Skocz do zawartości

Vlad24

Stały forumowicz
  • Postów

    3 493
  • Dołączył

  • Wygrane w rankingu

    53

Ostatnia wygrana Vlad24 w dniu 18 Listopada 2023

Użytkownicy przyznają Vlad24 punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Brak informacji

Ostatnie wizyty

14 598 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Vlad24

  1. czyść lub wymieniaj przepływomierz
  2. Nie było by możliwe, ale ja bym się z tego nie cieszył. Problemy zaczynają się poniżej pewnej temperatury, czy występują niezależnie od temperatury zewnętrznej?
  3. Zostało 30-40% czynnika Jak masz czym grzać, lepiej jej nie męcz
  4. bo w życiu są pasy, paski i paseczki
  5. Wentylator podczas defrostu zawsze jest wyłączony. Wyjątek tu może stanowić pewna pompa na "S", która nawet nie wie, czy już skończyła defrost, czy jeszcze nie. Tłumaczenie - nobel Ustawienie, być może po prostu aktywuje/dezaktywuje kafelek ręcznego defrostu w szybkim menu. Tyle i aż tyle. Jak nikt nie da wam zmienić delty skraplacza z 5K na inną, tak samo nikt nie pozwoli sobie byście defrosty robili z wentylatorem.
  6. Mi tam najbardziej podoba się opcja defrostu z wentylatorem 😄
  7. Tu na 85% nieszczelność, szukaj śladów oleju na kielichach
  8. Vlad nie święty mikołaj i nie spełnia życzeń. Pisze to co chce i w poważaniu ma co kto o tym sądzi
  9. To dobrze ze zmieniłeś pompę na mideowską, ona przynajmniej sama siebie nie zabije. Teraz jeszcze zmień instalatora.
  10. To widok z okna, czy tak stoi prostopadle do ściany domu w przeciągu?
  11. to się nazywa "poślizg temperaturowy" a straty są w sprężarce przez wyższe skraplanie
  12. Wtedy pojawiają się problemy ze zbyt małym wymiennikiem powietrznym w stosunku do mocy 80-100 i z napełnieniem rotora przez wysokie RPM. Najwyższa sprawność w połowie zakresu.
  13. Dla sprężarki szkodliwe są wysokie temperatury/ciśnienia skraplania, grzejniki, małe wężownice, niskie przepływy Jeszcze bardziej szkodliwy niefachowy montaż, czyli powietrze, azot plus wilgoć w układzie, opiłki, nieszczelności. Same start stopy też są w pewnym, sensie stresem, ale głównie ze względu na olej i smarowanie. W sensie chłodzenia, bez znaczenia, bo ona chłodzona jest przepływającym gazem. Start/stopy bardziej szkodzą płycie, tzn modułowi IGBT, który musi zerwać z miejsca wirnik dużym prądem. Szkodzą też COPom, bo zanim układ się ustabilizuje mija 10-15 min. zawór rozprężany sterowany jest temperaturą końca sprężania, tzn czujnikiem tłoczenia za sprężarką, ale by tam coś sensownego odczytać cała sprężarka musi się wygrzać, a to zajmuje czas. Gdy mamy cykle 10-20 minutowe, tzn pracujemy cały czas w stanach przejściowych, nigdy nie wychodzimy na optymalne parametry pracy, przegrzania, dochłodzenia. Do tego dochodzi sprawność wolumetryczna sprężarki, która jest najwyższa w średnich zakresach obrotów. Przy przysłowiowych 19Hz po prostu 10-20% gazu jest "tracona" na nieszczelnościach elementu tłoczącego w tym przypadku rotora. Reasumując, przy średniej za oknem +3/-3C pompa musi pracować na min 30-40% swoich możliwości, a najlepiej na 50% i nie ma tu na zaś, na job twoju mać.
  14. Vlad nie jest wyrocznią z mojego garnuszka 1 4617h pracy, 2086 starto/stopów 2 2205h pracy, 1020 start/stopów 3 7835h pracy, 4861 start/stopów 4 3982h pracy, 1444 start/stopów 5 3500h pracy, 1858 start/stopów i nie wszyscy słuchali co się do nich mówi, niektórzy opierali się na t-cap 9kW mimo domu 140m2 i zużyciu rocznym 4,3 MWh. Teraz za każdym serwisem im to wypominam.
  15. K za mała ilość sekcji, a tym samym zbyt długie sekcie, po 12 rurek za duża średnica kapilar, co częściowo wynika z tego co wyżej za to jest taniej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.