Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ocenie Schematu Instalacji Co


przemo0036

Rekomendowane odpowiedzi

Ocynku nie można do CO. Czarna stal tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednak ten ocynk dałeś :/ 

Co do rozpalania to co chciałeś za wskazówki - rozpalasz włączasz sterownik i tyle. Na początek skręć całkiem zawór 4d na obieg kotłowy tylko i rozkrcaj delikatnie jak będzie dobijał do zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczynie widzę prawidłowo to nic nie wysadzisz. Hajcuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć termometr na powrocie do kotła bo inaczej nie będziesz wiedział jaka jest temeratura wody powracającej do niego.Zawór bezpieczeństwa 1,5bar powinien być na zasilaniu a u Ciebie o ile dobrze widzę jest na powrocie w poblizu zaworu spustowego i zawsze będę to powtarzał az do znudzenia ze zawór 4D nie jest dobrym rozwiązaniem no ale moze będziesz w gronie tych nielicznych szczęśliwców co instalacja będzie działać przy nim poprawnie)

post-32948-0-54134200-1480185575_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zawsze będę to powtarzał az do znudzenia ze zawór 4D nie jest dobrym rozwiązaniem no ale moze będziesz w gronie tych nielicznych szczęśliwców co instalacja będzie działać przy nim poprawnie)

Zawór 4D nie jest złym urządzeniem. Problemem jest właściwa regulacja układu CO. Wykorzystany zgodnie z przeznaczeniem spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Opisywałem problem z moją podlogówką wcześniej w tym temacie. Teraz doszedł kolejny etap, czyli "fachowcy" dołożyli pompę obiegową i jakieś swoje wynalazki. Niestety przepływy na rotametrach nie poprawiły się ku zdziwieniu fachowców. Robili całą sobotę i stwierdzili że muszą to przemyśleć. Pompę zakupiłem Vilo 25 1-8 i jest zamontowana na powrocie. Czy jest szansa żeby to działało a jeżeli tak to co trzeba zmienić. Proszę o pomoc

post-70187-0-48064100-1481458656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Opisywałem problem z moją podlogówką wcześniej w tym temacie. Teraz doszedł kolejny etap, czyli "fachowcy" dołożyli pompę obiegową i jakieś swoje wynalazki. Niestety przepływy na rotametrach nie poprawiły się ku zdziwieniu fachowców. Robili całą sobotę i stwierdzili że muszą to przemyśleć. Pompę zakupiłem Vilo 25 1-8 i jest zamontowana na powrocie. Czy jest szansa żeby to działało a jeżeli tak to co trzeba zmienić. Proszę o pomoc

Jak są grzejniki +podłogówka(i to dość pokaźna)to musi być sprzegło hydrauliczne a tu jak nie było tak nadal nie ma.W dodatku nie obejdzie się bez modułu mieszaczowego dedykowanego do kotła danego producenta.

Rury PEX fi.32 są za małe do dwóch rozdzielaczy OP aby przenieść moc 14,7kW wg."projektu"

Rownież za mały jest "w projekcie" zawór 3D mieszający na podłogówkę 1/2"?

Ze sam kocioł jest za mały mocowo to też już było mówione

Jednym słowem wszystko jest za małe ;)

To co zrobili "panowie hydraulicy" jest całkowiecie dla mnie niezrozumiałe)

Mniej więcej tak to powinno wyglądać

post-32948-0-26652500-1481463928_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Płaciłem im za każdy etap osobno. Do zapłaty zostało jakieś 3300.

Jeżeli chodzi o grzejniki to mam tylko 2 w łazienkach ale chcę dać na nie temperaturę taką jak na podłogę. Czy nadal będzie potrzebne sprzęgło.

Średnic rur już się chyba nie da zmienić.

 

Aktualnie zawór 3d jest tylko w piecu.

 

Podsumowując co trzeba zrobić żeby to w przynajmniej zadowalającym stopniu miało szansę zadziałać? O ile to jest możliwe.

 

Jak była by szansa to prosiłbym jeszcze raz o schemat.

 

Tak jeszcze dodatkowo zapytam, na jakim biegu ma chodzić pompa w piecu podczas pracy dodatkowej pompy?

Znacie kogoś w okolicy Krakowa kto to może ogarnąć?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co należy zrobić i schemat załączyłem w poście #61

Nie wiem czy jest szansa na poprawne działanie instalcji głównie z uwagi na zbyt mały kocioł (nawet zobacz w swoim "projekcie" tam kocioł 19kW)Jedno jest pewne że pompa kotłowa nie ma takiej wydajności i trzeba dać wydajniejszą pompę(za sprzęgłem) ale nie da jej się ot tak sobie wpiąć w obieg nalezy rozdzelić obiegi kotłowy i na instalację a do tego potrzebne jest sprzęgło hydrauliczne.I aby móc sterować podłogówką przy kotle kondensacyjnym musi być zaw.3D z siłownikiem oraz moduł do obsługi tego siłownika(producenta kotła)Jeżeli tymi grzejnikami są drabinki w łazienkach to one na temp.podłogówki nie będą "grzały" prawie wcale nie mówiąc o tym że raczej nie widzę możliwości ich podłączenia bez dodatkowej pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi Ci doradzić co zrobić w tej sytuacji.Może skoro im nie wypłaciłeś całej należności niech robią dopóki instalacja nie będzie działać poprawnie(o ile przy tej mocy kotła w ogóle ma szanse zadziałać)Akurat nie znam Buderusa aby podpowiedzieć Ci jaki jest moduł do sterowania mieszaczem(moze koledzy forumowicze przyjdą z pomocą)robiłem na Wolfie i Vaillancie.Wg.mnie potrzebne będzie:

Sprzęgło np. takie http://allegro.pl/sprzeglo-hydrauliczne-gw-1-flamco-i5331040833.html

 Zawór mieszający ESBE VRG131 1" 10Kvs

Siłownik ESBE 3-punktowy ARA 600

Moduł mieszacza Buderusa(czujnik obiegu OP być moze w komplecie)

Czujnik zewnętrzny

Pompę masz

Termostat przylgowy do zabezpieczenia OP

Koszty tych elementów duży a efekt końcowy nieprzewidywalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawiam dlaczego nie dali Twojej pompy)Zastanawia mnie tez dlaczego zasobnik podłączyli za sprzęgłem,owszem mozna tak ale to pójscie w koszty(konieczna dodatkowa pompa)Mogli podłączyć zasobnik przed sprzęgłem wszak kocioł zapewne ma w sobie zawór przełanczający CO/CWU

Ze zdjęć wydaje mi się że podjechali do dych rur PEX na podłogę Cu 22 a powinni Cu 28

Brak też termometr na powrocie z OP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Wymiana rur z Cu 22 na Cu 28 w obiegu OP wskazana,nie zaszkodzi,z tego co pamiętam masz PEX 32 =Cu 28 co i tak wg. mnie jest za mało 

2)Twoja pompa jest mocniejsza z opisu widac że chyba do 8m a przy tej długiej pętli w kuchni moze to mieć znaczenie

3)Sugeruje podłączyć zasobnik przed sprzęgłem(tak jak to przedstawiłem na schemacie)(tylko co zrobią wtedy z tą swoją pompą ;) czy będą skłonni ją zabrać )

4)Gdyby przerabiali niech założą termometr na powrocie podłogówki,należy wiedzieć jaka jest temp.powrotu z OP do określenia różnicy temp.pomiędzy zasilaniem a powrotem

Wątpię aby fachowcy byli skłonni to przerabiać.Też nie wiadomo jak zareagują na Twoje sugestie zmian(jak użytkownik moze coś lepiej wiedzieć od fachowca))

Może należy dać im szanse niech skończą(i tak instalacja już jest skręcona) i zaprezentują że wszystko działa,chociaż zawsze mogą się tłumaczyć tym ze za mały kocioł czy też za długie pętle a oni tego nie robili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.