Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kobieta Nie Wie, Czego Chce;)


ena

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj na zakończenie rozmowy hydraulik powiedział mi, żebym się zastanowiła, jaką chcę kotłownię, prostą czy jakąś bardziej skomplikowaną.

I czego mam chcieć ? :)

Kocioł Ogniwo S6WC 13 kW, dom ok 120 m 2, raczej dobrze ocieplony, podłogówka w 5 pomieszczeniach na parterze ( ok. 45 m 2)i jedno pomieszczenie na piętrze - ok 7 m 2. Grzejniki - w minimalnie okrojonej mocy - są nawet tam, gdzie podłogówka. Bojler 140 l i chcę grzać wodę również latem.

 

I poradźcie, jakiej chcieć kotłowni? A raczej co i jak warto tam zainstalować, żeby potem nie mieć problemów i nie żałować,że czegoś się nie zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Z twego postu nie wynika, czy masz już kupiony ten piec, czy "fachowiec" rzucił hasło Ogniwo, wreszcie czy masz już instalację c.o. w domu, czy dopiero będzie zakładana.

Napisz coś więcej. Ale przy założeniu, że ma być podłogówka, grzejniki i c.w.u. kotłownia powinna posiadać przynajmniej sterownik obsługujący te odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy założeniu, że ma być podłogówka, grzejniki i c.w.u. kotłownia powinna posiadać przynajmniej sterownik obsługujący te odbiorniki.

wczesniej taki steronik nazywał sie PALACZ :) czasem z dyplomem po ukonczonym kursie

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kocioł kupiony, podłogówka zalana, grzejniki - Radsona - czekają na podłączenie. I pozostaje spięcie tego wszystkiego w jakiś tam sposób. Instalacja będzie otwarta, bo to już kiedyś ustaliliśmy. Na dłuższe rozmowy dziś nie było warunków, więc przy spotkaniu hydraulik pewno przedstawi mi jakieś swoje koncepcje każe wybrać którąś. A ja nie wiem, co i jak dobrze zrobić, aby działało w miarę bezproblemowo, ale efektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schematów z podobnym układem na forum znajdziesz wiele

ale jak nie wiesz czego szukac to szkoda czasu na bładzenie

Twoja kotłownia powinna miec 3 pompy mieszacz do podłogówki np termostatyczny

wtedy palacz bedzie sterownikiem

wskazany mieszacz do obnizenia temp na grzejniki i - lub termostaty

grawitacyjnie zapewne grzejniki nie beda grzac to ZR nie potrzebny a niemal w kazdym schemacie jest

moda na ochrone kotła -to dla bojazliwych , lepiej nauczyć sie poprawnie palic w kotle

hydraulik jak kumaty to połaczy to do kupy i ma działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja nie wiem, co i jak dobrze zrobić, aby działało w miarę bezproblemowo, ale efektywnie.

 

I tu jest problem.

Najlepsza była by instalacja, którą byś rozumiała.. A to wiąże się zapewne z kolejnymi rozmowami z fachowcem.

Niech ci poda swoje propozycje - wytłumaczy, jakie, wg niego zalety i wady ma mieć ta prosta i ta złożona. Zapewne, ta złożona, to znacznie wyższa cena. Nie zawsze warto przepłacać.

Może, niech narysuje, jak on to widzi, jakieś schematy.. Będzie się nad czym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.