Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Obniżyć Spalanie - Cichewicz Logica 20-27Kw


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Post kolegi mariuszdz zostały przesunięte do kosza ze względu na brak zgodności z regulaminem. Podobnie dyskusja w temacie ortografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak widziałem te filmy na yt i musze powiedziec zo stanowczo sie stosuje do tego czyszcze tak piec raz na 2 tyg.

mam tez pytanie co daje parametr Ur ustawiony na 3 w instrukcji jest napisane ze to sterowanie pompa mieszajacą i teraz moje pytanie majat pompe zainstalowana tak jak ja mozna ja wykorzysac jako pompa obiegu kotłowego??

 

Mam rozumiec ze czujnik cwu podłaczam do rury powrotu na małym obiegu ustawiam na nim np. 55 stopni na piecu daje 65 i piec steruje mi pompa tak by temp powrotu była na poziomie 55 stopni?? (ciekawe jak wtedy temp wody w bojlerze)

wie ktos cos na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tej cegły juz chyba nigdy nie wyciagne tak mocno sie zasiedziała a górna pekła - od samości na prawde wyciagam wełne a to peknieta cegła (róg którego pekniecie przechodzi przez otwór raczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sarzyk ja mam do Ciebie pytanko.Tak podepnę się pod ten temat.Poprzedni Twój kociołek ( przeczytałem na allegro) ma patent że można palić za pomocą dmuchawy jak i miarkownika ciągu.Czy mógłbyś ewentualnie bliżej naświetlić swój patent.Ewentualnie na PW żeby nie śmiecić w temacie.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolnych drzwiczkach jest wycięty otwór na dmuchawe sa otwory montazowe na sruby by przykrecic wentylator i dodatkowo sa uchwyty które umozliwiaja w miejsce wentylatora zamocowac klapke od miarkownika ciagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powracajac do tematu najpier w celu prób zamknąłem górna przegrode wiec pale jak w typowym dolniku na dobe ostatnio przy ok 4-5 stopniach na plusie wyszło ok 36 kg wegla wiec wynik duuzo lepszy niz był.

 

z tym paleniem od góry i zamurowaniu dolnej przegrody jakos nie moge sie przełamac bo musiał bym ciagle na nowo ogien składac pytanie tylko jak sie ma ekonomia do tego podobno groszek spalany od góry w logice jest w stanie spalac sie 2 razy dłużej w stosunku do palenia od dołu.

 

Zauwazyłem u mni tez ze bolaczka serio moze byc komin jest tak mocny ciag i cholera wie czy cos tam nie ciagnie do komina niby wszystko szczelne ale nic nie wiadomo.

Mam 50cm na 50 a to komin na ponad 150kW jutro pryzjdyie komiarz i zobacze czy jest sens stosowac regulator ciagu kominowego + ta ktora tez polecal kolega guitar

 

 

MalyMiki a jak u ciebie teraz spalanie wyglada probowales ktorejs z przerobek tu opisaych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MalyMiki a jak u ciebie teraz spalanie wyglada probowales ktorejs z przerobek tu opisaych

 

U mnie spalanie ok. Dzisiaj w nocy było dość zimno a więc około -9 w dzień -1. Spalanie wyszło około 15KG więgla i kilka kawałków drzewa (topola). Niestety denerwuje mnie strasza rzecz z którą sobie nie moge poradzić. Mam komin z wkładem ceramicznym wysokość około 8m 16x16 ciąg mam rewelacyjny jednak podczas gdy wentylator się włącza to niestety czuje zapach węgla w kotłowni. Stało się tak po ostatatnim czyszczeniu pieca. Wymieniłem sznury na nowe i zaczął się problem. Widzę że zapach dochodzi z drzwiczek załadunkowych oraz czasami dym poleci koło regulatora czopucha. Irytuje mnie to strasznie gdyż niby ciąg jest super a mimo to występują takie rzeczy.

 

Podsumowujac ekonomiczność spalania myślę że powinna cieszyć jednak reszta mnie doprowadza do szału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego to zdecydowanie prawda.

ilosc spalonego tlenu musi byc co najmniej rowna dostarczonemu do kotłowni

a jesli chodzi o doszczelnienie ja bym pod sznur dał silikon wysokotemperaturowy np. czerwony na pewno bedzie lepiej a i nie wiem czy fabrycznie tez tak nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

był kominiarz i okazało sie ze ciag w komini to od ok 3,4.5 m/s a jak włącze dmuchawe w piecu dochodzi do 4m/s.

podobno w "normalnych" kominach od 0.45m/s normalnie sie juz pali wiec wiadomo jak mocno ciagnie juz moj komin.

Jeszcze podjedzie z miernikiem który mierzy w Pa i zobaczy sie w Pa ile wyjdzie.

Bede wiedział jaki regulator ciagu kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.