Skocz do zawartości

berti

Stały forumowicz
  • Postów

    334
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez berti

  1. berti

    Opop H 425 eko D

    Dobrze to bydle wygląda,
  2. Jak czujesz się na siłach to sobie zrób sam pompę ciepła która nawet przy minus 12 stopni nie pobiera więcej jak 1000 wat , da się ale trzeba mieć trochę smykałki do tego więc to rozwiązanie raczej dla kumatych.
  3. Zasadne pytanie czemu split, montując monobloka zyskujesz bardzo dużo kasy bo samemu zamontujesz a co do yeti czyli wszyscy słyszeli że pompy zamarzają ale nikt nie widział choć może i są takie przypadki ,masz monobloka zastosujesz glikol propylenowy nie za dużo i będzie ok, spli w niczym nie lepszy ani wydajnościowo a jedynie większy koszt montażu bo sam prawdopodobnie tego nie założysz.
  4. Pewnie coś w tym jest nie przeczę ale z drugiej strony ludziska korzystają z nich już grube lata i im to działa a palą się oraz wylewają elektrolity tym co zapinają im max napięcie lub co gorsza je przekraczają , a z trzeciej strony to co do certyfikatów to chyba tylko w Europie one obowiązują z tego co słuchy noszą ale tak czy siak po co komu certyfikat jak na działce chce mieć trochę swojego prądu lub tak jak ja cały rok praktycznie ogrzewałem swój dom tanim falownikiem który zasilał pompę ciepła i kilka innych pierdołek ,nie są to złe urządzenia bo niczego nie udają , mam trochę żalu do tak zwanych dobrych że nie chcą tak działać jak tanie byłoby zdecydowanie lepiej , na deye jedni psy wieszają a drudzy pieją z zachwytu chm ? dla mnie deye ot takie sobie.
  5. W monoblokach np haier odpowietrznikiem jest zawór bezpieczeństwa on jest w pompie na samej górze wystarczy tym czerwonym cypelkiek przekręcić i się odpowietrzy .
  6. Tak magazyn podłączyłem ale nie obeszło się od problemów bo jak w falowniku dałem komunikację lit CAN i to samo w BMS-sie czyli can i jak później w apce BMS wybrałem komunikację CAN to BMS się wysypał tzn wyświetlacz pokazuje same zera ale sam BMS jako tako działa ,musiałem podmienić bms na starszą wersję v15 ale już ie robiłem komunikacji tylko w falowniku ustawiłem po napięciu ,podobno większość tak robi no i działa ładuje , ustawiłem tak że po naładowaniu magazynu później 8,4 kw idzie w sieć a wieczorem ciągnie z magazynu ale puki co mam tylko pompę ciepła oświetlenie domu jakieś pierdoły tym zajmę się później w rozdzielnicy aby cały dom zasilać , dziś akcja reanimacji tego bmsa v19 ,raz już to robiłem więc nie powinno być problemu. a co do easun to masz złe zdanie ale nie wiedzieć dlaczego wg mnie on ma lepszą logikę działania niż ten deye bo po pierwsze to stabilność napięcia wychodzącego mnie to aż tak nie potrzebne ale u najstarszego napięcie w sieci jest od 190 -253 volty i światło skacze jak opętane oczopląsu można dostać a ma falownik klona deye czyli VOLT polska 12kw ale on musi mieć 3 fazowy bo ładuje teslę i easun 11kw nie wchodzi w grę , ja tam po roku użytkowania złego słowa bym nie powiedział .
  7. Już widzę w tym deye pewne niezbyt fajne rozwiązania np napięcie wychodzące na dom jest takie same jak w sieci ,w easun zawsze sztywne 230 volt a to wada jak ktoś ma kiepską sieć energetyczną gdzie światło od kilka lat mruga a tauron nie widzi problemu a na sieci od 195 volt do 254 w południe u mnie na szczęście sieć trzyma parametry, tych wad widzę więcej ale nic chce mi się szklyflać ,
  8. Ma skończone prawo ale przedstawił tylko ze szkoły średniej gdzie ma skończoną logistykę , z gatki tego gościa wynikało że to jest podobnie jak dostać się do straży pożarnej czyli przez koneksje i plecy, swoją drogą dziwna ta akcja z tym wielkim wojskiem taka chyba bardziej medialna niż rzeczywista .
  9. Dużo się mówi o wojsku że potęga będziemy itp itd , mój najmłodszy myśli sobie idę do woja no to poszedł do punktu (nie wiem jak to się nazywa) no i mówi chcę do woja a gościu pyta masz plecy młody pyta co za plecy no plecy ktoś wyżej za tobą stoi no nie stoi ,zapomnij o wojsku taką dostał odpowiedź i trochę to dziwne zwłaszcza jak tyle mowi się o mocarstwie prawie że.😄😄😄
  10. Tam jest jeszcze jedna fajna funkcja na złaczu generatora jak zaznaczysz pewną opcję to po naładowaniu akusia i masz nadmiar prądu w panelach to na złącze gen wysyła napięcie z którego mozesz sobie zasilić np grzałkę w bojlerze , to się nazywa smart i jak to zaznaczysz to na ekranie przy domku masz napis smart , masz np 16kwp paneli o godz 10 magazyn pełny a do sieci wysyłasz np 8 kw i reszta pakujesz w bojler samoczynnie to działa ty tylko musisz ustawić stopnie nał w opcji bateri
  11. marcus312 w sumie najgorsze za mną , winne były te niezgodność faz ale to tak zagmatwane że ciężko to było dojść o co w tym chodzi w obrazku 5,8 to widać https://lookaside.fbsbx.com/file/Deye-instrukcja-PL.pdf?token=AYThkoTru6zPKCqt6AhX9_jfsnKVTrOD3iyQV6jeD8AldGc7znkhvZH2OSmV7TQFzZR0a1asrUX7UQMZMs0ciULacrNLDginps75ZZjKs45paoOc15fxCjtOjsFxK_BdkQPtDRc7gVXXgamcurOwH-h-mZTcJ_tqxlTZCFrVsVpOT6ukF0fX2lWOmlD3dvMU00MJzGY_SEVcr5Wm_jjSf8NzhOtDlOXt9G836yldUHBUaz2j3mKSGWQ79cF7TTKlwapga6tEV_jXIEOQnk6xFjPVgE6aVDGTiVFfSklFKxQiFU_kV9KP8y55DC1D9xCcY40gd6bQDjDPt-0nsQ-BTKxSmi7bJ6VnRDnsTvVsdHTd6SkwKMAXiFvjx4ZcFRWNtOeGB0c7ta1FbFV8QMFeih_CrEIhnAcpGVyzfOCk-YJtBveW1_W2rqybB2Iq3Y5YmAeGqx5gqdvLv_pabcStAfIrTSdPw037oe6TNLbVnyjZQCxu2j-wOPu7OHuRBqGdeZG0Q8s9M1Uz_S_CuExrzGhhsPI7wKcCsS6G0LKkz9BHif3pFNiW_Sfm_QlL0R7HXvXastUndR0Hor_rcD90uAuXtvNhDuQ4RuNRTv6NCpfJSFuohTAn3b82LiavUAMsRS0B_smOn0MxSjcXtbTS-U5L9Z4K-IX8e9cile69hT4cmlccxhTrY5G5MrJUFHv8ADhmzTzqPKDT98Ot68EvHdiEf19ovXv_oRTz7tYhFBN5kRU0shRAWpmilA
  12. marcus to chyba z jakiejś starszej wersji w mojej nie ma takich okienek ale po zmianie tych faz zaskoczyło
  13. marcus zaraz to sprawdzę ale bez podłączonej bateri chyba mi to nie zadziała ale kto wie. Zadziałało ale nie uwierzysz o co chodziło, w zakładce grid setting są opcje phase type 0/120/240 oraz 0/240/120 to mierzy kierunki faz czego w instrukcji kompletnie nie wzmianki i zadziałało
  14. Mam i czytam ale nie działa tak jak trzeba , nie wiem czy wiesz ale ten falownik na 10 sposobów można używać ,tam nie ma jeden opcji ,nawet na wejściu agregatu możesz swój ongridowy czy ofgridowy falownik podpiąć ale ogarnij to potem. Mam po polsku ale jest kilka spraw nie jasnych np CT-ki czy licznik i jaki licznik dodatkowy tu jest galimatias no i robię to trochę na partyzanta dlatego że nie podłączyłem jeszcze magazynu ,mam czas aż tak mnie nie ciśnie, żałuję że to nie hoymilis
  15. Myślę że zdecydowanie lepsze bo po pierwsze nic nie robisz z palucha bo tam nie ma wyświetlacza i dobrze ,wszystko robisz na stronie internetowej po Polsku i przejrzyście . a tu filmik dla Andrzeja on taki sprytny to niech sobie obejrzy co też fachowiec mówi o tak zwanych fachowcach, ja przynajmniej nie ukrywałem że się na tym łapię .
  16. No słuchałem starszych bo wg nich nie ma nic lepszego tylko deye potem długo nic i dopiero reszta , maszyna podobno dobra i trwała ale ta ich logika w menu to istna tragedia ,pewnie po jakimś czasie to każdy ogarnia ale trzeba niestety się napocić aby ustawić wg siebie. To że ma funkcjie to się chwali ale daleko im do przejrzystości nawet takiej jak w tanich easunach , trochę żałuję że nie wziołem tego hoymlisa. Nie będę komentował ,ty swoją pompę już podłączyłeś , sam ??
  17. Powiesiłem to deye na ścianę zapodałem mu 400 volt na grid ,podłączyłem mu jeden string i biorę się za ustawianie no i to zaczynają się schody , mam wrażenie że to menu robili im Francuzi bo z mety wspomniał mi się interfejs Lexia-Proxia do diagnozy aut peugeot-citroen jednym słowem taki galimatias że głowa mała, logiki zero typowy chaos ,wiem ogarnę to za jakiś miesiąc ale jeśli miałbym to porównywać do anenji lub easun to te dwa ostatnie to normalne mercedesy czysta logika i prostota a w tym deye totalny chaos ptaszki haczyli i uj wie co jeszcze, za miesiąc zdam relacje jak minie w kaftanie nie odwiozą 😄😄😄
  18. A ja jak zwykle nie zanotowałem licznika od pompy ciepła i nie wiem ile zjadła ale całkowity pobór prądu od taurona za marzec to 142 kwh a wysłałem-sprzedałem 798 kwh , reszta z ofgridu na grzanie domu tv,oświetlenia , kurde deye wisi na ścianie i jak już to ogarnę to powinno być jeszcze lepiej a późną jesienią zmiana taryfy na G12 chyba i nocą ładowanie magazynu z taniej.
  19. No te zawory słyną z tego przepuszczania i z tego co mi kumpel mówi to nawet dobra firma też ma takie kwiatki, ja miałem taki grzybkowy 3 lata ten jak walnął to trzymał na ament a teraz mam jakiś Chiński i coś mi się zdaje że też puszcza bo po dobie bojler potrafi spaść od dołu (tam mam czujnik) o dobre 10 stopni a góra niby trzyma ale coś mi mówi że zawór puszcza, chyba kupię nowy taki grzybkowy jaki miałem poprzednio.
  20. No słyszałem ,mówili na globenergia o tych chorych pomysłach rządzących ,podobno musieli podpisać klauzulę tajności ,super przed swoimi obywatelami normalnie bombon, w każdym bądź razie ja na bank żadnych dotacji nie wezmę nie brałem i brać nie będę to tym bardziej w żaden sposób nie zgłoszę mojej instalacji z magazynem ,moja kasa mój dom i na tym koniec , nocą ładować a w dzień korzystać z magazynu. Andrzej tys pewnie taki stary grzyb jak ja więc nie wymagaj od grzyba za dużo , najpierw chciałbym proste ustawiebnia a palca ustawić a potem się pomyśli o reszcie ale sam po sobie chyba wiesz że to co młodzikowi zajmuje pół dnia to nam miesiąc pewnie 😄😃😃
  21. Teraz przegladam instrukcję tego mojego deye i zaczynam wątpić zwłaszcza chodzi o te ustawienia ,jest tam tyle tego że zajmie mi to pewnie z tydzień , a co do easuna to jak by nie patrzeć cały rok dzielnie służy mówię tu o tym mniejszym 6,2kw który zasila tylko pompę ciepła oświetlenie tv i router więc ciężko mu nie ma obecnie ale zeszłe całe lata darł na maxa cały dom i nic mu nie ma , mam nadzieję że ten deye jak już go ogarnę to zapomnę o wszystkim a jesienią albo G13 albo G12 taryfa i nocą podładować a za dnia z akusia targać bo na słońce zima specjalnie nie ma co liczyć.
  22. Ja nie chcesz podłączać pod sieć to po co ci deye ? to koszt ok 7 tys zł (wczoraj tyle dałem) zwykły ofgrid dla siebie to albo easun 6,2kw za 800 zł (mam działa wyśmienicie) albo 11kw z dwoma wejściami mppt (też mam używałem 2 tygodnie) działał super wiec nie warto przepłacać co innego jak byś zechciał zgłosić do ZE , penele obecnie 420 wat kosztują 220 zł i chyba warto się spoieszyć bo zaczynają powoli drożeć. na koniec dodam że od 28 lutego do dziś grzeję cały dom pompą ciepła za totalne zero , z taurona pobrałem w tym czasie tylko 66 kwh bo indukcja i pompa 3 fazowa do przepompowni ,za tydzień wymiana falownika na deye ale ja mam zgłoszenie w ZE i oddaję im prąd
  23. Natomiast moja pompa jak grzeje bojler i nadchodzi czas defrostu (pokazuje mi to w minutach) to przełącza zawór 3 drogowy na podłogówkę zrobi defrost i znów wskakuje na grzanie bojlera więc nigdy go nie wystudza dla defrostu, mam tez możliwość ustawienia defrostu czyli czas trwania i dwa jak by stopnie defrostu i w każdym tym stopni mogę ustawić max częstotliwość sprężarki itp jednym słowem w czasie defrostu pompa pobiera max 1400 watt bo tak ją ustawiłem i działa drugą zimę .
  24. berti

    Czytelnia

    No i ta czerwona krowa i mesjasz , dom wariatów czy co ??
  25. No w końcu skończyłem z biciem mysli w głowie jakiż to falownik kupić czy hoymiles hit-10l-g3 czy Falownik hybrydowy DEYE SUN-12K-SG05LP3-EU-SM2 padło na deye jutro ma być , wybrałem jego z tego względuże ma duże wsparcie ma dużo dobrych opini i sporo ludzi chwali choć wydaje się że hoymiles też ma dużo zalet między innymi 4 mppt to jednak zero opini nikt w zasadzie ich nie montował poza jednym gościem ,tak że ten to tego będzie deye i obym nie skamlał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.