Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebna Rada


Glazio55

Rekomendowane odpowiedzi

Ile spali opału?? Tego nikt nie powie dopóki nie zaczniesz go eksploatować. Nie ma nic za darmo. Ile wrzucisz tyle będzie ciepła. Teraz są takie czasy, że kotły są w miarę dopracowane więc rozbieżności w ilości ciepła jakie ucieka w komin są zapewne niewielki porównując różne kotły.

Jeżeli chodzi o ocieplenie budynku - najwięcej ciepła ucieka przez dach (sufit, strop itp) więc ocieplenie boczne nie spowoduje zmniejszenia zużycia opału o np. 30%, więc sytuacja w jakiej się znajdujesz nie jest chyba zła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,,,potrzebuje rady ,tylko szczerej .Mam zamiar jutro zamówić ten piec agro uni 15kw ,,ale nic nie wiem o nim.Wogóle jestem nowy na forum i prosze o pomoc a najbardziej ile on pali opalu..mam dom 100m2 nie ocieplony,, jedynie sufit i podloga,,z góry dziekuje

Witam!

Po pierwsze-skoro nic nie wiesz o tym kotle, to dlaczego akurat ten chcesz zamówić? Po drugie, czy planujesz rozbudowę domu, bo na 100 m.kw wystarczyłby kocioł o mocy 12 kW?

Cena tego kotła też nie należy do niskich, więc co w nim jest takiego, że chcesz go kupić?

Ile spali taki kocioł? Przypuszczam, że podobną ilość opału jak większość nowoczesnych kotłów o tej samej mocy. Na Twój metraż będzie to przypuszczam około 3-3,5 t/sezon, ale zależy to od wielu czynników, więc może to być i 4 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po pierwsze-skoro nic nie wiesz o tym kotle, to dlaczego akurat ten chcesz zamówić? Po drugie, czy planujesz rozbudowę domu, bo na 100 m.kw wystarczyłby kocioł o mocy 12 kW?

Cena tego kotła też nie należy do niskich, więc co w nim jest takiego, że chcesz go kupić?

Ile spali taki kocioł? Przypuszczam, że podobną ilość opału jak większość nowoczesnych kotłów o tej samej mocy. Na Twój metraż będzie to przypuszczam około 3-3,5 t/sezon, ale zależy to od wielu czynników, więc może to być i 4 tony.

DZIEKI ZA SZYBKIE ODPOWIEDZI,,,DOM MAM 200m2 ale używam tylko 100.Znajomy ma defro i jest cholernie zadowolony,dlatego ja tez chce kupić.Ale mnie własnie interesuje ile tego groszku na sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.