Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cichewicz Logica Problem Z Paleniem


giecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was i przy okazji wesołych świąt.

Mam akurat troche wolnego czasu więc opiszę swój problem.

Przerabiałem już zawory 4 drożne, dorobiłem powietrze wtórne i KPW do tego

zaślepiłem przestrzeń pod wiszącym wymiennikiem szamotem z zaprawą.

Palę na dmuchawie i narazie nie ma możliwości założenia miarkownika chociaż bym chciał.

Powiedzmy, że są ludzie nade mną którzy się na to nie zgodzą.

 

Przejdzmy do sedna.

Ładuję cały piec węgla, ustawiam nadmuch w popielnik i rozpalam od góry węglem.

Ciężarki na przesłonie wentylatora maksymalnie wykręcone ( klapka domknięta szczelnie ),

pół wlotu powietrza zaklejone taśmą, nadmuch ustawiony na minimum.

Odchylam PW na maksa i rozpalam.

Jak patrzę przez KPW do środka to pali się pięknie płomieniem natomiast z komina dymi jasnym dymem

(nie ma tego dużo ale jest).

Piec ustawiony na minimum 65 stopni a powrót ustawiony na 55 stopni.

 

Po około godziny od rozpalenia pali się więcej z tyłu pieca niż przodu i płomienie jakby wychodziły z dołu pieca.

Tak jakby zapalało się od dołu, co jest niemożliwe bo dół jest zaślepiony na szczelnie.

 

Do tego jest jeszcze jeden problem bo na koniec palenia zostaje dużo zbitego popiołu i spieki.

 

Nie wiem co więcej mogę ulepszyć, żeby ujarzmić ten kocioł.

Proszę o jakieś sugestie

 

Dodam jeszcze, że kocioł to 20-27 KW i ogrzewa 250 m2 nieocieplonego budynku z lat 80 - 90 ( z czego 60 ocieplone )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza bardzo istotna sprawa bezpieczeństwa, Nie montujemy KPW jak mamy korzystać z dmuchawy i nie używamy jak działa dmuchawa. Rozpala się tam gdzie jest najswobodniejszy przepływ powietrza w twoim przypadku tam gdzie zauważyłeś. Jak korzystałem  z dmuchawy to otwór wejścia powietrza w dmuchawę miałem dosłownie 1cm2. Nie znany jest przekrój twego kotła - nikt nie jest jasnowidzem. Węgiel to kostka czy miał?  Zapoznaj się jeszcze z tymi kilkoma następującymi po sobie  postami . Jest to pigułka zasad palenia od góry  http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C3%84%C2%99gla-kamiennego&p=2952906&viewfull=1#post2952906

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam przekrój mojego kotła

2988904137041.jpg

Na czerwono zaznaczyłem zmiany jakie zastosowałem.

Czy jeśli wyrzucę na górze wentylator i założe tam klapkę + MCI Boleckiego to będzie to działać ?

Nie uśmiecha mi się cięcie w klapce na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.