Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Prośba O Ocene


andi1002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początek chciałem się przywitać,od jakiegoś czasu sledze te forum ale jest to mój pierwszy post :D Mam pytanie odnośnie modernizacji c.o jaką mam zamiar wykonać,a wiec od początku.Moje mieszkanie to 170m w kamienicy 3.8m wysokości,obecne ogrzewanie to piec gazowy 23kw,(wiekowy) instalacja ,kaloryfery żeliwne z rurami 3/4 a wiec koszt ogrzewania ogromny,planuje usunięcie pieca gazowego i w jego miejsce wstawienie kotła na paliwa stałe dokładnie ten:http://www.defro.pl/kotly-linia-tradycyjna/seria-optima-classic/optima-komfort-tradycyjna typ 20 mam zamiar używać go z miarkownikiem ciągu prośba o ocenę czy ten piec będzie dobrym rozwiązaniem w moim przypadku pod względem mocy do metrażu i mojej instalaci w przyszłości planuje dodatkowo podłączyć do niego instalację c.w.u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Piec gazowy który posiadasz prawdopodobnie pracował w sposób ciągły sterowany przez termostat kotła (popraw mnie jeżeli sie mylę ) Piec który wybrałeś do palenia ciągłego się nie nadaje , jest to piec górnego spalania (i to jeszcze do takiego spalania nie do końca wyposażony) czyli piec do palenia okresowego , cyklicznego .Paliwo powinno zostać do niego zasypane a nstp. rozpalone od góry i tak cyklicznie po wypaleniu sie zawartości paleniska proces powinien zostać powtórzony . Niestety przy takim sposobie ogrzewania piec ten może okazać się niewystarczający . Jako przyzwyczajony do ogrzewania gazem nie będziesz z tego zadowolony . Gdybym ja osobiście staną przed takim wyborem to zastanowił bym sie nad zakupem pieca z podajnikiem gdzie komfort użytkowania będzie zbliżony do tego który posiadasz w tej chwili. W szczegóły pieca i paleniska do niego nie wnikam bo wybór jest również dość duży .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje gazowy chodził dokładnie tak jak napisałeś,wiec jaki piec wybrać do palenia ciągłego,czytałem posty o piecach ale nie wiem dokładnie na jaką firmę i model się zdecydować bo gdzieś wyczytałem że ten model jest piecem dolnego spalania??oczywiście piec z podajnikiem byłby lepszym rozwiązaniem niestety ograniczają mnie fundusze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w skrócie żaden z kotłów zasypowych poza podajnikowym nie da Ci nawet namiastki tego co posiadasz w tej chwili . Do palenia ciągłego są piece z dolnym spalaniem niestety aby przy ich użytkowaniu efektywnie wykorzystać opał należy sie liczyć z uzależnieniem od zazwyczaj jednej granulacji opał zazwyczaj jest to węgiel sortymentu OII . Jeśli chodzi o ceny tego typu kotłów również nie są to małe koszty zazwyczaj w granicach 3- 5 tys zł. a już za cenę 5 tys możesz kupić piec z podajnikiem w ofercie marketowej niektórych producentów . Bodajże kotły stąporków albo żywiec nie pamiętam w tej chwili dokładnie kupisz w castoramie w przedziale do 25 kW mocy . Z kotłów zasypowych dolnego spalania możesz wybierać z KWKD 22 Zębca , KDU Żywca , Warmet 200 ceramic kostrzewy , Seko eko IIN , KSGW Zgoda wieprz .

Niezależnie od wyboru kotła i sposobu jego pracy musisz również pamiętać iż będzie potrzebne pomieszczenie na przechowywanie opału węgiel i drewno do rozpałki .

Niestety nie jest to gaz i wymaga sporo dodatkowej pracy na którą musisz się przygotować . :(

http://hef.e-tmk.com...ik_Piec_hef.tmk to dobry kocioł pod względem konstrukcji co do użytkowania to sie nie wypowiem bo go nie mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a co sądzicie o tym kotle będzie lepszym rozwiązaniem niż Defro

http://hef.e-tmk.com...ik_Piec_hef.tmk

moc 24kw

Jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

O tym kotle jest dużo napisane na forum przez użytkowników tego kotła i inne osoby Szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.