Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Połaczenie Dwóch Kanałów Dla Pieca C.o.


bogracz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Planuję zmianę pieca C.O., ale mam problem. Obecny piec ma już swoje lata, jest to tradycyjny model opalany węglem. Mocy nie znam, podobno koło 17 kW. Jest on podłączony do przewodu kominowego o przekroju 14x14 cm i wysokości około 9 metrów. Obecnie nie mam większych problemów jeżeli chodzi o ciąg, jednak piec muszę często czyścić.

Zamierzam kupić piec z podajnikiem, o mocy około 25 kW. Wszyscy producenci zalecają komin o znacznie większym przekroju, a to jest problem.

Nie mam możliwości powiększenia komina ale mam wolny, nie używany przewód 14x14 cm sąsiadujący z obecnie używanym.

Planuję połączyć te kominy w taki sposób aby utworzyło się coś podobnego do portek kominiarskich. Chciałem się upewnić czy to rozwiązanie będzie działać ? Może ktoś coś takiego robił ?

Załączam szkic opisujący planowane rozwiązanie i stan obecny.

Obecnie licząc od puntu "X" komin ma 9 metrów wysokości, po przeróbce od punktu "Y" będzie miał 10 metrów.

 

Pozdrawiam, Przemek

post-40439-0-20511900-1331467118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli będziesz palił z dobra ilościa powietrza to ten komin w praktyce jest wystrczający ,natomiast jesli bedziesz kisił opał w palniku lub modulował (produkował sadzę )to faktycznie komin szybko zajdzie

proponuje podłaczyć ten kocioł do jednego przewodu 14/14 ale wcześciej dobrze wyszczotkować przed montażem ,a jesli się okaże że trzeba będzie bo kopci komin zarasta to rozkucie troszeczkę pomoże ale nie jest to zalecane ani przez instalatoró ani przez kominiarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem w podobnej sytuacji cztery lata temu. Wymieniałem piec zasypowy na piec z podajnikiem moc 25 KW. Kominiarz przed wymianą ocenił, że komin (14 x 14, wysokość około 10m) będzie dobry i tak też jest. Nawet przy otwartych drzwiczkach od pieca (25 x 10 cm) i pracującej dmuchawie nie wydobywa się dym. Podobnie można dosypywać opał do zasobnika w czasie pracy dmuchawy. Oczywiście dmuchawa jest zredukowana tak jak do zwykłego palenia , jeżeli ustawi się dmuchawę na pełną moc to może dymić ale takich prób nie robiłem.

Dodam jeszcze, że wylot z pieca jest 20 x 13cm.

Komin czyści kominiarz dwa razy do roku. Ja też czyszczę ale coraz rzadziej, zostało przyzwyczajenie po starym piecu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.