Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Ciepła Czy Dynamiczny Piec Akumulacyjny?


zmarźlak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat co wybrać do ogrzania 45m mieszkania. Mieszkanie dość dobrze ocieplone, nowe okno, po bokach i na dole sąsiedzi ale na górze strych -nowy dach ale słaba izolacja. W mieszkaniu nie ma gazu ani ciepłej wody, więc trzeba wszystko ogrzewać elektrycznie. Stąd mój dylemat co będzie tańsze w eksploatacji pompy ciepła czy dynamiczne piece akumulacyjne i co dać do łazienki.

Dodatkowo budynek jest stary, ma zniszczoną drewnianą podłogę której nie można zerwać ale nie można też obciążeć jej wylewką z betonu więc ogrzewanie podłogowe raczej nie wchodzi w grę. Ogrzewanie wody prawdopodobnie bojlerem. Proszę o pomoc. Chodzi mi o to aby rachunki za prąd były jak najniższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunki byłyby niższe na pompie ciepła, ale jakie chchiałbyś zastować dolne źródło ciepła ?? powietrze ??

nie widze tego

 

W tak małym mieszkaniu instalowałbym jednak piece akumulacyj Jeśli tak chyba nie ma się chyba nad czym zastanawiać. Inwestycja w piece na pewno będzie tańsz.

 

Jeśli byłyby możliwości instalowania pompy ciepła, należałoby instalować dodatkowy byfor, a w najniższych temperaturach zewnętrznych dogrzewać go grzałką elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam .Tez zastanawiam się nad wyborem ogrzewania do swojego mieszkania. Oczywiscie wchodzą tylko dwie opcje do wyboru: gaz i elektryka. Węgiel i drewno odpada z powodu brudu, 3 piętra oraz przebywania w domu samotnie w ciągu dnia 10-letniego dziecka. Instalacja gazowa dla mnie to koszt około 11 tys (nowy komin, przeróbka inst. gazowej, montaz i piec). Instalacja elektryczna to około 6,5 tyś ( dwa piece dynamiczne akumulacyjne AEG 2kV i 3 kV + w łazience nagrzewnica + sterowanie pogodowe ELFAMATIC + woda z bojlera). Na obydwa ogrzewania moge otrzymać dofinansowanie z gminy w ramach Programu Ograniczenia Niskeij Emisji w wysokości ok. 4 tyś. Za piecami akumulacyjnymi przemawia fakt ze w przypadku przeprowadzki piece zabieram z soba lub sprzedaję i odzyskuje jakąś tam część inwestycji. Przy gazie cała instalacja zostaje, tak samo jest z robocizną a tylko piec bym mógł sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslę ze najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie dwóch klimatyzatorów w funkcji pompy ciepła np fujitsu z mozliwościa grzania napełnej mocy do -15st oraz warunkowo do -20 sporadycznie

koszt tego urzadzenia podobny do montazu instalacji gazowej tylko ze w razie przeprowadzki mozna zdemontować i załozyc w innym miejscu ,w dodatku mimo że urzadzenie jest na prąd to koszty eksploatacji byłyby 1/3 kosztów ogrzewania piecem akumulacyjnym zakładając że zapoitrzebowanie na na ogrzewanie byłoby ok 4kW to urzadzenia moc elektryczną miałyby na poziomie 1,2kW ,i do tego niestty musiałby być zasobnik na ciełą wodę zgrzałką elektryczną ,

gdybym musioał coś takiegu zrobić u siebie to nieazastanawiałbym sie minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Gość mrowa123q

Witam mam pytanie, czy ktoś z użytkowników piszących w tym temacie jest może z Krakowa ??

Potrzebuję dobrej firmy, która mogła by mi przygotować instalację właśnie pod piece akumulacyjne z Krakowa. Czy może ktoś korzystał z usług tej firmy http://instalacjeelektrycznekrakow.pl/ . Zależy mi na dobrym wykonaniu instalacji, żeby się nie okazało później że czegoś brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest potrzebny dobry elektryk, który wykona niezależną instalację el do zasilania pieców + ew instalację do sterowania tymi piecami - to drugie zależy od marki pieca.

Nie zależnie od tego właściciel/ inwestor powinien sprawdzić czy ma odpowiedni przydział mocy el oraz czy ma naliczanie wg taryfy nocnej - tylko wtedy takie ogrzewanie ma sens.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Tez zastanawiam się nad wyborem ogrzewania do swojego mieszkania. Oczywiscie wchodzą tylko dwie opcje do wyboru: gaz i elektryka. Węgiel i drewno odpada z powodu brudu, 3 piętra oraz przebywania w domu samotnie w ciągu dnia 10-letniego dziecka. Instalacja gazowa dla mnie to koszt około 11 tys (nowy komin, przeróbka inst. gazowej, montaz i piec). Instalacja elektryczna to około 6,5 tyś ( dwa piece dynamiczne akumulacyjne AEG 2kV i 3 kV + w łazience nagrzewnica + sterowanie pogodowe ELFAMATIC + woda z bojlera). Na obydwa ogrzewania moge otrzymać dofinansowanie z gminy w ramach Programu Ograniczenia Niskeij Emisji w wysokości ok. 4 tyś. Za piecami akumulacyjnymi przemawia fakt ze w przypadku przeprowadzki piece zabieram z soba lub sprzedaję i odzyskuje jakąś tam część inwestycji. Przy gazie cała instalacja zostaje, tak samo jest z robocizną a tylko piec bym mógł sprzedac.

Witaj!!!

Jak duże masz mieszkanie?

Czy dobrze dobrana jest moc piecy?

 

Pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Również miałem taki dylemat, znalazłem więcej zalet jednak przy wyborze pompy ciepła. W wyborze tym dopomógł mi artykuł: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/instalacje-energooszczedne-pompa-ciepla Jest napisany w sposób rzeczowy i jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytanie to znajdzie w nim na pewno odpowiedź (charakterystyka pomp, budowa i cała istotna reszta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.