Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bezprzewodowy Czujnik Temperatury


dRamatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

 

ciągle zastanawiam się jak ułatwić sobie współpracę z piecem w przyszłym sezonie grzewczym, w sumie nie ja jeden z tym, że przy zwykłym ręcznie ładowanym piecu mam nikłe możliwości sterowania. Muszę przyznać, że to forum jest bardzo inspirujące. Pomyślałem sobie, że skoro nie mogę mieć żadnego sterownika pokojowego chciałbym chociaż zainstalować coś takiego jak bezprzewodowy czujnik temperatury i zamiast chodzić "w ciemno" i sprawdzać czy sie pali czy sie nie pali i ile jest "na piecu" jeżeli jest za gorąco mieć coś takiego koło siebie. Fajnie gdyby informował mnie o spadku w postaci 3-4 stopni i wzroście powyżej jakieś tam temperatury, którą bym sobie ustawił, wtedy można reagować.

 

Czy jest coś takiego, być może jest to jakiś znany od dawna element o którym nigdy nie słyszałem i mnie wyśmiejecie czy jest to tylko mój wymysł. Czy w ogóle takie urządzenie zdałoby egzamin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdyby informował mnie o spadku w postaci 3-4 stopni i wzroście powyżej jakieś tam temperatury, którą bym sobie ustawił, wtedy można reagować....

Czy jest coś takiego, ..... ?

 

Najprostszy i najtańszy sposób, to przypiąć czujnik termometru elektronicznego do rury zasilającej, gdzieś przy kaloryferze. Są np. takie termometry z alarmem, jeśli temp. zostanie przekroczona . W kotle zasypowym to przydatna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja chciałem przypiąć czujnik do rury przy piecu tam gdzie przypięty jest czujnik do sterownika pompy żeby wartość była taka sama stąd ta "bezprzewodowość" gdyż w domu częśc kaloryferów mam żeliwnych, a część aluminiowych w dodatku grzeją z różną skutecznością, ciągle, któryś sie zapowietrza ale to inna bajka, także coś takiego chodzi mi po głowie. Chodzi właśnie o jakieś możliwie tanie rozwiązanie bo jest to stosunkowo prosta rzecz, a bardzo pomocna moim zdaniem. Pomyślałem, ze jeżeli nie będzie nic dedykowanego do pieców co to można by po prostu wykorzystać jakąś domową "stacje pogodową" z czujnikiem bezprzewodowym chociażby ze względu na atrakcyjne panele, które nie straszą w domu ale taki gadżet zazwyczaj nie posiada alarmu, który jest istotnym elementem. Póki co znalazłem coś takiego (mam nadzieje, ze nie robie krypotreklamy, jesli tak to prosze o usunięcie linka)

 

http://allegro.pl/temp-100-termometr-tablicowy-50-do-150c-z-alarmem-i1611732282.html

 

termometr tablicowy temp-100, pilnuje granic temperatury, posiada alarm, niestety jest przewodowy jezeli chodzi o czujnik, nie posiada podświetlenia no i jest za mały żeby powiesić go np na ścianie w korytarzu no ale póki co jest najbliżej jeżeli chodzi o moje wymagania. Może kolega zaproponuje jakiś model skoro sam zasuferował takie urządzenie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że mam jeszcze główną rure, która idzie przez pietro i temeratura pobierana z niej będzie bardzo wiarygodna, natomiast bardzo zależałoby mi na czymś bezprzewodowym z dużym podświetlanym wyświetlaczem. Chciałbym to umiejcowić w centralnej części korytarza i nie mam ochoty demolować ścian żeby puścić kabel. Musze poszukać jakiejś alternatywy dla tego rozwiązania. Widziałem projekty diy z tym samym przeznaczeniem na forum elektrody niestety nie jestem na tyle zaawansowany aby się w to bawić. Poszperam jeszcze po gotowych rozwiązaniach może uda sie coś upolować lub w miedzy zcasie ktoś podpowie coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja dramatycznie się zmieniła, że tak powiem bo jako kompletny laik nie wiedziałem, że mam taką opcje. Do pieca posiadam sterownik delta 100 oraz pompę co. W tym wypadku pasowałoby doinstalować panel pokojowy delta control z tym, że cholera tam też jest kabel :angry: . Jestem tak blisko, a tak daleko biorąc pod uwagę przystępność ceny :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Polecam sterownik zdalny /przewodowy/ koszt ok. 300zł . Opis funkcji w załacznikusterow4_podajnik.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wygląda nieco inaczej niż na zdjęciu, jest jeszcze dioda * podajnik . Można zamówic dowolna konfigiracje ustawień. Ja np. wylutowałem brzęczyk - wystarczy sygnalizacja na wyswietlaczu ; wyłaczanie pompy CO jest dopiero przy temp. 33 st.C . Chciałem zauwazyc iz wygodą tego sterownika jest sterowanie kotłem CO z pokoju a nie z kotłowni; pondto w/w sterownik jest uniwersalny, nadaje sie zarówno do kotłów zasypowych , tradycyjnych, retortowych i zgazowywujących drzewo. Takiego sterownika nie znajdzie nikt na naszym rynku , a cena 300zł wyjasnia reszte jego zalet. Ja mam już drugi sterownik tego wykonawcy ma on też strone internetowa - trzega w GOOOgle wpisac tba . CZEKAM NA UWAGI I OPINIE oraz propozycje podobnych sterowników !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.