Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Dzisiaj
  2. 12 - 15 kW starczy z podajnikiem.
  3. Wczoraj
  4. jutro z ciekawości sprawdzę.Ustawię wszystkie grzejniki na 1 prócz tego co regulator ale chyba raz tak sprawdzałem i nic to nie dawało coś tak mi się wydaje
  5. Postaram się na gorąco wytłumaczyć. Co prawda nie posłużę się swoimi słowami, ale prezentowane poniżej intencje są jak najbardziej zbieżne z moim zapatrywaniem.
  6. Gdyby "3" odpowiadało 20st.C to by na głowicach drukowali "20st.C". Ja np w pokojach mam około 21, a głowice ustawione na około "4". Ustawienie głowicy musisz dobrać doświadczalnie do temperatury w pomieszczeniu. Jak masz dobre głowice to i ćwierć kreski robi różnice. W pokoju w którym masz termostat pokojowy też nie musisz mieć głowicy na max (czyli 5), może wystarczy np 3,5. Ważne zeby było więcej niż w innych pomieszczeniach żeby termostat mógł działać. Wszystko to musisz dobrać doświadczalnie.
  7. Masz econeta? Pod home assistant jest pełna integracja bez econeta
  8. Wuwok U mnie minimalnie na dobę schodzi 8-10kg, ale jak jest w plusie i słońce. Okolice 0 do -5 to ten magazyn swoje robi. Teraz 30 do 40kg ale na 270mkw, co i tak uważam za świetny wynik biorąc pod uwagę,że moja żonka bardzo ciepłolubna. Poszukałem, fajny kocioł na pellet wybrałeś w sensie wyglądu i konstrukcji, bo to jest model pelletowy i sam wymiennik jest w nim mały i bardzo dobrze. Skiepko uważam, że dobre palniki, ale dla wszystkich stalowych z czyszczeniem ja uważam ,że tylko pellet A1 i będziesz zadowolony. Taki no name czy przemysłowy może tego typu palniki zmienić w otwierający się kwiatek. Coś podobnego planujemy do oferty od marca. W sensie taki slimek. Badania zakończone , jeszcze jakieś szlify , testy. Na sterowaniu Prond i taki palnik podobny m.in. do skiepko. Teraz od 1stycznia teoretycznie nie powinno już się wprowadzać kotłów zbadanych wg PN-EN 303-5:2012 i niby takie mają wylecieć z dofinansowania. Od nowa mamy zatem groszki... Ale przy prędkości zmian tzw przecinków trzeba by sr... Kasa aby wszystko mieć od nowa. Zatem coś zniknie a coś nowego się pojawi. Niestety byl też wg mnie głupi pomysł i też takie guano pellet-drewno na sv300 poszło. Wymiennik dolniaka 10kW w stosunku do TX10 jest gigantyczny, ale tak będzie wszędzie i najbardziej razi to w jednostkach ok 10kW. Tak naprawdę wydusi z tego i 17kW, bo to takie bydle. Nie podoba mi się ten pomysł, ale też badania poszły... Wg mnie masakra.
  9. kolego bo otwieram na 3 z tego względu,że ktoś pisał,że jak ma się np zadaną temperaturę 20stopni to głowicę muszą min być na 3 bo odpowiada trójka chyba między 20/21stopni a jak dam na np 2.5 to nie osiągnie zadanej temperatury czyli jak mam we wszystkich pokojach plus łazienka i korytarz równo na 3 ustawione a w pokoju gdzie regulator na 5 to zmniejszenie każdego grzejnika spowoduje mniejszy szum? a co w przypadku gdy pasowało by zwiększyć np na 3,5
  10. Nie do tego służą kryzy. Zostaw je w spokoju, czyli na 6. Jeżeli na 2,5 nie grzeje, to daj 2,6. A nie od razu na 3. Dla zobrazowania sytuacji. Jeżeli masz grzejnik 15żeberek to zakładając moc jednego żeberka na 110W, ma on moc całkowitą 1650W. Żeby uzyskać taką moc grzejnik potrzebuje 1-2litry na minutę wody o temperaturze 75-80st.C. Weź teraz jakieś litrowe naczynie, napełnij wodą, a następnie wylewaj ją takim strumieniem żeby zajeło ci to 30-60sekund. Włąśnie taki przepływ zapewnia maksymalną moc twojego grzejnika. A ty teraz na 100% nie potrzebujesz maksymalnej mocy. Ty zamiast otworzyć minimalnie zawory termostatyczne, otwierasz je od razu na 3, więc zawór nadmiarowy się zamyka (zamyka bypass bo spada ciśnienie poniżej tych 50mBar) i spełnia twoje życzenie, czyli puszcza cała wode jaką dostarcza pompa do grzejników. Czyli jak by zaworu nie było. Prościej tego wytłumaczyć nie potrafię.
  11. Tak, pompka się wyłacza po osiągnięciu zadanej temperatury CWU Zawór zwrotny jest umiejscowionych zaraz za pompką CWU
  12. Ktoś na forach twierdził że RCK schładza komin. A ja przed chwilą byłem załadować kociołek i jak nigdy tego specjalnie nie robię to tym razem zwróciłem uwagę na termometr na czopuchu a tam 400, RCK gdybym nie miał na smyczy leżało by płasko. Gdy wróciłem z komor. temp spadła do 300 RCK nadal wychylone(na smyczy) temp na sterowniku z 56 na 63 a to tylko chwilą. Wracam do sedna gdzie, jak i kiedy RCK schładza komin. Pozdrawiam
  13. Patrzyłem na yt i tam są opisy o mokrym groszku że to się źle pali , na razie mówiłem żeby otworzył woeki ale nie na stojąco tylko na płasko większą powierzchnią otwartą dla odparowa ia wody
  14. @Gonzo19 Fajna sprawa. Niestety, ja z mojego regulatora ecoMAX860P3-S Lite na razie nie potrafię (nawet nie próbowałem) wyciągnąć żadnych danych. Zacząłem robić mały projekcik którego nie dokończyłem - Raspberry Pi Zero W i kilka czujników temperatury podpiętych po 1-wire miały pokazywać i logować dane o temperaturach zasilania, powrotu, kotła, rozdzielacza podłogówki itd. Miało to pomóc przy kontrolowaniu wpływu zmian ustawień kotła na ogrzewanie domu. Trzeba będzie kiedyś dokończyć. Oczywiście w tym wypadku dużo trzeba by robić na piechotę, ale z drugiej strony, w pewnym momencie zostawię opytmalne ustawienia i tak nie będę się tym interesował.
  15. Dzień dobry, Nowy dom 200m, ściany porotherm styropian 20cm, dach wełna 30cm, posadzka 15cm. Rekuperacja. Wszędzie podłogowe - parter i poddasze osobne rozdzielnie. Rodzina 2+4. W warunkach technicznych moc 20kW Jaki kocioł polecicie? Dzięki!
  16. Raczej nie bo 1. Nie to forum 2. Nie mając podstaw, to skomplikowane, mając podstawy , proste. Poczytaj w google o Domoticzu i Home assistansie. Jak zainstalować, jak skonfigurować, jak używać. Kolejna sprawa to jak to zintegrować z danym sterownikiem . Przy ecomaxie mogę pomóc, przy innych sterownikach nie mam pojecia
  17. Tak, wygarnianie popiołu rano i wieczorem - przerabiałem to. No ale w sezonie można zaoszczędzić 1/3 paliwa czyli na dzisiejsze 1300zł. Mnie bigbag owsa kosztował z 200zł bo z mojego pola więc warto do niego wrócić.
  18. kolego pisałem,że w pokoju gdzie mam regulator to gdy mam na 5 słychać szum i w drugim pokoju jak mam np na 3 obok niego to też i w tym drugim nawet jak dam na 0 to dalej słychać do póki nie zmniejszy się w tym pokoju gdzie np regulator też na 3 czy 2 to i w drugim cisza nastanie.. ale co z tego skoro na 2.5 to nawet nie grzeją bo widzę od 3 dopiero grzeją mocniej.. a kryzować to gadał mi właśnie hydraulik,że głośniej będzie bo zmniejszy się przepływ i będzie opór.Nawet tutaj jak grzejnik gdzie regulator i mam na 5 i szumi trochę to jak dałem kryzę np z 6 na 4 czy nawet na 3 to żadne cuda nie były podobnie.. tylko ton/akustyka dźwięku się zmieniła jak stworzę opór to nie będzie głośniej właśnie?
  19. A jesteś w stanie to wytłumaczyć laikowi jak to zrobić i zacząć pracować na tym bo wygląda dobrze
  20. Pokrętłem, czyli głowicą zaworu termostatycznego.
  21. kolego chodzi o zmniejszenie pokrętłem czy pod pokrętłem jak kryzy?
  22. Przez wilgoć w opale obniża się temperatura żaru. Część energii zużywana jest na odparowanie wody, przez to zwiększa się zużycie opału. Dopóki jest, palić starym opałem. Jeśli w workach jest mokry groszek to rozetnij tyle worków ile mieści się w zbiorniku. Zanim zbiornik się opróżni, część wilgoci z worków powinna odparować. Resztę powinien załatwić system osuszania zbiornika.
  23. No to wreszcie czaję bazę 😀, jak mi otwory w elemencie wirowym zieją ogniem, a klapki pw otwarte na maksa, to znaczy, że bramka nie wyrabia i jeśli nie powiększę otworów, to muszę zmniejszyć powietrze pierwotne żeby wszystko się spalało w bramce. Coś czuję, że z buforem, to ja też zacznę dmuchać w palnik 😀... w sumie to i teraz mógłbym spróbować przy rozpalaniu, bez sondy, tak na oko obserwując czy widno jest w komorze.
  24. A co powiesz na taki zapis Zawsze 10 worków zasyp
  25. A odpowiem ci @ Pieklorz. Kocioł to "nowy" produkt Ogniwa, Pello. Tam nie ma szamotki za dużo. Zapotrzebowanie mam niskie bo z tamtej doby mam spalanie około 12kg węgla i w domu 23-24 stopnie. Bufor mi potrzebny by palić z maksymalną sprawnością. Spodobała mi się praca kotła w takiej konfiguracji. Mało problemów a sprawność sensowna. Do tego w sezonach przejściowych grzać raz dziennie bufor. Tutaj się upatruje oszczędności. Zwłaszcza gdy od 18 września musiałem grzać bo było mega zimno. Dom nie wypuszcza ciepła ale i nie wpuszcza 🙂 By to jakoś działało to wprowadzam pełną automatyzację kotłowni. Grupy pompowe z zaworami 3d do tego grzanie pogodowe i inne bajery.. Chce ustawić i zapomnieć. Minęło gdy chciałem w kotłowni spędzać czas godzinami. Znam instalację, budynek i wiem jak ustawić by było tanio i ciepło. Oczywiście teraz będzie zmiana sterowania, ale zasada dla budynku będzie ta sama. Mogłem iść w PC tylko jestem trochę starej daty. Kupię opał i nie muszę się martwić o cenę w sezonie itd. Mam Fotowo ale ona idzie na bieżące użytkowanie. Średnio mi się podoba zacząć "oszczędzać" prąd. Co powiesz o palniku Skiepko 10kw.
  26. Oooo ladnie. To pozostało teraz jeszcze mi zeszlifowac te nakładkę bez zwlekania. Jutro działam. U mnie dziś płomień nawet do 55% dobijał paląc pelletem excellence selection Na fabichu to moze 30 % bywalo. Ciekawe jak będzie po przeróbce. Dam znać . Wystarczyło by żeby ten czujnik i otwor w blasze były 1 cm blizej ślimaka zlokalizowane a już na pewno była by różnica we wskazaniu bo ta nakładka mimo wyprofilowanego łuku i tak utrudnia podgląd plomienia. Mam jednego znajomego co ma bio mini ne 10 kw jak ja i ma takie same problemy z promieniem na wyświetlaczu od początku.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.