Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Można Tak Połączyć Kominek Z Instalacją


goldboyy

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam zamiar sam podłączyć kominek z płaszczem wodnym (wymiennikiem odzyskujacym ciepło ze spalin) w układzie otwartym. Chciałbym zapytać czy takie połaczenie jest prawidłowe?.

Rysunek w miarę dokładnie odzwierciedla połączenie i sposób, oraz wysokości na jakich będą szły rury.

Mam wątpliwosć, czy pompa nie będzie zasysała powietrza poprzez rurę przelewową, która idzie do naczynia?.

czy rura ta-(jej koniec idący do naczynia) ma być zanurzona w wodzie w naczyniu, czy nad wodą?

czy gdy będzie zanurzona w wodzie nie bedzie zasysać wody z naczynia?

 

Oczywiscie przed pompą zaworki i filtr, średnice rur bezpieczeństwa i wzbiorczej powyżej 25mm.

średnice rur do pompy Cu fi 22mm

średnica rur w piwnicy-po zredukowaniu 20mm-rura alupex

 

czy można połączyć to wszystko w ten sposób jak na rysunku

post-10383-1255012014_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ten schemat w żaden sposób (!) nie zapewni poprawnej pracy instalacji, pompa oczywiście będzie zasysała powietrze , ale błędów jest dużo więcej. Układ otwarty jest typowy dla kotłów na paliwo stałe, do których zalicza się i kominek z płaszczem, są jednak konstrukcje wyposażone w wymiennik ciśnieniowy, a ten może pracować także w ukłądach zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, układ już działa tak jak jest połaczony na zdjeciu, na razie jestem po pierwszej dobie testów. po godzinie palenia (umiarkowanego) woda na wyjściu osiagnęła z 12 stopni, 55 stopni przy jednym otwartym grzejniku dwupłytowym 120x60 cm, następnie właczyłem 2 grzejnik tez 2 płytowy 60x60 i podpiętą pod jego powrót (tymczasowo-bo docelowo zawór RTL) podłogówkę około7-8m kw- ale na 23 cm warstwie betonu.

po 3h normalnego palenia temperatura podłogi podniosła sie do 21 stopni, ale temperatura wody w układzie spadła do jakiś 40- 45 stopni

 

wszystko samo pięknie sie odpowietrzyło- grzejniki odpowietrzyłem bez najmniejszych problemów.

 

jedyna niedogodnoscią są skropliny (w bardzo małej ilości),ale sposób podłączenia nakładki z kominkiem powoduje, że nie wpływają one do srodka paleniska tylko pojawiają "wykwitły" na połaczeniu kominka z nakładką-

ale wiem jak już to przerobić żeby było ok. skropliny pojawiły się gdy zacząłem palić bardzo mokrym drewnem- starą spruchniałą karpą lezącą przed domem. ale że większość drewna trzymam pod chmurką, mam zamiar usunać ta niedogodność i palić w miarę mozliwości też suchym drewnem( bardziej wydajne palenie)

 

przed napaleniem w domu było 14 stopni po 3 godzinach w pokoju gdzie stoi kominek było 23, w pozostałych pomieszczeniach zrobiło się "inne powietrze" i wyrażnie cieplej, podłoga w kuchni z lodowatej stała się neutralna,a nawet jakby lekko ciepła.

 

wkrótce mam zamiar poprawić jeszcze izolacje rur bo są zaizolowane tylko prowizorycznie z przerwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.