Skocz do zawartości

pawelr1

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O pawelr1

  • Urodziny 12.09.1989

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Nowa Góra k/ Płocka gm.staroźreby

Osiągnięcia pawelr1

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. A więc tak posiadam zamknięcie obiegu na krótki tzn. na sam bojler i korzystam z niego latem. Przy bojlerze są też zawory regulacji. Tu na forum jeden z kolegów posterował mnie żebym zawór przed bojlerem miał otwarty na 1/3 i to juz sporo pomogło gdyż 3/4 grzejników są gorące po całości. Od tamtej pory piec nie zagotował się ani razu. Niebawem założe filtr i zawór różnicowy który możliwe że się przycina.
  2. Udało mi się na szybko stworzyć dwa rysunki. Pierwszy całości: Uploaded with ImageShack.us A drugi samego pieca: Uploaded with ImageShack.us Zrobiłem to na szybko. Jeśli bedzie coś nie jasne to poprawie jak wróce rano z pracy. Co do średnicy to wszystko przy pompce i rozprowadzenie ciepłej wody po całym domy jest oznaczone DN 25. Z tych rurek odrowadzane sa krótkie rurki do grzejników DN 15 i zasilanie zimnej wody jest DN15. Pozdrawiam
  3. Wiesz problemu nie ma gdy ktoś jest w domu. Najgorzej jak się wychodzi na dłużej i trzeba przymykać piec a jak się wraca nie jest zbyt przyjemnie. Bo nigdy nie wiadomo kiedy wyłączą prad.
  4. "Gersik" I tu też jest spory problem mianowicie gdy nie ma prądu trzeba szybko zamykać piec ponieważ momentalnie się zagotuje. Z tego co pamiętam Panowie którzy to zakładali mówili że to wina tego że nie ma podpiwniczenia domu bo piec zawsze powinien być niżej. Co do wypowiedzi "Emus-a" naprawy zacznę zaraz na początku marca. Grzejniki są połączone równolegle.Posiadają również nastawy regulacji. Literatura którą przeczytałem dużo mi pomogła. Uploaded with ImageShack.us Średnicy rurek niestety nie znam ale wiem o nich tyle że wszystkie są tej samej średnicy czy przy pierwszym grzejniku czy też przy ostatnim.
  5. Myślicie że montaż takiego gotowca rozwiałby wszystkie moje problemy? Czy jeszcze powinno być coś poprawione? Bo chciałbym zrobić porządek tak żeby się nie martwić o kolejny sezon grzewczy. Teraz przez te problemy piec spala więcej niż tone węgla na miesiąc.
  6. Ach co tu drążyć;) Trzeba z tym po prostu żyć:) Te gotowce bardzo mi się spodobały. Jeśli miałbym się decydować to chyba wziąłbym odrazu zestaw z pompą. Ta moja cały czas chodzi na 3 biegu. Co do porady "JONAIK" zamknięcie obiegu na bojler sporo pomogło. 3/4 grzejników jest gorąca po całości. Jestem bardzo wdzięczny.
  7. Wstawie zdjęć troche przy bojlerze: Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Zakręciłem zawór z ciepłą wodą zasilający bojler i czekam na reakcję. Nigdy o tym wcześniej nie pomyślałem. Co do odpowietrzania to wydaję mi się ze wszystkie grzejniki są w jednej płaszczyźnie a w każdym grzejniku zawory do odpowietrzania sa na górze.
  8. Jest bojler wpiety w instalacje. Tak to mniej wiecej wygląda: Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us A chciałbym się Ciebie doradzić jak najlepiej odpowietrzyć taki układ? I od czego zaczynać? Czy kolejność nie ma znaczenia i dopuszczanie wody?
  9. Co do zaworów i filtra postaram się jak najszybciej to poprawić. Myśle że zawór może być słychać a tak naprawde sie nie domyka. Co do grzejników to wszystkie mają zimne doły a najbliższy pieca i najmniejszy jest letni na dole. Czy to nie jest wina pompki że nie ma siły dobrze przepompować wody?
  10. Powiem ci że po kilkukrotnym wyłączeniu i włączeniu pompy zaczeło być słychać jakieś delikatne stuki w tym miejscu. Najgłośniej jak ją wyłączam a gdy włączam troszkę ciszej. Zauważyłem że na tym zaworze jest strzałka do góry. Jest też takie pokrętło na pompce które po odkręceniu wydobywało się powietrze a po chwile woda. Sprawdzałem to kilka razy wcześniej i zawsze leciało trochę tego powietrza. I mam pytanie czy te pokrętło powinno być zakręcone czy odkręcone.
  11. I tego właśnie się obawiam bo pompa to nie za mały koszt. Najpierw wstawie to co mówiłeś a jeśli nic to nie da to trzeba będzie pomyśleć o pompie. Masz może jakieś propozycje co do pompy bo mi te z aukcji nic nie mówią.
  12. Dowiedziałem się nowej rzeczy otóż ojciec przez sezonem grzewczym chciał wykrecić filtr żeby go oczyścić i ukręcił śrubę;/ a że nie mógł takiej znaleźć to dopasował kolanko z kranem. Widać na zdjęciu. Uploaded with ImageShack.us A więc pytanie z mojej strony czy woda która wędrowała do pompki bez filtra mogła ją uszkodzić, zanieczyścić i spowolnić? Pompka reaguje na każdy bieg i słychać że pracuje.
  13. Niestety nie ma zaworu nad pompą więc czeka mnie spuszczenie wody z całej instalacji. Z powodu nadal trwającej zimy musi mi się to udać najdłużej w jeden dzień a więc tu moje pytanie: czy takie rzeczy jak filtr siateczkowy i zawór różnicowy są dostępne od reki? są to części uniwersalne?
  14. Dziekuje za szybką odpowiedz. Cała instalacja w domu jest juz od kilku dobrych lat i od początku był kocioł "Olsztyn" ale rok temu sie przepalił akurat w największe mrozy a akurat wszyscy hydraulicy byli zajęci pracą wiec kupiłem nowy piec i sam wstawiłem go na miejsce starego. Nie zmieniałem przy tym nic takiego jak filtr siateczkowy itd. Szmata była bo pojawiała sie rosa w tym miejscu i tak już została. Oto zdjęcie co pod nią jest: Uploaded with ImageShack.us Do tej pory też nie zmieniłem tego filtru siateczkowego gdyż przyznam się że nie wiem gdzie on się znajduję. Czy myślisz, że taka ilość grzejników i takowy piec wystarczy do normalnego ogrzania domu? Pozdrawiam
  15. Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy więc w razie jakiś błędów proszę poprawiać. W sprawie ogrzewania też jestem lajkiem ale postaram się w jak najlepszy sposób opisać mój problem. Mianowicie Posiadam od roku piec Olsztyniak 17,5 kW. Powierznia jaką on wygrzewa to 140m 2 a woda rozprowadzana jest za pomocą pompki. Problem jest taki że od jakiegoś czasu piec ciągle (tzn co jakies 4h) się gotuje. Najgorsze jest to że to ciepło rozprowadzone jest do najbliższych 3 grzejników na strone. Reszta robi się zimna więc zaczełem odpowietrzać. Efekt jest chwilowy. Temperatura na piecu spada. Przy odpowietrzaniu umiejetnie dolewałem wody do układu. Dziwi najbardziej mnie to że grzejnik który znajduje się jako ostatni w obiegu jest letni a wszystkie grzejniki mają zimne doły tzw. powroty. Zastanawiam się czy to wina pompki czy pieca. W ubiegłym roku nie było problemu z gotowaną wodą ale wszystkie grzejniki równiez miały zimne doły ale myślałem wtedy że to jest normalne. Piec znajduje się na tej samej wyskokości jak grzejniki. Żaden grzejnik nie jest na piętrze czy w piwnicy. Stworzyłem taki druciarski projekt ale może pomoże w naświetleniu sytuacji: Uploaded with ImageShack.us Wszystkie grzejniki są takie same i mają takie same odpowietrzniki: Uploaded with ImageShack.us Zamieszczam też zdjęcie pieca oraz pompki: Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Pompka ustawiona jest cały czas na najwiekszym biegu a jedyne co udało mi się z niej wyczytac to bieg 3= 1950/ 71 bieg 2= 1550/ 55 bieg 1= 1150/ 40 Wspomnę o tym że w domu jest ciągle chłodno. Największa temperatura jaką udało mi się uzyskać to 19 stopni przy czym na dworzu było 0 stopni. Woda po grzejnikach rozprowadzana jest rurkami miedzianymi. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jak mi pomóc to proszę o rady bo nie wiem czy mam wzywać hydraulika a to wiąże się z jakimiś kosztami;/ Z góry dziękuje i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.