Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obudowa kominka a względu ppoż


mst

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, sambor napisał:

Jak są zachowane przepisowe odległości od przegród palnych to nie ma potrzeby dodatkowo obudowywać kominka, chyba że to sam wkład kominkowy, wtedy trzeba obudować.

 

Tak mowa o wkładzie kominowym, który będę chciał obudować. Nie chcę tego zrobić szablonowo - tylko mieć pewność, że kwestie ppoż zostały zachowane. Nawet w kontekście ubezpieczenia domu - aby mi później nie przyszedł ubezpieczyciel nie podważył, z tekstem "nic panu nie wypłacimy, bo źle kominek został obudowany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaka masz kasę przeznaczoną na ten cel. Może być cegła, płyty wapienne, kafle, chińska terakota a nawet marmur. Bez urazy ale pytanie brzmi podobnie do jaki mam kupić pojazd aby bezpiecznie dojechać do pracy?

W przypadku urządzeń ogniowych jakimi są kominki szczególne znaczenie mają regulacje przeciwpożarowe.

Podłoże, na którym stać będzie palenisko musi być wykonane z niepalnych materiałów i mieć grubość minimum 15 cm. W przypadku metalowych pieców bez nóżek grubość ta wzrasta do 30 cm. Podłoże w okolicy paleniska również musi być wykonane z materiału niepalnego, przepisy wymagają aby był to pas sięgający poza krawędzie drzwiczek co najmniej 30 cm.

Metalowy piec, rury przyłączeniowe i otwory do czyszczenia powinny być oddalone od łatwo zapalnych, nieosłoniętych części konstrukcyjnych budynku minimum 60 cm, a od osłoniętych okładziną z tynku o grubości 2,5 cm lub inną równorzędną – minimum 30 cm.

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty wermikulitowe , cena ok 100zl/szt.na stelażu do k-g na stelaż k-g czerwony + szczypta fantazji, materiałów na rynku jest tak dużo że można przebierać i tworzyć na serio bezpieczne zabudowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być dekoracja teatralna czy urządzenie grzewcze, Tak piszecie jak w TV pokazują dla ubogich. Obudowa kasety ma akumulować całe ciepło którego nie rozprowadzi cyrkulacja powietrza, lub wody; ma być ciężka i masywna. Teraz u mnie po 11 godzinach od wygaszenia temperatura zewnętrzna cegieł jeszcze 34 C Pozdrawiam Hermogenes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak jakby kominek sam w sobie bez zabudowy, czy obłożony akumulacją był rewelacją i miał rozwiązywać każdego zapotrzebowania i gusty, jak już tak ma akumulować to lepszy 100x jest jest piecokominek kaflowy z kanałami. Każdy, dom, komin i właściciel są inni, każdemu wg potrzeb. Ja jestem też za akumulacją, bez kitu. Ale są ludzie którzy chcą teatralnych rozwiązań za 20-30tysi i rozpalają takie coś 2 razy do roku na "święta" i nie możesz im odmówić zabudowy z k-g oklejonej sztucznym kamieniem, ehh.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.