Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koza do domku drewnianego 35m2


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to domek letniskowy położony niedaleko miejsca zamieszkania więc będzie często użytkowany. Tak domek jest ocieplony wełną o współczynniku lambda poddasze 33, ściany 35. Domek na dole ma aneks kuchenny z salonem plus łazienka na górze dwa pokoiki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylko brać pod uwagę, że bez rozprowadzenia powietrza od jakiegoś piecyka, czy to kozy czy kominka, poddasze możesz mieć niedogrzane. Na dole będzie 27, a na górze może być 17. I w dodatku taką temp uzyskasz dopiero po kilkugodzinnym paleniu. Wśród piecyków zaproponowanych przez kol @pospisz, są włoskie piecyki innej marki, z dodatkowym wentylatorem, do rozprowadzenia ciepłego powietrza do innego pomieszczenia. Mogą być również sterowane przez GSM. Możesz wtedy taki piecyk włączyć zdalnie, i przyjechać do podgrzanego domku. 

Mam podobny domek. Gdy go kupiłem zainstalowany był już tam kominek powietrzny, jakiś marketowy, ale ogrzewa on tylko jedno pomieszczenie. Efekt jest taki, jak pisałem wyżej. Dołożyłem klimę, dwa pojedyncze splity. Klima jest sterowana przez internet, więc przyjeżdżam już do ciepłego domku. Założyłem ją w lutym br. Od tego czasu kominek rozpalilem dosłownie trzy razy, na 2- 3 godziny i nie po to aby się dogrzać, ale żeby popatrzeć na ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zasobności portfela. Tak samo jak z piecykiem, do którego zapewne potrzebny będzie wkład. Gdy wybierzemy model z dodatkowym wentylatorem i sterowaniem, cena też będzie wyższa. Ja zamontowałem mocno budżetowe urządzenia i jak na razie zadanie swoje wykonują, czyli grzeją, bo z tą myślą je montowałem. Ale zapewne skorzystam też z chłodzenia, jeśli będzie taka potrzeba. A piecyka na chłodzenie niestety nie przestawisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej powierzchni  najmniejszy wystarczy, na rynku jest takich wiele, można sugerować sie ceną i wyglądem, dlaczego nie.  Jesli ma certyfikat to ok. Na mały, ocieplony domek w sam raz, a ogrzanie poddasza nie bedzie problemem, gorzej, jakbys miał wysoką antresolę na czesci domu, ciepło uciekłoby ci pod sufit i niewiele z grzania, a tak i poddasze z powodzeniem ogrzejesz. Najwyzej pootwierasz drzwi i położysz wiatraczek na piecyku.   https://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/ogrzewanie-i-wentylacja/piecyki-i-paleniska-otwarte/akcesoria-kominkowe/wentylator-kominkowy-002047/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.