Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może zfarzać się tak że komtrolka podajnika się zapala a w realu podajnik nie podaje, bywa róznież odwrotnie jak Pisze kolaga Vlad.

Skontaktuj się z Techem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na awarię kontaktronu (ew. halotronu) jak to sugeruje Vlad24. Miałem awarię sterownika GECO w moim tłokowcu ale po naprawie okazało się że nie zatrzymuje się podajnik po podaniu opału. Po wymianie kontrakronu udało się to wyeliminować. Acha są dwa rodzaje tych kontraktronów 1. rozłączający 2.załączający. Ja kupiłem taki co miał 3 końcówki i był uniwersalny tzn. na jednej parze rozłanczał, a na drugiej złanczał. Ale moja rada abyś kupił taki jaki ma być jeśli by się okazało to u Ciebie. Koszt tego w zależności od sklepu i rodzaju od 2 do ponad 10zł. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktronu szukaj gdzieś w okolicy mechanizmu podajnika. Może być tam gdzie wymieniasz zerwaną zawleczkę. Tu przydałby się posiadacz sadzmarka;)

Czesto sam czujnik jest dobry, tylko wystarczy zmniejszyć przerwę między magnezem a czujnikiem. Sprawdzić go możesz multimetrem i magnezem, poszukaj w necie info co to jest i jak działa. Dasz sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ten kontraktron jest umieszczony? i w jakim sklepie mogłabym to kupic?

Przeczytaj mój wcześniejszy post - a kupić można np. w sklepach elektronicznych (najlepiej i najtaniej - powiedz tam do czego albo lepiej pokaż stary zdemontowany - polecam z własnego doświadczenia) lub w elektrycznych (porównaj cenę z tego do ceny z innych) lub oferujących kotły z podajnikami (odradzam).

U mnie (po naprawie sterownika)- jak pisałem - także się nie wyłączał podajnik i wina leżała po stronie kontakronu-wyłącznika.

Rada: poczytaj o tym na tym forum i poszukaj na allegro - gdy nie bardzo kumasz. Ale wyżej już Ci dużo doradzili i ukierunkowali.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ST77 -obsługuje kontaktron, a nie hallotron,

To co podałeś w linku wyżej jest hallotronem do ST-37, ST-40

Kontaktron ciężko jest uszkodzić , raczej tylko mechanicznie http://systemyogrzewania.pl/Forum/problem-ze-sterownikiem-tech-st77-17275.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ,hallotron obsłubuje te dwa sterownik ( ST-37, ST-40 ), ale o czym nie wspominają także ST-77. Może dlatego, że nie jest już produkowany. W instrukcji ST-77 występuje jeszcze kontaktron, ale w rzeczywistości jest hallotron. Wiem na 100%, bo go wymieniałem w swoim sterowniku ( zrobionym na bazie ST-77).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sterownik ST77 -obsługuje kontaktron, a nie hallotron,

To co podałeś w linku wyżej jest hallotronem do ST-37, ST-40

Kontaktron ciężko jest uszkodzić , raczej tylko mechanicznie http://systemyogrzew...st77-17275.html "

 

Twierdzisz ze cieżko go uszkodzic... a burza moze miec z tym cos wspólnego bo stało sie to po burzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli była burza to trzeba sprawdzić elektronikę , jeżeli sterownik jest dobry , oraz to czy pokazuje inf na temat podajnika i jakie ?

Sam czujnik mógłby ulec uszkodzeniu : mechanicznemu lub elektrycznemu - np sklejenie styków lub ich stopienie.

To trzeba określić organoleptycznie ;) , - miernik , oględziny - na odległość nie da rady.

Znajdź jakiegoś elektryka w okolicy , może pomoże.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić mały test:

- Zresetuj sterownik (wyłącz zasilanie i ponownie załącz)

- wejdź w pracę ręczną

- załącz podajnik ( przyciskiem MENU )

- wyłącz podajnik ( przyciskiem MENU )

W pracy ręcznej hallotron nie bierze udziału, więc jeżeli sterownik reaguje na polecenia, to znaczy, że padł hallotron,

jeżeli podajnik cały czas pracuje, to wskazuje na przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.