Skocz do zawartości

ena

Forumowicz
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ena

  1. ena

    Zakup Pieca C.o

    My mamy właśnie Ogniwo S6WC. Przy obecnych temperaturach korzystam z rączki wspomagając się pogrzebaczem. Ale palę od góry. Węgiel nieszczególny, bo z Jaworzna, ale żadnych spieków nie ma. Jeśli zdarzy się, że zostanie jakaś grudka niedopalona, to zasypuję ją węglem ( jeśli to nie żar, bo wtedy idzie na górę) i się za drugim razem dopali. ja jestem z tego kotła zadowolona jak na razie. Niedrogi i prosty w obsłudze.
  2. A ja mam Ogniwo S6WC 13 kW i ogrzewam nim ok. 160 m licząc po podłogach. Po przestudiowaniu forum postawiłam na swoim i mamy 13 kW zamiast 17. Przestrogi hydraulika nie sprawdziły się i nawet przy ostatnich ponaddwudziestostopniowych mrozach w domu było ciepło 21 - 22 stopnie. Palę oczywiście od góry i jestem z kotła jak i sposobu palenie bardzo zadowolona. Muszę tyko dopilnować, aby się rozpaliło i przy ustawionym miarkowniku i sterowniku to już koniec mojej roboty. Do następnego rozpalenia oczywiście. Dymu z komina u mnie nie widać, więc chyba jest dobrze. Piec suchy. Palenie niekoniecznie musi być uciążliwe, nawet jeśli nie ma się kotła z podajnikiem.
  3. Witam Błagam o pomoc kogoś, kto ma taki sterownik albo zna się na tym. Wczoraj podłączono mi przeprogramowany z SP-08 na SP -08 2P sterownik. Ustawienia fabryczne były A1 - 50, A2 - 30, A3 -10, A4 - 41 i myślałam, że wreszcie rano będzie ciepła woda w bojlerze, a tymczasem pompa jedna i druga działały, mimo że woda w c.o miała 32 stopnie, a w zasobniku 31. Po rozpaleniu,mimo że woda w obiegu miała 57 stopni, żadna się nie włączyła. Co jest źle? Jak to ustawić?
  4. Trochę nieprecyzyjnie napisałam. Mamy 3 pompy, oddzielnie na podłogówkę, grzejniki i bojler.
  5. Witam Kolejna prośba o pomoc. Mamy kocioł Ogniwo S6Wc 13 kW z elektronicznym miarkownikiem Unister. Mamy mieć osobną pompę na podłogówkę, grzejniki i bojler. Oprócz tego 2 pompy cyrkulacyjne. Jaki do tego wszystkiego wybrać sterownik ? I jaki zawór 4 drogowy lepiej sprawdza się w działaniu : Honeywell czy ESBE?
  6. Chyba go rzeczywiście poproszę o schemat i do poniedziałku będzie się można zastanowić i poradzić Mądrych i Doświadczonych Osób na forum.
  7. Dziekuję:) Dzięki Twojej odpowiedzi już będę mogła przynajmniej jedno zdanie z sensem powiedzieć:) A do piątku będę się pilnie uczyć i studiować schematy :) Pozdrawiam
  8. Witam Kocioł kupiony, podłogówka zalana, grzejniki - Radsona - czekają na podłączenie. I pozostaje spięcie tego wszystkiego w jakiś tam sposób. Instalacja będzie otwarta, bo to już kiedyś ustaliliśmy. Na dłuższe rozmowy dziś nie było warunków, więc przy spotkaniu hydraulik pewno przedstawi mi jakieś swoje koncepcje każe wybrać którąś. A ja nie wiem, co i jak dobrze zrobić, aby działało w miarę bezproblemowo, ale efektywnie.
  9. Dzisiaj na zakończenie rozmowy hydraulik powiedział mi, żebym się zastanowiła, jaką chcę kotłownię, prostą czy jakąś bardziej skomplikowaną. I czego mam chcieć ? :) Kocioł Ogniwo S6WC 13 kW, dom ok 120 m 2, raczej dobrze ocieplony, podłogówka w 5 pomieszczeniach na parterze ( ok. 45 m 2)i jedno pomieszczenie na piętrze - ok 7 m 2. Grzejniki - w minimalnie okrojonej mocy - są nawet tam, gdzie podłogówka. Bojler 140 l i chcę grzać wodę również latem. I poradźcie, jakiej chcieć kotłowni? A raczej co i jak warto tam zainstalować, żeby potem nie mieć problemów i nie żałować,że czegoś się nie zrobiło.
  10. To wychodzi, że kiepski instalator. I ja doszłam do wniosku, że nie najwyższych lotów:( Ale o tym wcześniej nie wiedziałam. Grawitacyjnie chciałam, ale usłyszałam, że się nie da:( Więc kiedy nie będzie prądu, będziemy musieli siedzieć na górze. pozdrawiam
  11. Niestety, u mnie grawitacyjnie można ogrzewać tylko poddasze. Kotłownia na poziomie parteru, więc dla mnie, z tego co radzicie Panowie, lepszy będzie elektroniczny. Dziękuję za rady:)
  12. A który z miarkowników ma największy sens;) ?
  13. A ja się zastanawiam nad miarkownikiem Unister do kotła Ogniwo S6Sw 13 kW. Czy zakładanie miarkownika w takim kotle jest możliwe i ma sens? Jeśli tak, to czy Unister to dobry wybór?
  14. A jak Emusie podgrzewać kotłem z dolnym spalaniem CWU w lato? i czy przypadkiem nie zje on więcej paliwa do rozruchu niż mój górnospalający. Kocioł z dolnym spalaniem zdaje egzamin do pracy ciągłej, a w dodatku czy spali nie za suchy chrust sosnowy. Pozdrawiam Kazik O tym w ogóle nie pomyślałam, wyższa szkoła jazdy:( A ja nie będę mieć innej możliwości grzania wody. Może ktoś, kto ma kocioł dolnego spalania i grzeje wodę latem, wypowie się.
  15. Na pomocną męską dłoń można jednak liczyć;) Kazik, w tym piecu to podoba mi się najbardziej cena;), a na reszcie mało się znam. Ale podjęłam męską decyzję, że chcę kocioł dolnego spalania. Chyba, że nic rozsądnego nie znajdę, to będzie musiał być górnego. No i to Ogniwo ma ruszt wodny, a z tego co się naczytałam, to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. Chyba, że źle odrobiłam zadanie;) Faktycznie, chyba jestem wybredna, ale może nie zrezygnujecie z doradzania. Proszę, nie róbcie tego.
  16. A ja kazałam zrobić wyłaz przy każdym z dwóch kominów, żeby nie musiał chodzić po dachu. Ale na razie potrzebuję kotła, nie kominiarza.
  17. emus, zapomniałam napisać wcześniej: komin mam systemowy, ( niestety bez odpływu skroplin) fi 200, około 7,5 m. Dziękuję Tobie i Pozostałym Doradcom za wskazówki i rady. Ale decyzja w dalszym ciągu nie została podjęta:(
  18. emus, pominęłam wcześniej. Komin mam systemowy, ( niestety bez odpływu skroplin), fi 200, wyskość ok 7,5 m.
  19. KAROLINA7 A czemu nie ogrzewanie gazowe przy tak malym zapotrzebowaniu -8kw, - Brak gazu w pobliżu. emus Zakładam, że nie wybudowałaś domu o większej powierzchni do grzania niż jest w projekcie domu. - No cóż, podniosłam o 30 cm ścianę kolankową, ale myślę, że przy niecałych 100 m kw zabudowy nie zmieniło to wiele. A warstwa styropianu jest o 1 cm grubsza niż w projekcie i styropianu w podłodze też jest więcej. Jednak wybranie męża jest zdecydowanie prostsze od wyboru pieca. Ale może wybór żony jest trudniejszy;)
  20. Dzięki emus za radę i podpowiedź. Czy myślisz, że 11 kw wystarczy, żeby nagrzać 140 litrowy bojler ( czy może lepiej większy) dla 3 osób? Chcę grzać również latem, ale to chyba żadna przeszkoda dla tego pieca.
  21. Mecenasie, przeglądając posty z ubiegłego roku czytałam Twoje, w których zastanawiałeś się, co wybrać. I zarejestrowałam się po to, aby zapytać Cię o wybór, ale w końcu doczytałam i wiem, że nie jesteś do końca zadowolony, więc uczę się na przykładzie ( żeby nie powiedzieć na błędach) innych. Przeraziło mnie to, że w instrukcji pieca piszą, że temperatura nie powinna być niższa niż 60 stopni. Ale że nie wiem, czy dobrze rozumiem, pytam Doświadczonych i Mądrych na tym forum. I dziękuję Wam za odzew. Nie mam pojęcia jak kw mają się do grzejników,jeszcze nic nie mamy. Decyzja zapadła tylko taka, że będą stalowe. W projekcie mam zapotrzebowanie na ciepło 7,8 kW. Dom mały, " w poziomkach 4" z Archonu. No i podłogówka na parterze. Trwać przy pierwszej decyzji, czy zmienić na np słabszego hefa?
  22. Uważam, że trudniej zdecydować się na kocioł niż na męża;) Dobrze, że przynajmniej jeden wybór mam juz za sobą:) Kazimierzu, mam nadzieję, że doradzasz mi nie w strachu, bo w stresie to człowiek czasem różne rzeczy mówi;)
  23. Witam Po przestudiowaniu forum już byłam zdecydowana na kwkd Zębiec 15. Dom ma jednak tylko 158 m kw z garażem i kotłownią, ocieplony 15 cm styropianu i zastanawiam się, czy 15 kw to nie jest zbyt dużo. W domu 3 osoby i 140 litrowy bojler. Co o tym myślicie? A jeśli nie ten kocioł, to co byście mi polecili? Błagam, coś doradźcie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.