Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym Napełniacie Swoją Instalację


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem poruszyć temat napełniania instalacji CO: jaką wodą lub inną cieczą napełniacie?

Czy napełnianie wodą wprost z "kranu" zmniejsza żywotność?

Czy lepsza jest woda ze zmiękczacza o twardości 1stopień ale o śladowej zawartości soli kuchennej?

Czy może jakieś dodatki do wody ( inhibitory korozji) lub np woda demineralizowana lub wręcz destylowana?

 

Pozdrawiam i Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym też słyszałem, a nawet w tym uczestniczyłem: w domu moich Dziadków , napełniano deszczówką instalację CO w układzie otwartym, z powodu braku pompy, napełnienie odbywało się wiadrem przez naczynie przelewowe na strychu.

To była wspaniała zabawa :D dla wszystkich wnucząt.

Instalacja miała ok 40 lat i ani śladów korozji.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodą z kranu i jakoś od lat działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo,że jestem ciepłownikiem i miałbym bez problemu wodę po odwróconej osmozie (taką wodę używamy w naszej elektrociepłowni) to stosuję zwykłą z kranu. Jeśli nie wymienia się często wody (np. raz w roku lub dłużej) to woda sama wytraci osady i nie będzie ich przybywać. jedynie przybywa zanieczyszczeń z samej instalacji efekt korozji oraz tarcia wody o ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmiękczacz wody mam na potrzeby domowe, na co dzień uzyskuję twardość 10 stopni w skali niemieckiej, ale mogę przestawić i uzyskać 1 stopień czy taka uzdatniona woda nie szkodzi instalacji? ma jakąś małą zawartość NaCl.

 

Chcesz z instalacji bimbrownię zrobić? :blink: Z tego,co tu piszą to przy grzaniu destylowanej wody prawdopodobne jest małe bum. :o

 

http://labor.ps.pl/wfc6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownię to bym chętnie zrobił ale nie przez uzdatnianie wody w zmiękczaczu.- może mi kolega podpowie jak instalację CO przerobić na destylarnię to zapraszam na degustację. :D

 

Woda ze zmiękczacza nie jest wodą destylowaną. ;)

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instalację napełniam woda z wodociągów miejskich. Woda miękka wg. http://instalreporter.pl/ogolna/twardosc-wody-a-praca-pomp-do-cyrkulacji-cieplej-wody-uzytkowej-c-w-u/ Tutaj też trochę informacji przydatnych w temacie.

Instalacja z rur czarnych wykonana w 1980 roku. Instalacja otwarta do 2008 pracowała na grawitacji, Instalacja szczelna uzupełnianie zbędne - raz na kilka lat dolewam wody aby upewnić się czy manometr dobrze wskazuje poziom.

Podczas montażu nowego kotła w 2008 miałem możliwośc zobaczyć jak wygląda środek rur przyłączeniowych do kotła - zupełny brak korozji, gdzieniegdzie rude plamy które można zetrzeć palcem, brak wżerów.

Obecnie jest zamontowana pompa CO i zauważyłem, że zbiornik wyrównawczy (na strychu) jest trochę ciepły a więc prawdopodobnie większy kontakt wody z powietrzem i szybsza korozja - niestety będzie można to ocenić przy następnej wymianie kotła - oby jak najpóźniej :)

Natomiast rury ocynk instalacji wody bieżącej wymieniane w 1989 roku są bardzo mocno skorodowane (na razie jedna naprawa) i czeka mnie wkrótce ich wymiana. :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.