Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamarźnięte Rury Miedziane - C.o.


semp99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamarzły mi rury miedziane C.O. na długości około 3m.

Czy mozna takie rury odmprażać spawarkami wirowymi?? Czy nie rozstopią się luty (miękkie)??? Czy ogólnie ta metoda za działa na rurach miedzienych (mniejszy opór od stalowych)? Moze ktoś ma inne pomysły ??

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chciałbym bawić się palnikami bo:

1. rury idą po wierzchu drewnianych ścian na strychu (drewno, styropian, szpargały + ogień = bumm)

2. rury są izolowane pianką ( i widocznie już na tę zimę nie starczyło izolacji)

Z tych powodów najlepiej byłoby użyć tej spawarki, ale nie wiem czy będzie skuteczna i czy nie rozlutuje lutów.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarka do włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ty się zastanów nad przeróbką dziwoląga łatwo-zamarzającego...

 

Analogiczną sytuację przerabiałem kilka dni temu, gdy mrozy były największe. W trakcie podgrzewania rur farelką pękła 18-tka na powrocie i zasilaniu. To fakt trzeba to przy pierwszej możliwej sytuacji przenieść do pomieszczenia ocieplanego. U mnie chodziło o estetykę w pokoju ale już się z tego wyleczyłem. Życzę szczęścia ? podgrzewaj powoli, jeżeli to możliwe sprawdź przez izolację, czy rury nie mają już miejscowych wybrzuszeń, jeżeli tak to odcinki bezwzględnie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do suszarki też trzeba zdejmować izolację.

Jaki to jest problem ze zdjęciem 3 m izolacji i suszarką do włosów w porównaniu z zastanawianiem się czy pod wpływem spawarki lub opalarki luty puszczą czy nie puszczą.

Dalej się zastanawiaj to problem się sam rozwiąże gdy przyjdzie ocieplenie albo gdy rurka pęknie.

 

P.S. Jeszcze można podpalić dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak puścisz po rurce sto amper to luty wytopisz na pewno od razu

Adam -po rurce jak po kablu masz na mysli puscic prad ?

przeciez przekrój rurki nie jest mniejszy niz przecietnego przewodu do spawarki , wiec ciepła sie niewiele wydzieli na rurce

 

a najskuteczniejsza jest opalarka , tylko umiejetnie uzywana

widziałem na budowie jak hydrauliki chcieli zagrzac sobie wody do mycia to wiadro wody palnikiem acetylenowym grzali kilkanascie minut a potem sladu na wiadrze nie było ze cos było przegrzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do suszarki też trzeba zdejmować izolację. Może ktoś na miedzi używał spawarki i coś podpowie.

nie używaj spawarki bo wystarczy że styk nie bedzie dobry albo pojdzie łuk i odrazu masz dziure w miedzi

bierz suszarkę i grzej i mozesz grzac przez izolację i zawsze od końca a nie od środka bo mozesz rure rozszadzić gdyż przy miedzi wieksze prawdopodobieństwo jest że pęknie przy rozmrażaniu ni zamarzaniu ,wiec powoli szuszarka i za poł godziny daj znać jakie efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.