Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Własna Konstrukcja


grzechu1000

Rekomendowane odpowiedzi

Tym drewnem i papierami chcesz normalnie palić czy tylko awaryjnie?

Jeśli awaryjnie to rozwiązanie masz.

Jeśli chcesz aby to był normalny kocioł z możliwością palenia z podajnikiem to polecam rozwiązanie takie: normalny kocioł czy to dolny czy górny i wyjmowane ruszta żeliwne. Palnik robisz na kołach z możliwością wstawienia go do drzwiczek dolnych. Wyjmujesz ruszta wstawiasz palnik i gotowe. Montaż podajnika jaki powrót do normalnego kotła zajmuje 5 minut. Polecam takie rozwiązanie, oczywiście jeśli masz miejsce na montaż z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz aby to był normalny kocioł z możliwością palenia z podajnikiem to polecam rozwiązanie takie: normalny kocioł czy to dolny czy górny i wyjmowane ruszta żeliwne. Palnik robisz na kołach z możliwością wstawienia go do drzwiczek dolnych. Wyjmujesz ruszta wstawiasz palnik i gotowe. Montaż podajnika jaki powrót do normalnego kotła zajmuje 5 minut. Polecam takie rozwiązanie, oczywiście jeśli masz miejsce na montaż z przodu.

Ja bym zrobił podobnie, tylko kocioł kupiłbym górnego spalania z otworem gotowym z boku (do 2k max), koniecznie bez rusztu wodnego.

Najlepiej bez rusztu, lub z rusztem powyżej tego otworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za "ekologiczne" podejście. Czyli wszelkich opakowań plastykowych nie spalisz już razem z np. papierami ?

Nie spale i nie spalam plastików i innych świństw u nas jezdzi firma i zbiera te syfstwa za darmo i jeszcze dają worki na następne . Po prostu dobrze mieć czasem ruszt awaryjny , a mam sąsiada co spawa piece i za taki powiedział mi CAŁOŚĆ 2100 zł . napewno nie będzie wyglądał jak KLIMOSZ ale za taką kase można mieć fajny piec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotła nie robiłem ale dodatkowe ogniwo grzewcze montowane za kotłem i w nim jest wymuszony obieg spalin właśnie na dół a dopiero potem do góry i do czopucha. To całkowicie amatorska konstrukcja i tez się martwiłem czy przez to wymuszenie spalin na dół będzie odpowiedni ciąg - ale okazało się , że jest ok. Co prawda ciąg jest trochę może i słabszy ale nie ma żadnych problemów przy paleniu zasypowym jak i przy paleniu ekogroszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zmieniłbym konstrukcję. To co przedstawiłeś jakoś do mnie nie przemawia. Najlepszym rozwiązaniem będzie taka konstrukcja aby spaliny szły tylko do góry.

No pewnie, że tak.

Sam wymiennik, który masz zamiar zrobić, nie jest jakąś krytyczną częścią systemu ogrzewania.

Jak Ci się nie uda zrobić idealnego, to zawsze można to zminimalizować odpowiednimi ustawieniami palnika lub turbulatorami itp.(co innego przy kotłach zasypowych)

Najlepiej wzorować się na jakiejś sprawdzonej konstrukcji a nie ywmyślać samemu, bo tylko problemów można sobie narobić.

Niewiele tu można zyskać nową, niesprawdzoną konstrukcją.

Ma być:

1. Z odpowiedniej blachy

2. Kształt, uważam zwykły górniak (choć dolniak byłby ciekawy przy założeniu, że będziemy też palic zasypowo przez dłuższe okresy)

3. Prosto i tanio ale z dobrych materiałów

4. Otwór z boku

5. Ruszt wyjmowalny żeliwny

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o czymś takim myślicie ? Chcę zrobić piec z podajnikiem jak i również żeby miał komorę do spalania drewna papierów itp . Bardzo proszę o jakąś opinie i poprawki , z góry dzięki B)

Witaj Kolego.

Jak rozwiązałeś problem czyszczenia wymiennika?

Z rysunku wynika,że w tylnej części nie ma dojścia do całej części tylnej wymiennika.

Pozdrawiam.

P.S

Może lepiej by było oprzeć koncepcję na konstrukcji dwu ciągowej pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie no czytam że ta moja konstrukcja to nienajlepsza , może podesłał by ktoś jakieś fotki :rolleyes:

A i jeszcze jedno kolega namawia mnie żebym kupił viadrusa 23 kw i wycioł mu dziurę w popielniku i zrobił popielnik gdzie byłby zainstalowany podajnik , taki KLIMOSZ domowej roboty . co o tym myslicie ? Piec viadrus 23 kw obiecał mi sprzedać za 2800 zł plus przeróbka u machera jakieś 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno kolega namawia mnie żebym kupił viadrusa 23 kw i wycioł mu dziurę w popielniku i zrobił popielnik gdzie byłby zainstalowany podajnik , taki KLIMOSZ domowej roboty . co o tym myslicie ? Piec viadrus 23 kw obiecał mi sprzedać za 2800 zł plus przeróbka u machera jakieś 300 zł

Witam,

Kupiłbym, tak jak pisałem, gotowy kocioł z dziurą nowy z gwarancją i szukałbym w cenie max 2000.

Użwany, przerabiany, bez gwarancji za 3100? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłbym, tak jak pisałem, gotowy kocioł z dziurą nowy z gwarancją i szukałbym w cenie max 2000.

Użwany, przerabiany, bez gwarancji za 3100? Dlaczego?

A tak jeszcze apropo pieca za 2000 skąd Ty wziołeś taką cenę podaj producenta chętnie kupie za tą kasę gotowy kocioł o mocy 23 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to nie jest forum handlowe. Nikt Ci tu gotowej oferty nie przedstawi.

Nie chcę tu nikogo reklamować lecz dla przykładu:

Nawet zwykły Biadała sprzedaje kocioł górnego spalania 19kW z dziurą z boku i gwarancją 4 lata na blachę, 8 lat na spawy.

Gotowy za 2600 w cenniku. Bez łaski, negocjacji, upustów itp.

Nie jest to co prawda równe 2k ale o lepszą cenę trzeba się postarać, poza tym koniec sezonu i łatwiej będzie namówić sprzedawców do pozbycia się zalegającycego towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączając się do wątku odnośnie budowy kotła, chciałem zapytać się czy ktoś wie jak oblicza się moc kotła.

Czy moc zależy:

1. Od wewnętrznej powierzchni wymiany ciepła, czyli powierzchni blachy z którą styka się woda?

2. Od pojemności wodnej kotła?

 

Ad2. Przeglądając różne kotły i porównujące moce oraz pojemność wodną to wartości nie są jednoznaczne.

 

Czy grubość blachy ma znaczący udział w całym procesie spalania i uzyskiwania mocy nominalnej? Jeżeli ktoś swoją wypowiedź poparł by wzorami (bo wiadomo karta wszystko przyjmie a tym bardziej internet) byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.