Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Do Starego Drewnianego Domku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuję remont starego drewnianego domu. Rodzinny dom mojej mamy i chyba tylko z tego powodu remontowany.

 

Od kilku lat wynajmowany, został troszkę wew. zniszczony i wymaga generalnego remontu.

 

W związku z tym zastanawiam się jaki ogrzewanie można by tam zainstalować.

Dom nie przynosi dużych zysków, dlatego interesują mnie najtańsze rozwiązania.

 

Zastanawiałem się nad kominek z turbina pow. + boiler elektryczny lub kominek z obiegiem co + boiler elektryczny.

 

Z praktyki wiem, że piec z wężownica nie daje ani ciepła ani nie ogrzewa wody, służy do gotowania. Miałem taki piec w dzieciństwie i było to straszne "dziadostwo".

 

Proszę o sugestie na temat rozwiązań i możliwych kosztów.

 

Dom ma około 45m2 duża kuchnia + łazienka + duży pokój + korytarz.

 

 

pozdrawiam

mmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Piec ma ogrzewać wszystkie pomieszczenia

- Częste dokładanie do pieca jest charakterystyczne dla kominka niestety ale to było by zmartwienie lokatorów.

- Niestety w mojej okolicy brak dobrych zdunów.

 

Jestem bardzo ciekawy ile mogą wynosić bardzo orientacyjnie koszty takich instalacji kominkowych.

Tzn. wkład, turbina, instalacja rozprowadzania, sterowanie, obudowa bez ozdobników, robocizna.

Oczywiście analogicznie instalacja z podgrzewaniem wody z kominka.

 

Jeśli ktoś ma takie instalacje na około 50m2 proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak nie dostanę tu konkretnych odpowiedzi a szkoda. ;/

Instalacje kominkowe wydaja się być dziś dość popularne.

 

Być może wybrałem zły dział lub forum.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Ogolnie, to masz problem, bo ciezko bedzie kupic tak maly kominek.

Co do turbinki, to nie ma na tym forum poparcia dla tego urzadzenia. Drewno pali sie najlepiej na ciagu naturalnym.

 

Kupisz za duzy kominek, to bedziesz mial problem z kominem, ktory zaklei sie w bardzo krotkim czasie. - czytaj remont

 

Moze zamontuj normalny wklad powietrzny i konwektory elektryczne na scianach. Dla takiego metrarzu, to chyba najtansze rozwiazanie. Jak lokatorzy beda chcieli zaoszczedzic, to beda palic drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za linki i porady.

 

Będziemy się musieli jednak zastanowić bardzo nad tym remontem bo szacowane ceny w praktyce okażą się x2.

A okres zwrotu tej inwestycji się wydłuży.

 

Poza tym jak pisałem dom jest już stary i niektóre elementy konstrukcyjne są już w słabej formie.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

marcin

 

temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.