Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Balzak

 

Co do zdjec to wiekszej roznicy nie ma niz te co wklejalem wczesniej. Przy 65 st zadanej piec czesciej sie wlanczal w stan pracy. W kociolku bylo tyle samo sadzy i syfu co przy temp 60 st. Ja teraz taka ustawilem czyli te 60 st bo wiecej to tylko oplalu idzzie :)  Pisze na kotle ze temp zalecana to 65 st i ze niby mniej sadzy osiada na sciankach kotla i takie tam itp itd.  :) a to nie prawda. Zadymianie kociolka takie samo jak przy 60 st.

 

To takie moje spostrzerzenia.

 

Nie mam jeszcze regulatora pokojowego i mam dylemat jaki wybrac ..., moze ktos pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pierwszego dnia uzywam tego co zabrał ze soba do mojego domu mój instalator a zarazem serwisant od "pierwszego włączenia kotła " Jest to regulator pokojowy radiowy ( bezprzewodowy) delta dore. Działa,robi robote,konfiguracji jest wiele a i wygląd w miare designerski :) można go powiesić na scianie ale tez można postawic elegancko na półeczce,komodzie czy stoliku i nosic ze sobą gdzie sie chce panowac nad temperaturą.Ale tez trzeba patrzec na to gdzie sie go stawia-na parapecie przy oknie czytał cały czas temperature niższą o jeden stopien a nawet półtora od tej która czytał 1.5 metra dalej na stoliku :) Kwestia obserwacji i dopasowania i działa jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do regulatora to zrób jak uważasz ale nie wiem czy jest sens. masz przewód pod regulator czy musisz bezprzewodowego użyć??

przeciez masz regulator bodajrze auratona ?

 

Tak mam przewod 4-ro zylowy do kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sterowniku mam mozliwosc wlaczenia cyklu pracy pompy co  i czy to wystarczy? 

 

Przy regulatorze pokojowym po osiagnieciu temp zad w pomieszczeniu regulator wylancza pompe C.O.  i wtedy mozna korzystac z cyklu pracy pompy ze sterownika w kotle ( mam AG LUX) tak aby mocno nie wychlodzic temp wody w instalacji, tylko czy takie wylanczanie i zalanczanie pompy CO jej nie zaszkodzi?

 

Tutaj tez mozna liczycz na oszczednosc w opale, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucke jaka temp. Utrzymujesz w domu. I jak masz cykl pompy ustawiony.

Temp w domu w dzień to 21-21,5 C a w nocy 19,5-20 C ,Cykl pracy pompy  musiał bym sprawdzić w wolnej chwili a z pamięci nie chce pisac i kolorować.Ale kojarze,że fabrycznie mam chyba to ustawione i nic nie ruszałem.

WALEK ja tam mam 3 lata i póki co z pompą nic złego sie nie dzieje,ale jak tylko zacznie to napewno napisze ku przestrodze chociaz co tam ma się zepsuć..? Co do oszczędnosci w opale to jest i to dosyć duża,bo jak temperatura w domu jest osiągnięta taka jaką ustawisz to pompa nie pompuje wody w układ i dłużej kocioł stoi w podtrzymaniu a cykl pracy pompy ma tylko co np. 10 minut wtłoczyć troszke wody dla podtrzymania temp w układzie i wsio.. ;) Jak patrze u siebie to spalanie około 18kg na dobe wychodzi mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak mi teraz spalanie wychodzi 12,5 kg na dobe ale jeszcze nie mieszkam , troche wody cieplej z bojlera pobieram ( jeszcze sie nie pluskam w wannie :) ) i to wszystko. Martwi mnie jedno ze jak woda w bojlerze sie podgrzewa to cisnienie w ukladzie wzrasta okolo 6 bar i wywala mi zawor bezpieczenstwa ktory jest na 6 bar wlasnie. Nie mam naczynia przeponowego a Ty masz? Trzeba to miec zainstalowane na CWU?

 

Odnosnie pieca tgo piec stoi w podtrzymaniu okolo 50 min i strasznie kopci :) w srodku. Spalanie wynosilo wczesniej u mnie 17kg na dobe ale jak mialem temp zad 65 st przy tych samych ustawieniach co mam teraz na zad 60 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zbiornik cwu 140L i zawor bezpieczenstwa 6 bar.

Nie mam naczynia przeponowego. Napisz jaki powinienem miec naczynie przeponowe  ( jaka pojemnosc ) i jakiej firmy bo jestem zielony  :(

 

Przy podgrzaniu wody na 48 st st cisnienie wzrasta do 6 bar i puscza zawor bezpieczenstwa i mam nalane kolo pieca. Dodam ze mam regulator cisnienia wody zasilajacej zbiornik cwu i jest ustawiony na 3 bar.

 

Czy naczynie przeponowe jest konieczne? I czy rozwiaze moj problem? Czy nie lepiej na wyjsciu zaworu bezpieczenstwa nakrecic rure i skierowac do kratki sciekowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś masz skopane bo nie może ci przy takiej temp. wzrastać ciśnienie, ja grzałem wodę do 70 i było ok wszystko. A zasilanie masz hydrofor czy sieć. Bede w kotłowni to sprawdze jakie mam naczynie i jaką pojemność. 

 

Ostatnio czytałem czy te naszycznie jest potrzebne poszukaj na forum w instalacjach tam jest wszystko opisane. 

 

Na ile ustawiasz zadaną bojlera?? i czy masz oddzielną pompe na cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek, można nakręcić rurę i będzie ok.

Duże wahania ciśnienia mogą przyspieszyć zużycie zbiornika oraz niektórych elementów instalacji cwu, dlatego zbiornik najczęściej się stosuje (bo on znacznie ogranicza te wahania).

U Ciebie to zbiornik 16l byłby najlepszy, może być też 12l albo nawet mniejszy, z tym, że nie może to być zbiornik czerwony lecz taki z atestem do wody użytkowej (zazwyczaj srebrny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zbiornik koloru bialego? a tak wogole czy kolor ma cos wspolnego z tym  do czego go nalezy stosowac? Bo juz nie wiem. Myslalem o 18 L i tutaj sie boje bo nie wiem czy za duzy zbiornik tez nie jest zly czasami ?

 

Teraz temp zad mam na 40 st ale jescze nie mieszkam,  a jak mialem na chwile ustawiona 45 st to gichlo woda z zaworu bezpieczenstwa na kotlownie . Mam osobna pompe do plaszcza wodnego i zasilanie z sieci ograniczone regulatorem cisnienia i wynosi 3 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zbiornik koloru bialego? a tak wogole czy kolor ma cos wspolnego z tym  do czego go nalezy stosowac? Bo juz nie wiem. Myslalem o 18 L i tutaj sie boje bo nie wiem czy za duzy zbiornik tez nie jest zly czasami ?

 

Teraz temp zad mam na 40 st ale jescze nie mieszkam,  a jak mialem na chwile ustawiona 45 st to gichlo woda z zaworu bezpieczenstwa na kotlownie . Mam osobna pompe do plaszcza wodnego i zasilanie z sieci ograniczone regulatorem cisnienia i wynosi 3 bar.

Oczywiście kolor zbiornika mówi o tym do czego jest przeznaczony.

Ale tylko teoretycznie, bo w praktyce producenci robią jak popadnie.

Do cwu ma być kolor srebrny (łatwo zapamiętać, bo wiadomo, że srebrne kotły są najlepsze).

Ale robią też inne kolory do cwu.

Tu nie jest ważny kolor, tylko ATEST DO WODY UŻYTKOWEJ i to należy sprawdzać.

 

Co do wielkości, to 18l będzie też idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

 

Wstawiam fotki z wygladu pieca przed sprzataniem i po.

 

Tak naprawde nie wiem czy dobrze czyszcze ale staram sie wydobyc z pieca jak najwieksza ilosc popiolu i sadzy poczawszy od gornego kanalu idac w dol

 

przy ustawieniach jakie podal mi LUCKE

 

podawanie 15

 

przerwa 52

 

wiatr 20

 

zwiekszylem "wydajnosc" pieca o 100 % caly zasyp starcza na 4 dni ale zauwazylem ze zaczely robic sie spieki i chyba nie dopala albo zuzluje....zobaczcie i ocencie

 

co teraz zmienic podawanie.... przerwe,....... wiatr.........

 

oczywiscie apetyt rosnie w miare jedzenia ... :P jak uda sie dojsc do 6-7  to juz niczego wiecej nie bede chcial

 

zaru mam polowe rynny

post-54787-0-51483300-1389302030_thumb.jpg

post-54787-0-81837100-1389302121_thumb.jpg

post-54787-0-11860900-1389302224_thumb.jpg

post-54787-0-62955600-1389302337_thumb.jpg

post-54787-0-11452700-1389302432_thumb.jpg

post-54787-0-61747300-1389302514_thumb.jpg

post-54787-0-04280800-1389302639_thumb.jpg

post-54787-0-51675000-1389302783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne zdjecia z dzisiejszego wieczoru...

 

dodam jeszcze tylko tyle że c.w.u. działa tylko wieczoremprzez ok. 1,5 godziny (dogrzewam wode do 44-46) i przechodze na grzanie domu

 

pytanie:  Czy normalne ze jezeli mam ustawione grzanie domu (bez c.w.u) to woda w zbiorniku i tak sie grzeje.... bo ja mam taka sytacje (przynajmniej mialem jak pompka c.o. chodzila na 3 biegu to mimo wylaczonej pompki c.w.u i tak woda z obiegu wchodzila do obiegu c.w.u przez co mialem caly czas ciepla wode i dopiero musialem zakrecic zawor zeby sie nie grzala, teraz jak przeszedlem na 1 bieg nie sprawdzalem czy jest tak nadal....ale sprawdze i dam znac

post-54787-0-55686500-1389303143_thumb.jpg

post-54787-0-94615600-1389303244_thumb.jpg

post-54787-0-51734300-1389303354_thumb.jpg

post-54787-0-23965200-1389303438_thumb.jpg

post-54787-0-18013200-1389303525_thumb.jpg

post-54787-0-20785400-1389303605_thumb.jpg

post-54787-0-07911600-1389303719_thumb.jpg

post-54787-0-56904600-1389303850_thumb.jpg

post-54787-0-91326000-1389303936_thumb.jpg

post-54787-0-31570900-1389304013_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zakupisz zbiornik, to ustaw na przeponie po stronie powietrza 2,8 bar i dopiero wepnij w instalację.

 

ok . Jutro zabieram sie za robote i dam znac jak wyszlo. Jutro pewnie instalator zapyta sie dlaczego 2,8 bara ? :) , zreszta ja sam nie wiem ile powinno byc. Przyjmuje do wiadomosci ze 2,8 bara bedzie jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 140l CWU (+ okolo 10 w rurach) i temperatura 65 'C wychodzi mi że minimalna całkowita pojemność naczynia wystarczyła by 8l, jak kupiłeś te 18, to masz zapas. Ciśnienie wstępne jest po to żeby woda z instalacji pod ciśnieniem 3 bar nie wypełniła większości zbiornika , Instalator nie powinien o to pytać, powinien to wiedzieć. Teoretycznie powinno być troszkę więcej powietrza niż wody, ale każdy zbiornik ma jeszcze podany zakres ciśnienia wstępnego, jak kupisz taki o ciśnieniu wstępnym do 4 bar lub więcej to dmuchaj 3,2, jak taki 0,5 - 3 to 2,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozylem zbiornik przeponowy 18L i sprawdzilem jego cisnienie w srodku i wynosilo 3,2 bara. Podlaczylem do instalacji , oproznilem bojler oczywiscie wypelnial sie zimna woda i nagrzalem wode do 50 st.  Cisnienie w ukladzie wyszlo 3,6 bara a na regulatorze cisnienia dolotu zimnej wody z sieci wynosi 3 bary. Czyli cisnienie wzroslo o 0,4 bara przy temp 50 st na 140 L wody w bojlerze + woda w rurkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.