Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy Piec Kaflowy - Ulatnia Sie Dym Z Międzykafli


ratownik08

Rekomendowane odpowiedzi

Ej Przemysław ty nie kombinuj bo jeszcze nieszczęście będzie, jak zatkasz w jednym miejscu wydzie gdzie indziej

Jeżeli piec jest zrobiony wg zasad to nie ma problemu ściągnąć kafle z wierzchu i poprawić rdzeń, kafle to tylko ozdoba i wykończenie.

Pozdr.

A co ja kombinuje?

Ty widziałeś piec kaflowy na żywo? bez Rozp... się nie obędzie albowiem po klamrowaniu kazby kafel jest wypełniany gliną i prostką szamotową> Jak powinno być tego na 100% nie wiem ale mam znajomego zduna i kilka razy mu pomagałem i z całą pewnością te kafle nie wiszą tylko na klamrach lecz są wypełniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec kaflowy to 2 razy stawiałem, wiadomo że nie jest to tak prosto rozebrać ale tutaj raczej nie ma innego wyjścia, jeżeli piec nie był mocno palony to powinno dać się go rozebrać , przynajmniej z kafli -przecież ma to robić wykonawca, jakby w twoich kotłach by bokiem spaliny wychodziły albo woda - to też byś silikonem lub wapnem zaklejał.

Jak rdzeń "przecieka" to żadne silikony czy wapno nie pomogą- zatkasz w jednym miejscu wyjdzie gdzie indziej to ryzyko zatrucia, nawet jak to piec dla dekoracji to powinno się zachować zdrowy rozsądek.

Tu może dojść do zatrucia mieszkańców

Pozdrawiam

 

PS nie obrażaj się, najwyżej wstaw minusa.

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor za co minusa :) co my w piaskownicy jesteśmy?

Ja podzielam twoje zdanie ale dobrze obydwoje wiemy że tego pieca raz jeszcze im gratis nie przestawi dlatego podałem stare i skuteczne metody radzenia sobie z problemem.

 

To czego tak bardzo się boimy czyli tzw."czad" powstaje podczas niedoboru tlenu w palenisku dlatego raz jeszcze przestrzegam aby nie odcinać powietrza. W piecu ma się palić szybko i intensywnie aby rozgrzał się szamot a nie byle jak aby tylko dłużej.

Moja rada dla autorki tematu przepalić kilka dni ostro drewnem bez dławienia powietrza i obserwować jakie są efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda z tym paleniem ale po nagrzaniu pieca, powinno zamykać się drzwiczki i szyber kominowy aby ciepło nie uciekało - po takim zamknięciu, przy braku tlenu z resztek spalanego opału powstaje czad.

 

 

Z tym minusem to wiem że tu nie piaskownica ani przedszkole ale w tamtym tygodniu dostałem ich ok 15 lub więcej - czyli ktoś bezkarnie , po raz kolejny bawi się na forum,

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sambor ja nawet na te punkty nie patrzę albowiem chleba tym nie posmaruję :) Stali bywalcy wiedzą o co chodzi a nowi często chaotycznie wystawiają oceny wedle własnego widzimisię, a i jednego "trola" namierzyłem na forum i mam spore obiekcje co drugiego (jest nowy na a..... i zawsze musi mieć rację ;) )

 

Wracając do tematu to myślę że skoro przy otwartych drzwiczkach kopci to niestety coś poszło nie tak , być może kanał się obsunął. Jak wygląda sprawa otworów rewizyjnych może warto zerknąć do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne do mnie ta uwaga:) Ty zawsze chcesz miec racje to czemu się innym dziwisz? Ale co do minusów to się nie martw, nawet nie pomyślałem aby oceniać w ten sposób innych. Ja jak i wielu innych użytkowników szukam porady lub z czystaj ciekawości zaglądam na forum ale dzieckiem nie jestem, jak się z opinią nie zgadzam to się poprostu nie zgadzam i zachowuję to dla siebie. Przemku ty jesteś od ponad 2 lat na tym forum - uważasz to za długi okres. Ja na swoich forach ( branzowych) jestem dużo dłużej a i tak nie uważam ich za własne.

Moja aktywność jest duża z powodu tego iz jestem nowy - wiadomo ciekawość. Nie znam się na kotłach tak jak wielu z was ( Doświadczony Forumowicz ), ale chce wprowadzić trochę świeżości, czasami zbyt teoretyzujecie na proste pytania. Jest to forum dostępne dla wszystkich po zalogowaniu, nie każdy jest specjalistą a raczej większość prostymi ludźmi ( nie mylić z porstakami) którzy przed jakimś zakupem chcą się poradzić dodatkowo innych. Czasmi potrzebują zwykłej odpowiedzi a są zatakowani masą informacji z których nijak wyciągnąć jakięs konkretne informacje. Czasami za dużo jest opinii negatywnych o jakimś produkcie bo inni tak pisali! Najlepiej trzeba to byłoby sprawdzić ale na to szans nie ma bo wiadomo życia by zabrakło. Dlatego czasami wystarczy mniej napisać. Moja aktywność będzie mniejszcza, już duzo przeczytałem i zaspokoiłem ciekawość w znacznym stopniu:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ akmaly wyluzuj nie o tobie pisałem. Nie miał bym też powodów o tobie źle pisać, a to że mamy inne spojrzenie na pewne sprawy to jeszcze nie troling. Wyżej pisałem o użytkowniku który wpada znikąd i mówi bierz to i tylko to.... bez słowa uzasadnienia.

 

Co do uwag dotyczących mojej osoby to ja też nie uważam forum za własne, ba tytuł "Doświadczony forumowicz" brzmi dumnie :) ale to przecież tylko odnośnik do napisanych postów. Doświadczenie to się zdobywa w praktyce a na forum zdobywa się wiedzę.

Jak już dotknąłeś tak głębokiego tematu to pierwszą rzeczą jaką nowy użytkownik powinien zrobić to przekopać się przez forum w poszukiwaniu odpowiedzi a nie pisanie nowego tematu i czekanie na gotowca. Dla przykładu o Defro Optima jest ze sto tematów ale co nuż pojawia się nowy z tym samym pytaniem. Często wówczas zamiast udzielać odpowiedzi temat schodzi na zupełnie odmienny tor nic nie wnoszący do tematu głównego co powoduje później straszny galimatias.

Niestety mi też się dupa robiła kwadratowa od szukania informacji zarówno tu jak i na innych forach więc dlaczego inni mają mieć lepiej.

 

Raz jeszcze mówię wszem i wobec że do twojej osoby urazy nie żywię a z tym a..... to tylko zbieżność nazwy ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś mi się skojarzyło:). Napisałem Doświadczony Forumowicz bo taki masz status, inni co są dłużej na forum zresztą też i to było bez żadnych podtekstów poprostu wasz status. Może źle mnie zrozumiałeś ale miałem na myśli że na kotłach się nie znam tak dobrze jak ty i wiele osób na forum.

Tu widzę że moderator ma problem, dlaczego?

Na forum zawsze znajdą się osoby które będą tylko pytać a nic sami nie szukają - dlatego na takie pytanie powinna być odpowiedz moda z linkiem do postu i koniec tematu. Nowych tematów nikt nie powstrzyma, przynajmniej można zablokować rozrost tzw. śmieci na forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o moje ostrzeżenie to kiedyś w jakimś temacie o pro ekologi puściły mi nerwy i użyłem stwierdzenia

tu cyt. (mam nadzieję ze za cytat nie dostanę po łbie) " ...głupi jesteś że aż poraża" :) no dostało mi się.

 

No dobra wyjaśniliśmy sobie i nie róbmy więcej offtopu bo sami syf robimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.