Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stalmark 25kW


Maniekm

Rekomendowane odpowiedzi

Pedro nie kupuj tego badziewia. Stalmarka mam kilka sezonów i decyzja o jego zakupie była moją najgorszą w życiu. Szkoda zdrowia i pieniędzy. Jeżeli do tego dodamy chamskie rozwiązywanie problemów przez kierownictwo firmy to zakład produkcyjny powinien zostać z tego powodu zamknięty.

 

p.s. aaa jeżeli chodzi o certyfikaty odnośnie ekologiczności to można je powiesić w WC bo treść tam zawarta nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - mówię tu z punktu widzenia użytkownika a nie kolorowych folderów reklamowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję. Po prostu nie rozumiem, dlaczego? Budowa-design są takie same, jak na przykład Witkowski, po prostu mieć inny sterownik i kolor. Witkowski jest również zły wybór? Wśród moich ulubionych jest: Stalmark Duo PID, Witkowski KMB RP plus i na Aukro.cz / Allegro.pl dostępny TRAFILINE.

 

Jaki kocioł polecacie? Chcę czopuch na gore. Ruszt z dłuższego ogrzewania drewna (cca 40 cm).

Edytowane przez PedroKV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam 

Od 2008 roku użytkuję kocioł Stalmark 30 KW w produkcji sadzy był niezastąpiony . Juz nawet nie bede sie rozpisywał co ten kocioł potrafi bo w wiekszosć na tym forum użytkuje własnie tego typu kopciuszka .  

Ale powiem tak . Po zastosowaniu patentu kolegi  neokowal1  kopcenie i brudzenie ustało .  Z uwagi na to ze mam większy kociołek byłem zmuszony zastosować na sciankę podpierającą jedną płytkę szamotową szerokości 6 cm a drugą 3 cm ponieważ przy dwóch  płytkach o wymiarze 3 cm cegła która miała służyć za daszek po prostu była za krótka.  Dolne drzwiczki zabezpieczyłem również płytka szamotową.

Ale powiem wam szanowni forumowicze ze ogień teraz idzie jak z wielkiego pieca na Hucie Katowice . Czy ubyło mocy trudno mi powiedziec bo na razie jeszcze jest w miare ciepło natomiast  wode podgrzewają mi solary (słoneczko jeszcze daje rade) .

Podsumowując powiem że patent kolegi jest w 100% trafiony . 

Szkoda ze wczesniej tutaj nie trafiłem.  Dziekuje  neokowal1

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam !

 

Do wszystkich co chcieli by ograniczyć ilość sadzy w kotle tłokowym tak jak sugerowal End , tylko bez modulacji obrotow dmuchawy , pomoge poprzez PW .

U mnie bez dodatkowych dopalaczy ( mam sadzopyre ) BARDZO spadla ilość sadzy .

 

Przegladajac fora , często się zastanawiam dlaczego , a szczególnie przy tego rodzaju kotlach i przy paleniu intensywnie ciaglym nie pisze się nic o sterowaniu kotlem za pomocą tylko histeryzy , ja to stosuje ( wymagany jest prawidlowy i prawidłowo zamontowany zawor czterodrogowy )  caly układ bardzo stabilnie pracuje , latwiej jest go wyregulować no i efektywniej  ( efektywność może dochodzić do + , - 30% , przetestowałem )

 

Serdecznie pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czy na forum są osoby borykające się z tymi tłokowcami Stalmarka i ich nieefektywnym spaleniem (generowaniem sadzy)? Chętnie posłucham innych doświadczeń jak to ograniczyć. Próbowałem z "deflektorem" na cegłach szamotowych, ale nie zdawało to egzaminu. Obecnie kombinuję jak podwiesić o pierwszą półkę wymiennika stalowy ruszt na grubą blachę (lub cienki szamot), która będzie nad paleniskiem.

Edytowane przez mefjuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.