Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kielar-Eco 2 35,0Kw - Opinia


shymon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja babcia poprosiła mnie, iż jako młody człowiek obeznany w świecie internetu dowiem się czegoś na temat pieca Kielar-Eco 2. (Ja sam nie jestem specjalistą w tej branży). Jest ona w trakcie zakupu pieca do swojego domu. Doradzono jej właśnie wspomniany piec Kielar-Eco 2 35,0Kw. Mieszka w domu 3kondygnacyjnym o powierzchni blisko 300m tyle, że na samym dole. I tutaj pojawia się moja wątpliwość względem pieca o takiej mocy. Chodzi o to, że w okresie zimowym praktycznie ogrzewa tylko sam dół, gdzie dwie powyższe kondygnacje są nieogrzewane. Oczywiście kupując piec bierzemy pod uwagę, że kiedyś wnuki tam zamieszkają wiec kupując piec bierzemy to pod uwagę. Jednak obawiam się, że taki piec będzie bardzo nieoszczędny w przypadku ogrzewania jednej kondugnacji. Podobną sytuację z tym samym modelem ma pewnien znajomy tzn. musi bardzo mocno nagrzać układ żeby można było poczuć ciepło. Sprzedawca zapewnia nas, że ten piec będzie się spisywał bardzo dobrze również dla mniejszej powieżchni, a jeśli zajdzie potrzeba także dla całego budynku.

W specyfikacji pieca odnalazłem fakt posiadania segmentowej budowy i możliwości przepudowy pieca względem zapotrzebowania na moc. Czy można to wykorzystać aby dostosować piec tylko do ogrzewania tylko jednego piętra?

Każde zdanie w temacie jest dla mnie bardzo cenne, nie tylko mówiące na temat moich obaw, ale także opiniujące ten model pieca oraz chęć jego zamontowana w takim budynku, w takich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jest to kocioł żeliwny składający się z członów. Teoretycznie na czas ogrzewania mniejszej powierzchni można zdemontować np 2 człony i kocioł będzie odpowiadał mocowo do ogrzewanej powierzchni. Kwestia tylko jak na takie zabiegi zapatruje się gwarant tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Demontaż człowów wydaje się być realny do wykonania, ale chciałbym jeszcze zapytać, jak inni radzą sobie z takim problemem. Przecież chyba nie tylko w moim przypadku istnieje konieczność tymczasowego ogrzewania mniejszych powierzchni względem mocy pieca. I jaki ma to wpływ na oszczędność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.