ona wychładza kocioł i temperatura będzie spadać

to że kocioł pracuje 40 minut zanim osiągnie zadaną przy takich nastawach nie dziwi i nie jest złe masz takie nastawy i będzie to tyle trwało

więc wszystko jest jak powinno być

ustawiona niska moc kocioł nie przeciąga a tylko uzupełnia straty

minus

jak przyjdzie duży mróz może tej mocy braknąć i zadanej nie osiągnie- wtedy trzeba będzie przerwę skrócić powoli aż znów ją zacznie osiągać.

 

podtrzymanie ma służyć temu aby opał na palniku nie zgasł

nalezy tak ustawić podanie dawek w podtrzymaniu aby nie dopuścić do odsłonięcia otworów nadmuchowych

tak ustawić nadmuch aby nie wygasło- wystarczy jedne przedmuch co 15-20 minut chyba ze węgiel kiepski to częściej

w Twoim przypadku podtrzymaniem bym sobie głowy nie zaprzatał skoro trwa 5 minut w tym stanie

 

możesz ewentualnie skrócić przerwę podawania o 2-3 sekundy to spieków powinno byc jeszcze mniej i będzie odrobinę szybciej osiągał zadaną i w duże mrozy nie będziesz już musiała korygować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko pytanie czy wśród tych "warjacji" próbowałać wariacje właśnie ze zmianą nadmuchu.

Czyli czy regulowałaś tę przysłonę.

Odpowiedź na to pytanie pomoże ustalić czy to opał masz nieodpowiedni (nie za słaby tylko zły rodzaj węgla) czy może jednak tą dmuchawą można coś jeszcze osiągnąć.

 

Cel jest taki, żeby jednak zwiększyć trochę tę moc (ja bym wydłużył czas podawania paliwa o sekundę lub 2), bo jak będzie zimno, to rzeczywiście nie wystarczy i tak czy owak korygować trzeba będzie albo jakaś fajna kołderka czy inny rodzaj dodatkowego grzania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie bardzo dziekuje za Wasza pomoc byla i jest nie oceniona. Jezeli chodzi o nadmuch to kontroluje go jedynie przyslona i kombinowalam roznie raz wiecej przyslonilam raz mnie i nie udalo mi sie uniknac spiekow. Wniosek jest chyba taki ze eko groszek nie jest az tak super jakosci. Jednak ilosc wyciqgnietego popiolu po cqlym dniu spadla diamtralnie. Kiedys wyciagalam 1,5 wiaderka i bylo to ciezkie teraz troche wiecej niz pol i jest lekkie :)

 

Jedyne co mnie irytuje iz to moje palenisko mozna podzielic na dwie czesci to znaczy z jednej strony tworza sie lekki spieki i jest to miejsce blizej prawej strony, natomiast lewa strona nie ma spiekow. Jest po prostu popiol. Ale widac iz tam dmucha jakby mniej, znaczy na pewno mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati sprawdź sobie najlepiej odbiór Ciepła w domu jak ja zrobiłem bo mam identyczny problem ze zbyt szybko spadającą temperaturą i i zbyt duzo spadającą
i mnie podobnie wszyscy mowili że dom mam taki odbiór że groszek słaby itd.
Określ swoją ciepłote w domu przy dzisiejszych temperaturach czy masz w domu ciepło czy chłodno i cieżko dogrzać
zagaś kocioł podczas wygaszania zmierz temeperature w mieszkaniu zostaw na 4 godziny i sprawdz ile spadnie temperatura w domu jeśli nie wiecej niż 1,5-2 stopni to dom wcale nie ma duzego odbioru. Pompe CO włącz na najszybszy bieg i porównaj temperature odpływu na grzejnikach jeśli jest chłodna to faktycznie grzejniki duzo oddają jeśli jest ciepła to wcale nie. Jeśli wg tej obserwacji okaże sie ze jednak duzo piec nie oddaje tzn że błąd lezy po stronie instalacji a nie ustawień. masz do tego wszystkiego jakies zawory 3-4d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np swojemu instalatorowi i serwisantowi pokazałem żeby zobaczyli i nie cisneli mi kitów ze budynek ma duzy odbiór!!! przyjechali do mnie w jeden dzień wieczorem pokazałem im temperature w mieszkaniu na drugi dzień mieli przyjechać walczyc ze wszystkim i specjalnie zagasiłem kocioł o 6 rano wieczorem temp w domu 23stopnie na drugi dzień po zagaszeniu kotła do godziny cos około 14-15 czy nawet 16 juz nie pamietam (bo wtedy zaczęli rozpalanie od nowa) temperatura przez tyle godzin spadła mi w mieszkaniu o 2 stopnie!!! a powrót na podłogówce przy zagaszeniu o 6.00 rano miał 28stopni przy rozpaleniu ok 15 miał 26stopni

i jak to zobaczyli na wlasne oczy to sie skończyło durne pie.. że dom wyciąga podłogówka wyciąga i groszek ciulowy.

sorki za impulsywność ale juz mam nerwy na to wszystko bo tylko przychodzą kasują a nic nie zrobione i ilosci spalanego groszku doprowadzają powoli do braku chleba w domu!

Jednak wczoraj problem został odnaleziony w zaworze 4d od podłogówki okazało się ze nie miesza mi wody z powrotu i zimna woda 28stopni z podlogówki wpada prosto dopieca i go drastycznie wychładza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić taki zawór 4D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.