Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Składowanie Drzewa


barttbart

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na TĘ zimę, to LEPIEJ zrobić mu daszek 3-4spadowy(koperta) choćby z listewek jak na karmnik i pokryć folią odpadową choćby z opakowań budowlanych, meblarskich itp. Daszek opuszczany wzdłuż 3-4 słupków(oczka z linki plast czy nawet przyciętych bulelek PET) tak, aby wybierać sobie kłody spod daszku, a to pod spodem dalej schło - w deszczową jesień/zimę to wielka zaleta takiego 'wynalazku' góralskiego zasieku do siana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drzewo rośnie a to co ty masz to drewno!!! Drewno jak pamiętam nigdy się nie przykrywało i ma schnąć na powietrzu . Ale 1 warunek drewno trzeba układać tak na wzór dachówki aby woda spłyawała jak z dachu i drewno zawsze jest suche [ Wyjątek kilkja szczap z góry a one i tak są suche ] . W końcu nasz klimat jest suchy!!!!! Co innego np Anglia itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Artykuł dla bogatych co chcą dorabiać pośredników,kiedyś napisałem iż najtańszy opał to ten do którego dotyka najmniejsza liczba rąk.Mieszkając koło lasu palimy drewnem ;na pustyni łajnem dromadera ;na grenlandi łojem fok,w mieście elektrociepłownią ,przy gazie gazem.poz Hermogenes

 

ps bez urazy pranie wieszamy na sznurku zamiest mokre do szafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Tobą, że dla bogatych, raczej dla nowych nawróconych na tradycyjne, ekologiczne techniki, choć może to prawda bo biedny np mieszkaniec wsi doskonale wie co z drewnem robić.

Te obrazki są z książki wydanej w 1980r pt "Palenie drewnem" - moim zdaniem to zbiór wiedzy teoretycznej i praktycznej nt palenia drewnem i i jego pochodnymi.

Nie mam praw do zamieszczenia jej w całości (wiadoma sprawa), więc czasem coś wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prawa autorskie po 32 latach od wydania jeszcze są ważne?

Co do tych ,,bogatych" i palenia opałem z najmniejszą liczbą pośredników to mam wrażenie że zakup drewna w wałkach, samodzielne pocięcie i samodzielne sezonowanie będzie jednym z najtańszych rozwiązań, chociaż pracochłonnym. Polska niby węglem stoi, ale patrząc na ceny to pośredników od kopalni do składu opałowego musi być sporo.

Osobiście kiedyś opalałem dom węglem i najbardziej upierdliwe było nie palenie czy dokładanie opału, ale pozbywanie się popiołu. Nie chciałbym do tego wracać. Popiołu po drewnie jest mniej i rozsypię go w ogródku.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawnych sprawach się nie znam .Mogę Wam przytoczyć gorący temat

W roku 2004 kupiłem od legalnej firmy olej opałowy w papierach podałem pesel i NIP mój w dniu wczorajszym dzwoni do mnie pracownik tej firmy z prosbą o podanie właściwych danych gdyz US zakfestionował mój nr NIP (że niby to inna osoba).

Dziś przyjeżdza człowiek z papierami ma czarno na białym moje dane wszystko się zgadza a US twierdzi że ja to nie ja. Nie dość że żyją na nasz koszt to jeszcze pasożyty gnębią uczciwe firmy.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjeżdza człowiek z papierami ma czarno na białym moje dane wszystko się zgadza a US twierdzi że ja to nie ja. Nie dość że żyją na nasz koszt to jeszcze pasożyty gnębią uczciwe firmy.poz Hermogenes

 

Mój Pesel dopiero po 40 roku mojego życia został ustalony jako właściwy.

Dwa razy mi w dowodzie kreślili i jak poprawili to nawet płeć mi zmienili i był problem z WKU, który nie przysyła mi powołań, groziło mi 5 lat za #.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.