Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Kmg1-problemy


gonzo2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Około 250m2 licząc po zewnętrznych ścianach.

Miałem ostatnio serwis z KMG ,bo cholernie mi zaczęło szlakować z miału 25Mj z Piasta. Opinia serwisanta-wada opału.

Próbowalem różnych ustawien i nic.Zmiana temp. na 55st. nieco polepszyła spalanie do tego stopnia,że spieki nie były wielkie i same spadały do popielnika.

Spalanie chyba dośc duże ,bo liczyłem na znacznie mniejsze. Zbiornik wystarcza na 2 dni ,przy temperaturze jak dziś -5 do -6 st. Temp w domu około 21st.

Zdemontowany deflektor,wentylator na 1 ,przysłona przymknięta na 75-80%(próbowałem różnych ustawień i kiszka).

Nie przejmuje się nawet sadzą i dymieniem,przy kłopotach ze szlaką.

Nastawy obecne to 2min podawanie,przerwa 2min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 200 m wiec moj zlom jest troche przewymiarowany. Pale teraz eko Kazimierz Juliusz 23 MJ/KG, i tworza mi sie takie grudy tzn po weglu zostaje takie gowno co to mozna je w reku zgniesc, sa to spore kawlki i blokuja przesuwanie do popielnika, tworzy sie niezla wrastwa zaporowa z tych pozostalosci ale rano i wieczorem zwalem to do popielnika.

 

Mam takie ptyanie do uzytkownikow KMG- z PID-em sterwonik prefect T. Czy udaje sie komous uzyskac zar na srodku paleniska, bo umnie raczej jest przy podajniku. Jesli kumos sie udalo niech napisze jakie ma ustawienia i jakim pali opalem, albo co tzreba zrobic zeby to uzyskac :lol: z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuje opał.

Był serwis ze swoim opalem takim samym jak ja i o niebo lepiej się paliło,choć miałem tylko 40kg.

Dzisiaj rozmawiałem z kopalnią na ten temat.Nawet wykazali wyrozumiałość i ugodę,ale to tylko rozmowa telefoniczna i muszą pobrac próbki do analizy,ale nie wiem co będą badać :lol:

Będę próbował cos wywalczyć.Dokupiłbym teraz nieco tego miału,ale za wode nie będę płacił.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

pozdr.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam takie ptyanie do uzytkownikow KMG- z PID-em sterwonik prefect T. Czy udaje sie komous uzyskac zar na srodku paleniska, bo umnie raczej jest przy podajniku. Jesli kumos sie udalo niech napisze jakie ma ustawienia i jakim pali opalem, albo co tzreba zrobic zeby to uzyskac :lol: z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Witam!

Mam co prawda inny kocioł, ale też tłokowy i też miałem żar głęboko przy ściance zasobnika. Za radą kogoś z tego forum skracałem stopniowo czas pomiędzy podawaniem podajnika. Obecnie nastawiony czas to 1 min. 25 sek. i żar jest około 10 cm od krawędzi rusztu, czyli praktycznie żarzy się na dziurkowanej płycie rusztu. W moim kotle nie ustawia się czasu podawania, jest on stały bo podajnik wykonuje jeden cykl. Można ustawić tylko czas przerwy między kolejnymi podawaniami. Palę groszkiem niewiadomego producenta (troszkę grubszy od eko, ale mieści się w granulacji do 40 mm) o wartości opałowej 2820 kJ/kg, zawartość siarki 0,21%, zawartość popiołu 6,8%.

Popiołu b. mało i jest drobny, a grubsze grudki można rozkruszyć palcami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również reguluję położenie żaru zmieniając przerwą podawania.W KMG powinien być jak pisze dodan na równi z lewą krawędzią drzwiczek.Jeśli nie dochodzi powinno się skrócić przerwę podawania. W KMG okresla sie również czas pracy podawania.

Lewa krawędź to koniec rusztu z nawierconymi otworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam KMG-1 ze sterownikiem ST-37. Od 2 dni mam problem jak mi się wydaje ze sterownikiem. 18 i 19.12.2010 rano ok. godz. 6-7 wyświetlił się alarm z komunikatem "temp nie rośnie". W palenisku był żar, w zasobniku był groszek, kanały spalinowe były drożne. Funkcja alarmu była ustawiona na 1,5 godz. Po pierwszym wyłączeniu ustawiłem ją na 3 godz, lecz problem się powtórzył. Wyłączenia z komunikatem alarmu następowały co ok. 8 godz. Nie konsultowałem się z serwisem z uwagi na koniec tygodnia. Czy miał ktoś podobne doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również reguluję położenie żaru zmieniając przerwą podawania.W KMG powinien być jak pisze dodan na równi z lewą krawędzią drzwiczek.Jeśli nie dochodzi powinno się skrócić przerwę podawania. W KMG okresla sie również czas pracy podawania.

Lewa krawędź to koniec rusztu z nawierconymi otworami.

 

 

Rozumiem, ze powinienem skrocic przerwe podawania zeby osiagnąć zar rowny z lewa krawedzia dzwiczek. Problem polega na tym ze w sterowniku Perfect T, nie ma czegos takiego tzn jest ale ustawia sie maksymalną i mnimalną przerwe pracy w trybie pracy podajnika, a przerwe z jaka rzeczywiscie podajnik podaje opal sterownik wybiera sobie automatycznie w przedzialach jakie ustawie i tak mam ustawiona maksymalna przerwe 1600 s a mninmalna 30 s a sterownik podsaje opal w okolicach tempertury zadanej np co 200 s, ale to tez bywa roznie bo reguluje to sobie sam automatycznie. I dlatego zastanawiam sie jakto wyregulowac i czy wogole sie da z tym calym PID-em cos takiego zrobic, generalnie zar mam od podajnika do polowy dziurkowanego rusztu, a chcialbym zeby byl do konca rusztu :( Opal jaki mam to eko z kazimierz juliusz 23MJ/KG Moze ktos wie co z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze powinienem skrocic przerwe podawania zeby osiagnąć zar rowny z lewa krawedzia dzwiczek. Problem polega na tym ze w sterowniku Perfect T, nie ma czegos takiego tzn jest ale ustawia sie maksymalną i mnimalną przerwe pracy w trybie pracy podajnika, a przerwe z jaka rzeczywiscie podajnik podaje opal sterownik wybiera sobie automatycznie w przedzialach jakie ustawie i tak mam ustawiona maksymalna przerwe 1600 s a mninmalna 30 s a sterownik podsaje opal w okolicach tempertury zadanej np co 200 s, ale to tez bywa roznie bo reguluje to sobie sam automatycznie. I dlatego zastanawiam sie jakto wyregulowac i czy wogole sie da z tym calym PID-em cos takiego zrobic, generalnie zar mam od podajnika do polowy dziurkowanego rusztu, a chcialbym zeby byl do konca rusztu :( Opal jaki mam to eko z kazimierz juliusz 23MJ/KG Moze ktos wie co z tym zrobic?

 

A próbowałeś ruszyć te max i min przerwę.Może trochę zmień i zobacz czy coś sie zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz perfekt T ustaw przerwę podawania na 10 sek i wahnięcia temp na piecu na 2-3 stopnie , daj mu wolną rękę niech sobie sam ustawia,druga sprawa, sprawdź czy na szufladzie nie ma za dużo nagaru,trzeba zdemontować i wyszlifować..,Ekogroszek mokry lubi sie zawieszać i porcja jest za mała. Mój patent, nie zamykam klapy i szybko wysycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam ustawiona minimalna przerwe na 30 s, a zakres regulacji na 6 ( jezeli ci o to chodzi) i tak sobie ja sam automatycznie ustawia, ale mam wrazenie ze caly ten PID to przerost formy nad trescia, to nic dobrrego lepiej chyba "recznie" ustawic sobie przerwe w podawaniu i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz zakres regulacji na 2-3 ,nie dopuści do dużego spadku temperatury zadanej na piecu /np, przy nastawie 60 temp u ciebie spada do 55-54 i wtedy PID przechodzi na pełną moc, ale dławi go przerwa 30 sek i po prostu nie nadąża z dosypywaniem- żar sie cofa i jest problem.

Spóbuj: zakres regulacji na 2 lub 3. minimalna przerwa na 10, daj mu szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dam mu sznse ;) tylko mam pewna watpliwos, bo jesli dam mu przewe na 10, a zakres na 2-3, to jak temperatura spadnie to bedzie jeszcze szybciej i wiecej pakowal wegla, czy wtedy bedzie wyrabial? Znajomy mial zakres na dwa i kociol niestabilnie pracowal, bezprzerwy wpadal w nadzor itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miał nadwymiarowy kocioł, wtedy trzeba zmniejszyć moc ze 100% np. 80 %

Mnie nie przeszkadza, że wchodzi w nadzór,/przeciez stale chodzi o to żeby pobierał jak najmniej opału!/

Może byc przyczną /ndzór za długi/ zbyt duży ciąg komina/ szyber/, ale to już następny problem do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadwymiarowy kociol, dom 200 z grosikiem ale ogrzewana w tej chwili jakies 160m, a moc zmniejszylem do 60%, ale sprubuje twoich ustawien, zobacze jak to bedzie sie bujalo ;) w jakim kotle masz tego perfecta i z jaka przerwa podaje ci opal w okolicach temperatury zadanej, ile ci pali na dobe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KMG 1 25 KW, pow. ogrzewana 220 m w jednym poziomie.

Wróć do ustawienia mocy kotła na 100 i spróbuj

Powietrze 25%

min obroty dmuchawy 12-15 %

max 50%

min czas podawania 10 sek / mimo ze PID rzadko schodzi tak nisko/

max czas przerwy /drogą błędów ,tak aby nie wygasał/

I daj mu pare godzin czasu aby sie ustawił

 

Przy 0 stopni ok 25 kg na dobę

teraz ok 3o -35 kg

średnia przerwa 60 sek czyli około 30 podań na godzinę tj 1 kg /godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.