Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę Pomóżcie


Bastek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł Saunier Duval F 21 E mam z nim problem !!!!!

Mianowicie podczas używania zimnej wody ciśnienie jest wody wysokie a gdy przełącze na ciepłą wode kurkiem od kranu piec się nie włącza :(

Przeczyszczone filtry dojścia jak i do ciepłej wody tak i zimnej zaraz znajdujące się przed samym piecem .

Na piecu mam ciśnienie średnio 1,3 bar

Słyszałem że jest jakieś naczynie z balonem w środku i tam jest nabite powietrze czy to może być przyczyną jak to powietrze zejdzie i dlatego się nie włącza ???

Jeśli można by było się dowiedziec jakie tam ma byc ciśnienie ???

Za pomoc dziękuję serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłach w naczyniu przeponowym powinno być od 0,8-1,2 bar z takim ciśnieniem producenci sprzedają kotły (ciśnienie w przeponie sprawdzamy przy zerowym ciśnieniu na kotle )

Nie będę więcej rozpisywał się o naczynie bo jak dla mnie to nie w tym problem kocioł powinien wystartować przy zerowym ciśnieniu w przeponie ale jak w twoim przypadku mając na manometrze 1,3 bar . Nie znam tego kotła ale wszystkie kotły pracują na podobnych zasadach , a więc jak dla mnie to masz problem z czujnikiem który stwierdza przepływ wody przez kocioł (fluostat , lub mikro wyłącznik lub turbina zależy co producent tam włożył) na zdjęciu widzę że ma kocioł wyświetlacz a więc powinien mieć auto diagnostykę i każdy inny błąd ( np błąd sondy NTC , presostatu powietrza , presostatu wody , itp ) powinien zasygnalizować kodem błędu , Czujnik przepływu jest jako pierwszy kocioł nie zareaguje bo nie wie że coś od niego chcemy żeby się włączył . Proponuję sprawdź czy kocioł pracuje w kierunku na C.O. jeśli wystartuje na grzejniki sprawa jest ewidentna . Ukłonić się do serwisu i niech oni naprawią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż .

Piec na C.O chodzi super startuje i grzeje ciepłą wode .

Pokaże pare zdjęć jak wygląda mój Saunier Duval Thema F 21 E .

Lecz nadla mi nie daje spokoju 2 myśl a może wężownica :(

Jeśli tak to raczej bym juz zastanawiał się nad nowym chyba piecem .

Także mój piecyk różni sie od tego z wyswietlaczem i nic mi nie pokazuje na kontrolkach :(

post-31216-0-50044700-1310335385_thumb.jpg

post-31216-0-37348800-1310335402_thumb.jpg

post-31216-0-23201900-1310335422_thumb.jpg

Edytowane przez Bastek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Gość przyjechał i zaczoł od filtrów które wcześniej wyczyściłem

później patrzył coś do środka i stwierdził że jest O.K

nie wiem co zrobił jak dla mnie nic , zakasował 50 zł tzn chciał tyle ale dostał za fatyge na paliwo :)

eh chyba bedzie problem z ciśnieniem wody bo piec zaczoł się włączać , choc nie zawsze

nadal jestm w punkcie wyjścia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym zapytaniu napisałeś że ciśnienie wody jest dobre ??????? Teraz piszesz ,że nie czegoś tu nie rozumiem . Widzę że masz problem z serwisantem odsyłam do firmy

sprawdź jeszcze na stronie Saunier Duval ale chyba info lina to 801 80 66 66 proś z działem serwisu opisz tak jak tu napisałeś wraz z opisem co serwisant zrobił lub nie zrobił nie sądzę żeby cię pozostawili z problemem w każdym bądź razie poważna firma na to sobie nie pozwoli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o tej wodzie poraz kolejny bo jak leci sama zimna woda ciśnienie na oko jest duże a jak przełącze na ciepłą to leci nawet nie tak w połowie jak zimna i się piec nie włańczał teraz się troszku poprawiło !!!! (możliwe że źle pierwszą razą sformułowałem moje zapytanie za co bardzo przepraszam).

Co do serwisanta zajołem się tym gośc poprostu nic nie zrobił a chciał kase dzwoniąc do siedziby serwisu byli zdziwieni takim zachowaniem pracownika .

No cóż chyba musze poczekać te 7 dni od zgłoszenia i na koszt serwisu będę miał przegląg tak jak by gwarancyjny chyba jako zadość uczynienie .

Dziwne ale dla mnie super może przyjedzie kompetentna osoba . Jak i co z tej wizyty Opisze :)

Edytowane przez Bastek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.