Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec I Pompa Ciepła (Powietrze Woda) Co Polecacie


Robert86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestemprzed wymiana kompletnego ogrzewania moj dom ma 220 m2 jest ocieplony styropianem 15 cm podpiwniczony i ocieplona piwnica, jaki polecacie kociol jaka ma miec moc?? Myslalem nad piecem z podajnikiem na pelet lub ecogroszek i do tego pompa cieplap powietrze woda do podgrzewania wody latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ten sam dylemat ,,, bo zwyczajnie nie chce mi się latać nawet co 1-2 tyg do pieca ... Lato nie od tego i myślałem o pompie ciepła .

Temat zgłębiłem dość konkretnie i mój kierunek to GALMET albo HAVALEX  z zasobnikiem 220-270l....

 

Wszystko było ładnie i pięknie - modele miałem już wybrane ,gdy trafiłem na artykuł o pompach wysokiej temperatury - które grzeją instalację w starych grzejnikach do 80stopni.... i tu już mam dylemat.. :ph34r:  czy całkowicie nie zrezygnować z grochu nawet w zimie.

Piec u mnie chodzi na 50 stopniach a w domu przy mrozach -12 mam około 20/21 stopni ... i mi to wystarcza.... Myślę,że taka pompa nie byłaby zła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.