Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Grzejnika Do Układu Solarnego


dzielnicow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakim najtańszym sposobem podłącze jeden grzejnik z centralnego do układu solarnego. Wiem, że to nie będzie grzało ale klientka uparła się i nie dało jej się przekonać.. czy zostaje mi wykorzystanie wymiennika płytowego? zbiornik solarny nie jest biwalenty. Kocioł jak ona posiada to De Dietrich olejowy. zbiornik posiada dwie wężownice dla układu solarnego i do podłączenia z C.O. jak to ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakim najtańszym sposobem podłącze jeden grzejnik z centralnego do układu solarnego. Wiem, że to nie będzie grzało ale klientka uparła się i nie dało jej się przekonać.. czy zostaje mi wykorzystanie wymiennika płytowego? zbiornik solarny nie jest biwalenty. Kocioł jak ona posiada to De Dietrich olejowy. zbiornik posiada dwie wężownice dla układu solarnego i do podłączenia z C.O. jak to ugryźć.

no proste

kupujez dodatkowy czujnik ,dokładasz dwa przekazzniki no R4 i zawór 3D z siłownikiem i jak nagrzeje się zasobnik to dodatkowy termatat np rdi1 poda sygnał na przekazniki i zostaną przełaczone czujniki z zasobnika na powrót grzejnika oraz siłownik przełaczy pompiedy ładowaniem zasobnika a grzejnikiem i automatyka bedzie robić co w jej mocy aby na powrocie grzejnika uzyskać parametrz jaki wczesniej została ustalony dla CWU i tyle ,zadnych dodatkowych pomp a cała impreza powinna sie zmiecić w kwocie ok 500zł plus grzejnik

oczywiście grzejnik jako osobny układ inne sposoby pod\grzewania sa dośc złozone i potrzebują dośc inteligentej automatyki i to zaczyna sie od kwot 1500zł sama automatyka a pewnie nie o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujez dodatkowy czujnik ,dokładasz dwa przekazzniki no R4 i zawór 3D z siłownikiem i jak nagrzeje się zasobnik to dodatkowy termatat np rdi1

 

zadnych dodatkowych pomp

Działa tak samo jak dodatkowa pompa.

Różnica jest tylko taka, że zawór 3D z siłownikiem jest 3 razy droższy od pompy.

 

Tak, że racja - żadnych dodatkowych pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak samo jak dodatkowa pompa.

Różnica jest tylko taka, że zawór 3D z siłownikiem jest 3 razy droższy od pompy.

 

Tak, że racja - żadnych dodatkowych pomp.

no chyba masz cennik z marketu

zawór plus siłownik ok 400zł a pompa 270 no nie przesadzajmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobów są miliony.

Podepnę do sterownika solarnego, który ma tyle nieużywanych opcji i czujników, że na 2 grzejniki wystarczy.

 

Ale tak snujemy tutaj bajerkę a może wartałoby dopytać jaki jest cel tego przedsięwzięcia?

Coraz bardziej podejrzewam, że Klient chce mieć chłodzenie systemu solarnego gdy za dużo ciepła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mnóstwo ma za 300zł to producent nawalił tam wyjsc i wejsc że normalnie cały dom obsłużysz takim sterownikiem ....

konkretnie wytłumacz co gdzie i jak żeby działało i nie rozbierało zasobnika przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę wytłumaczyć konkretnie skoro nie wiemy jaki sterownik jest i jakie funkcje już kolega wykorzystał.

I czemu za 300 zł akurat?

Przykładowo sterownik średniej klasy obsługuje 2 pola kolektorów, 2 zbiorniki i cyrkulację cwu oraz 7 czujników.

No to juz mamy 3 funkcje do wyboru.

Dalej to już chyba każdy instalator potrafi wymyślić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma sterownik za 1500-2000 zł to posiada tez funkcję rozbierania zasobnika na potrzeby CO w razie potrzeby ,gdyby tak było to instalator nie zadałby pytania ,instalator kładzie prostą instalację ze sterownikiem jak znam zycie za 300zł,

ale faktycznie zanim dalej zadam pytanie to poczekamy na odpowiedż w jakim celu ten grzejnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babka ma grzejnik w jakims pomieszczeniu mnie tam nie bylo, tak zrozumialem z rozmowy teleofnicznej. mowi ze pomieszczenie jest zimne. i chciala solarami dogrzac to pomieszczenie. po zastanowieniu sie podejrzewam ze problem tkwi w zle dzialajacej instalacji. obejrze jakie srednice i czy filtry czyste. ewentualnie zaproponuje wiekszy grzejnik ale tak jak powiedzialem klientka jest uparta wiec jesli dalej bedzie przy swoim to zaproponuje jej wersje delux. czy najtansza :) podłączenia solarow do grzejnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma sterownik za 1500-2000 zł to posiada tez funkcję rozbierania zasobnika na potrzeby CO w razie potrzeby ,gdyby tak było to instalator niezadałby putania ,instalator kładzie prostą instalację ze sterownikiem jak znam zycie za 300zł

Funkcje, które opisałe i załączonych 7 czujników ma sterownik za 430 zł.

Zobacz tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babka ma grzejnik w jakims pomieszczeniu mnie tam nie bylo, tak zrozumialem z rozmowy teleofnicznej. mowi ze pomieszczenie jest zimne. i chciala solarami dogrzac to pomieszczenie. po zastanowieniu sie podejrzewam ze problem tkwi w zle dzialajacej instalacji. obejrze jakie srednice i czy filtry czyste. ewentualnie zaproponuje wiekszy grzejnik ale tak jak powiedzialem klientka jest uparta wiec jesli dalej bedzie przy swoim to zaproponuje jej wersje delux. czy najtansza :) podłączenia solarow do grzejnika

to co zaproponowałem jest sprawdzone i działa tylko wycen dodatkowe elementy jakis zawór sróbunek czy co i masz z głowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcje, które opisałe i załączonych 7 czujników ma sterownik za 430 zł.

Zobacz tu.

nie wypowiem sie bo nie znam ale ilośc wesc wyjsc powala ciekawe jak sie sprawuje ale w tej cenie niesądze żeby ekonomicznie pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że porządny sterownik pracuje w pełnym pid,

podejrzewam że to coś pracuje jako termometr rózniczkowy co powoduje że sterownie podobne jest do pijanego sternika co macha wajchą i raz przeleci o 5 st a drugi raz włączy za szybko ,ponadto nie uwierzę ze jest tam sterowanie PWM, które jest podstawą przy małych układach solarnych,

bo samo sterowania wyjsciem to koszt ok 120-150zł,

dlatego, mimo że nie znam to cena mnie powala, wręcz odpycha ,no chyba że bede zmuszony wygrac gdzies przetarg i wcisnąc coś żeby nazywało się że jest,

pewne rzeczy w automatyce muszą kosztować, nastepna sprawa czujnik PT 1000 jeden to koszt rynkowy od 40-100zł na przewodzie, te tańsze to sie palą od samego patrzenia na nie ,chyba nie na tym rzecz polega żeby działało to jakoś ?

z zaobserwowanych układów solarnych, gdzie na samym sterowaniu PWM uzyski sa znacznie wieksze od sterowania 0-1 ,sterowanie 0-1 się sprawdza przy polach kolektorów powyzej 10 płyt,

to tyle z mojej strony nie twierdzę że ten sterownik jakoś nie bedzie działał ale nie zaryzykuję żeby go sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.