Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mieszkam na ostatnim piętrze w bloku 4 piętrowym i mam poważny problem z piecykiem do ciepłej wody. Po odkręceniu wody i uruchomieniu się piecyka 3-4 razy gaśnie i zapala się ponownie a po pół minuty czujnik Tlenku Węgla pokazuje mi już wysokie stężenie, a w powietrzu czuje spaliny. Sprawa wygląda tak, że od roku zgłaszam to w administracji ale dopiero od ok. 4 miesięcy robię to na piśmie bo wcześniej tylko załatwiałem to z administratorem telefonicznie. Zawsze kończy się to wizytą kominiarza, sprawdza przewody wentylacyjne (w łazience i w kuchni) nigdy nie zaglądał przy mnie w przewód kominowy gdzie jest podłączony piecyk. Do niedawna twierdził, że muszę uchylać okna korzystając z ciepłej wody bo tak działa wentylacja grawitacyjna i nawet zimą muszę tak robić. Zacząłem więc drążyć temat i w końcu zamontowano mi na przewodach "turbo wenty". Pomijam już że raz je niby zamontowano a ich nie zamontowano a po 2 miesiącach w końcu są ale zamontowane źle bo tylko na przewodzie wentylacyjnym w łazience a mieli zamontować dwa tylko nie wiem czy drugi ma być na kominie czy na wentylacji w łazience.

Dochodząc do sedna proszę o poradę czego mam się domagać by w końcu nie ulatniał mi się czad bo gdy wieje wiatr to nawet otwieranie drzwi na klatkę schodową nic nie daje, z przewodu kominowego i tego w kuchni gdzie nie ma turbo wenta wieje mi do mieszkania i to mocno.

Opublikowano

Witaj

Powiem tak mieszkanie ma być bezpieczne . Niestety wszem obecne szczelne okna i drzwi tego nie zapewniają przy wykorzystaniu urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania i wie to każdy kto kiedyś ogrzewał się piecem kaflowym a pod oknem miał dziurę w ścianie na wylot. Jeżeli zainstalowano Ci wyciąg na kominie wentylacyjnym to tylko pogorszono sprawę bo teraz większy ciąg w wentylacji powoduje zasysanie spalin przez wentylacje i cofanie się ich do pomieszczenia . Komin wentylacyjny i tak jest uprzywilejowany i bez dokładania mu wyciągu bo ciepłe powietrze wędruje przez niego cały czas nagrzewając go co polepsza ciąg kominowy . Piec gazowy włanczany okresowo nie ma takiej możliwości i jego ciąg kominowy powinien być wspomagany . Niestety ostatnie piętro i krótki komin więc stąd problemy . Jak jeszcze kiedys mieszkałem w bloku miałem podobne problemy z wentylacją i kominem do podgrzewacza CWU . Spółdzielnia podeszła do sprawy kompleksowo i mało że pozakładała strażaki na kominach to jeszcze je same przedłużyła o jakieś 1,5 metra i wykonała to na wszystkich blokach . Od tamtego czasu nie było już żadnych problemów . Obawiam się niestety ze i w innych mieszkaniach na ostatnich piętrach jest taki sam problem a lokatorzy żyją w nieświadomości do czasu jakiegoś nieszczęścia . Aby sie przed tym zabezpieczyć z premedytacją rozszczelniłem mieszkanie usuwając uszczelke w drzwiach od klatki schodowej i część uszczelek w oknach plastikowych . Zsumowałerm powstałe szczeliny tak aby osiągnąć wymagany przepływ powietrza w mieszkaniu . Nawet po szczelnym zamknięciu okien i tak był lekki przepływ powietrza .

Reasumując wspomagacz ciągu na kominie spalinowym i swobodny przepływ powietrza przez mieszkanie . Wspomagacz ciągu spalin to zadanie spółdzielni a resztę możesz zrobić sam i nie obawiaj sie że wychłodzisz sobie mieszkanie taka mikro wentylacja dość skutecznie poprawia klimat w pomieszczeniu a i przy okazji usuwa z mieszkania sporą ilośc wilgoci .No i oczywiście otwory w drzwiach do łazienki muszą mieć odpowiedni przepływ nie powinno sie ich zatykać jeśli tam jest podgrzewacz.

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Dzięki za szybką odpowiedź

Mam w drzwiach łazienki otwory i nie zaklejam ich, problem tylko, że nawet jak otworze okno w pokoju to czad dalej się ulatnia a nie wyobrażam sobie zimą uchylonych okien w mieszkaniu co najwyżej rozszczelnione czasem zależy jaki będzie mróz niestety. Biorę się więc za pisanie kolejnego pisma do spółdzielni ehhh

Opublikowano

w drugim rogu łazienki na wysokości około 190cm nad ziemią jakieś 40-50cm od sufitu, od piecyka to będzie jakieś 120cm, raczej nie za blisko do tego jak pisałem piecyk nie zapala się za 1 razem, i czuć mocno spaliny a po przyłożeniu ręki od góry czuć mocno gorące powietrze (to kazał mi sprawdzić człowiek z serwisu od piecyków) powiedział, że to świadczy o za słabym ciągu w kominie.

A odkąd założyli mi tylko jednego turbo wenta na kanał wentylacyjny jest o wiele gorzej bo otwarte drzwi na klatkę guzik pomagają.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.