Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Diamond


krzysk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

tak się składa, że mam jeden grzejnik tej firmy. I to całkiem spory - trzypłytowy, 1,6x0,6m. Używany jeden sezon, wszystko OK.

Z tego co pamiętam, był chyba dość tani, chociaż ogólnie ciężko takie kobyły dostać więc też ciężko porównać. Nic innego

nie mogłem znaleźć w tym rozmiarze, a chciałem kupić KERMI z tą rzekomą technologią która sprawia, że najpierw grzeje

przednia płyta, a potem załączają się środkowa i tylna - ale nie dostałem.

 

Dla porównania - mam w sypialni drugi grzejniczek, tym razem dwupłytowy jakiś NONAME z Castoramy - wbrew obiegowym

opiniom, że do marketów producenci posyłają jakoby "dużo gorsze serie" - nie wiem szczerze mówiąc na czym ta gorsza

jakość miałaby polegać? Oba grzeją jak należy, w moim odczuciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania - mam w sypialni drugi grzejniczek, tym razem dwupłytowy jakiś NONAME z Castoramy - wbrew obiegowym

opiniom, że do marketów producenci posyłają jakoby "dużo gorsze serie" - nie wiem szczerze mówiąc na czym ta gorsza

jakość miałaby polegać? Oba grzeją jak należy, w moim odczuciu.

 

Witam

Zobaczysz za 3-5 lat

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość aby nie czekać tych 5 lat i dowiedzić się od kolegi co z tymi grzejnikami jest nie tak już teraz?

 

Np. rdzewieją, przeciekają, żółkną, przestają grzać, złazi farba... cokolwiek?

 

Zwykłe Diamondy nie nadają się do łazienek i pomieszczeń o dużej wilgotności - rdzewieją. Ich korzystna cena sprawia jednak, że wielu moich klientów właśnie je wybrało. Zmiana odcienia po paru latach to standard, tym szybciej im wyższa temp zasilania lub częste gotowanie wody. Nie bez znaczenia jest ekspozycja grzejnika na światło słoneczne. Nie powiedziałbym jednak, że żółkną.

 

Najlepszym wyznacznikiem jest relacja ceny do jakości. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolega kiminero twierdzi że można je zakupić i zamontować. Może trochę posłużą, moja instalacja prawdopodobnie będzie zalana płynem ponieważ narazie nikt w tym domu nie będzie mieszkał a szczególnie zimą i tu zachodzi obawa zmarznięcia instalacji..Może od płynu nie zardzewieją przynajmniej o środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W takim przypadku obawiałbym się korozji zewnętrznej od wilgoci skraplającej się na metalowych grzejnikach.

Podczas normalnej eksploatacji grzejniki są nagrzane - są suche, jeżeli instalacja nie pracuje skraplająca się wilgoć może powodować korozję powierzchniową , dużo więc zależy od jakości lakieru i dodatkowych zabezpieczeń antykorozyjnych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem użytkownikiem grzejników Diamond i jednego De longhi i powiem tak De linghi 60x60 kosztował 455zł Diamondy tej samej wielkości kosztowały 160zł, a 120x60 280zł Grzejniki pracują w temp 65/55 juz 5 lat i co zaobserwowałem to:

bardzo dobrze grzeją

odpowietrzniki trzeba jednak wymienić bo 2 zapchały się po jednym sezonie

Farba po 5 latach zrobiła się bardziej matowa niż w De longhi

Pomimo wielokrotnego zmieniania wody w obiegu nie zauważyłem przy płukaniu ani kamienia ani rdzy

Gwinty są mocne

W komplecie z grzejnikiem dostajemy uchwyty montażowe (byle jakie ale są),kołki rozporowe, zaślepkę i odpowietrznik

Moim skromnym zdaniem jest to dobra propozycja dla kogoś nie wymagającego dużej estetyki a ceniących sobie niską cenę

 

U sąsiadów montowałem pompę obiegową Diamond i pracuje już trzeci sezon i nie ma zamiaru przestać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby 5 lat to mało ale... patrząc na cenę to niekiedy nie warto przepłacać nie mając pewności co do działania naszej instalacji,(jeżeli robimy metodą gospodarczą;)) poza tym nie pamiętam już dokładnie jak wyglądała gwarancja w grzejniku De longhi (po prostu wyrzucam je) ale było coś nadmienione o podbiciu karty przez wykwalifikowanego instalatora :huh: oraz że gwarancja dotyczy pracy grzejnika w instalacji zamkniętej :(. Więc nic mi po tej gwarancji skoro grzejnik montowałem samemu w instalacji otwartej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam grzejniki KERMI od 10lat i spoko. Ostatnio sąsiad chwalił się że ładnie pomalował grzejniki płytowe kupione okazyjnie w necie, spytałem po ilu latach grzania, a on - po 4 sezonach.huh.gif

 

Naprawdę nie warto sobie robić kłopotu, chyba że na inwestycję lub sprzedaż nieruchomości w ramach "odpicowania"biggrin.gif

 

Obecnie markowe można znaleźć w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.