Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Optima Eco 3 - Problemy


Rico550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Mam problem ze sterownikiem takim jak w tytule, który jest zamontowany na kotle sas nwt 29kw. Otóż jakiś tydzień temu zasypałem kocioł do pełna węglem tak jak to zwykle robię i poszedłem spać. Podkusiło mnie coś aby zejść do kotłowni bo poczułem dym. Wszedłem do kotłowni, było trochę dymu, ale przewietrzyłem to zaraz. Temperatura na sterowniku wynosiła jakieś 32*C, pomyślałem sobie że wygasło, ale kocioł cały huczał, więc wyłączyłem dmuchawę i otworzyłem delikatnie dzrwi zasypowe. Cały zasób węgla uległ rozpaleniu, wybiło mi spaliny czyli kocioł fuknął i nagle na sterowniku ujrzałem 70*C. Pompa się włączyła więc temp szybko spadła, wszystko wskazywało na to że sterownik się zawiesił, po prostu cały zasób węgla był rozpalony, dmuchawa na max zadanej mocy, pompa wyłączona jak to zwykle bywa przy 32*C. Gdyby nie moja interwencja podejrzewam, że nie byłoby za wesoło... Gdy sytuacja się unormowała czyli kocioł wskoczył na temp zadaną 55 stopni to grzejniki były gorące jak przy 63-64*C, i termometr tradycyjny własnie tyle wskazywał. Paliłem tak przez tydzień, aż do wczoraj kiedy do przy takiej temperaturze zaczęło sie robić coraz bardziej ciepło. Szczęście chciało że akurat byłem w kotłowni i zaobserwowałem to. Teraz mam ustawioną temp zadaną na uwaga 43*C a woda kotłowa ma temp 60-62*C, tak wskazuje termometr tradycyjny i ja z doświadczenia po grzejnikach czuję że jest tyle. Po prostu jakaś masakra, nie mam pojęcia co jest grane, podejrzewałem czujnik ale dzisiaj wyjąłem sterownik, dostałem się do czujnik i nie wygląda on na uszkodzony. Nie wiem co jest grane, bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dostałem się do czujnik i nie wygląda on na uszkodzony. Nie wiem co jest grane, bardzo proszę o pomoc.

Nie wygląda na uszkodzony? To znaczy co, prześwietliłeś go, przemierzyłeś, czy tylko rzuciłeś okiem jak przedwojenny majster?

Weź nowy czujnik, podstaw i wszystko będzie jasne. Jakiej innej pomocy oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wyglądał wizualnie na popsuty, ja jestem laikiem jeśli chodzi o takie rzeczy także wybaczcie. Dzwoniłem dzisiaj do Sasa, opisałem problem i powiedzieli że to uszkodzony czujnik i wyślą mi nowy. Myślałem że to jakiś głębszy problem.

 

Aha i dzisiaj jak rozpalałem kocioł po uruchomieniu sterownika pisało na wyświetlaczu że czujnik uszkodzony, ale jak nabrał temperatury to znikło i palę tak na wyczucie, patrząc na temp na zegarowym termometrze.

 

Dzięki panowie za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, Panowie okazało się, ze to jednak nie czujnik. Sas wysłał mi nowy tak jak pisałem wcześniej, wymieniłem, ale sytuacja jest nadal taka sama. Wezwałem serwis dzisiaj rano, przyjadą w poniedziałek lub we wtorek i zobaczymy co wymienią, czy jedną część czy cały sterownik. Ogólnie z obsługi i ze wsparcia sas'a jestem zadowolony ale zobaczymy jeszcze jak przyjadą i zrobią. 

 

Miałem  zwykły sterownik na starym piecu za 180zł wytrzymał kilka ładnych lat a ten popsuł się po ponad roku masakra jakaś  :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Dzisiaj był u mnie serwis Sas'a. Serwisant wymienił cały sterownik na nowy. Jest to jakaś nowsza, lub lepsza wersja, bo ma więcej wszystkich funkcji z tego co patrzyłem. 

 

Także ja jestem bardzo zadowolony ze wsparcia i z serwisu firmy Sas, bardzo szybko, bardzo dobry kontakt i profesjonalny serwis.  Ode mnie bardzo duży PLUS dla tej firmy.  

 

Może moja opinia się komuś przyda  :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.