Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podczerwienią Infrapanel


Rekomendowane odpowiedzi

panele sa super jak się grzeje zadaniowo natomiast jak ma być grzane mieszkanie to niezależnie czy to panel czy zwykła farelka to za prad tyle samo a ile zyjdzie za prad to jest loteria bo może wystraczy 300zł na miesiąc a może i 700 być mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczerwień jest super ale jak grzejemy np. sklep przez 8 godzin po uruchomieniu mamy po 15 min ciepło ,przy grzaniu mieszkania przez 24h nie sadze aby wyszło taniej niż jakim kolwiek innym grzejnikiem bo fizyka ta sama wszędzie obowiazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak ja napiszę tutaj np tak:

"Ja ogrzewam dom 200m2 panelami na podczerwień, i kosztuje mnie to 100zł"

to ty weźmiesz to do siebie, i też zaczniesz grzać tym sposobem, a może mi zależało tylko na tym

aby zareklamować jakiś produkt?? Niestety nie wszystko co jest napisane w internecie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie malutkie, więc pewnie tylko prąd lub gaz wchodzą w grę. Jeśli prąd i jeśli ma to być komfort całodobowy, to zastanów się nad grzejnikami elektrycznymi akumulującymi ciepło i wykorzystaniem drugiej taryfy. Przy braku licznika dwutaryfowego to nie ma znaczenia jakim urządzeniem będziesz grzał, oczywiście przy założeniu, że chcesz to mieszkanie użytkować "normalnie", a nie "zadaniowo" jak to określił automatyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieszkaniu cały czas ktoś bedzie wiec musi być ciepło gaz nie wchodzi w gre . mam do wyboru albo elektryczne albo c.o z piecokuchnią,

a no i nie ma możliwości wykorzystania drugiej taryfy niestety, chyba jestem w kropce

a myślałem że te panele to bedzie strzał w dziesiątke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego wielkiego pola manewru nie masz. Najlepiej skontaktować się z dostawcą energii i popytać o koszty zmiany rozliczenia za energię na G12. To by docelowo generowało spore oszczędności.

Piecokuchnia to też dużo formalności (nie wolno ci instalować jej bez zgody wspólnoty/właściciela). Uciążliwość też nieporównywalna: "palacz" w domu musi być, miejsce na piecokuchnię, miejsce na opał, wszędobylski kurz, odpopielanie itd. itp.

 

Prądem w pierwszej taryfie możesz się ogrzewać dowolnym urządzeniem, a zakładając osiągnięcie tego samego efektu/komfortu, to rodzaj nie ma znaczenia. Panel, olejak czy farelka, to każde z nich musi dostarczyć tyle samo ciepła. Panel daje natychmiastowy efekt grzewczy, ale pozorny. Gdy tylko go wyłączysz uczucie chłodu równie szybko się pojawia.

 

Ogrzanie mieszkania 50 m za 170 zł prądem to fikcja lub manipulacja. Bez dodatkowych danych to żadna informacja, chociaż realna w domach pasywnych np., lub bardzo zaniżonych kryteriach komfortu cieplnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z miejscem na piec i opał nie byłoby problemu, ale zadzwonie do Tauronu i się dopytam o drugą taryfe.

jeśli zmieściłbym się w 250zł za ogrzewanie miesiecznie to byłoby ok. Posiadam jeden piec akumulacyjny ewentualnie dokupiłbym jeszcze ze dwa jeśli to jest bardziej opłacalne chociaż nie ukrywam że panele bardziej za mną przemawiają i zajmują bardzo mało miejsca w sumie to wogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.