Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koza- Wydajność


ballkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ciężko mi dopasować temat mojego pytania do działu ale wybrałem ten bo wydaje mi sie najodpowiedniejszy w razie czego bardzo proszę o przeniesienie.

 

Mam do ogrzania siłownię(100m2), jest ona słabo ocieplona gdyż ściany oraz podłoga są "surowe" dach natomiast ocieplony wełną mineralną. Stąd moje pytanie jaki sposób ogrzewania uważacie za najlepszy na tego typu pomieszczenie. Nie potrzebuje tam 20 stopni lecz tak żeby dało sie wytrzymać więc przynajmniej te 10 utrzymane przez godzine treningu. 

Aktualnie czasem dogrzewałem nagrzewnicą gazową, lecz tutaj jest problem taki że wypluwając gaz na zewnątrz nie da się trenować przez zużycie tlenu i zatrucie powietrza spalinami. 

 

Rozważałem elektryczną grzałkę która chyba odpada ze względu na koszty gdyż spodziewam sie wymogu kupna przynajmniej około 10KW.

Drugim moim pomysłem był piecyk typu Koza, ale nie orientuje sie jakie to ma zdolności grzewcze.

 

 

Co możecie zaproponować? W skrócie pomieszczenie 100m2 słabo ocieplone, potrzeba utrzymania ok. 10stopni przez około godzinę treningu bez zanieczyszczenia powietrza w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś piec akumulacyjny elektryczny, grzany nocą w 2 taryfie powinien najlepiej się sprawdzić. Piecyki typu koza lub inne na drewno , węgiel musiał byś rozpalać kilka godzin wcześniej żeby w czasie treingu mieć te 10-15*, a jak wygasisz to następnego dnia może być ok 0*. Jeśli jednak pomieszczenie potrzebne jest tylko 1-2h i to nie każdego dnia to piecyki elektryczne włączane kiedy trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dwa grzejniki po 2 kw wystarczą ale trzeba to sprawdzić. Mam 2 pokoje okresowo ogrzewane grzejnikami elektr. po 1,5 kw, w sumie jakieś 40m2 i bez problemu mogę mieć 22*.

Pożycz na próbę podobne grzejniki i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie podpiąłem stary grzejnik olejowy 1,5kw dał radę podnieść temperaturę o 5* w ciągu lekko ponad 2 godzin. 
Na zewnątrz mam -7* a na siłowni z racji mrozów było -10 aktualnie po 2 godzinach mam -5* także nie wiem czy to dobry wynik. 

A co myślicie o nagrzewnicy elektrycznej 5kw z nawiewem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyziębione pomieszczenie niestety ale trzeba długo wygrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.