Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumie. Dzis wrocilem na wiater rzedu 18% i powiem szczerze ze nie ma zadnej roznicy jesli chodzi o wnetrze kociolka. Opal ladnie sie dopala ale komora w piecu jak zarastala tak zarasta sadza. Jest taki filmik na necie i gosc ma czysciutko zero sadzy tylko pozamiatac. Heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, używacie "rogów" do spalania czy macie zaślepione przy ekogroszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.testowałem palenie bez rogów z rożnymi   ustawienia sterownika ale ekogroszek nie dopala się, palnik jest za krotki i nie dopalony opał lądował w popielniku   i gdyby palnik rynnowy defro byłby dłuższy to mogło by działać .także pale z rogami które mam skierowane na żar nie duży nadmuch 25 %maks i ładnie się wypala.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Te rogi uszczelniałeś jak je wkładałeś? Bo u mnie są tak tylko wsunięte i skierowane na palnik.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wgrywać nowy soft do SPK LUX to wyłączyć też sterownik?

Witam. gilal skąd masz soft do sterownika spk lux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , poitrzebuje pomocy ;/ od kilku dni kombinuje z ustawieniami kotla akm duo uni 22kw , pale ekogroszkiem 900zl tona , moje ustawienia to podawanie 15s , przerwa podawania 100s , wentylator 40% podtrzymanie 15s przerwa podtrzymania 20 min , piec co jakies 15 min sie zalancza , potrzebuje okolo 10 min do nagrzanie do zadanej temp , pozniej 15 min i znowu sie zalacza , w podtrzymaniu wegiel ledwo co sie pali , zastanawiam sie nad ta zasowa ktora zasowa sie podczas palenia np:drewnem by oslonic palenisko weglowe , moze wyjac ta zasowe , bo tak to plomien nie grzeje bezposrednio plaszczu wodnego tylko ta blaszana zasowe ktora jest okolo 5cm pod plaszczem wodnym , pale 4 dni a sadzy jest juz sporo ehhh , wegiel nie spala sie za specialnie sa spieki , nie wiem co dalej kombinowac ehhh 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na podawanie 5s  przerwa 35 i zejdź trochę z nawiewem jak nie pomoże to to 3/20 i nawiew delikatnie taki węgiel trzeba spalać powoli i podawać często,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z filmikiem bez rogow ,że tak spytam?

 

Animus przy malym wiaterku kociol sie mocno zasyfia sadza, zarasta. Nie idzie tak zrobic by komora spalania w piecu byla w " rudawa " wtedy wystarczy pozamiatac i po wszystkim.

C

Jak macie ustawiona przeslone na wentylatorze? Co ma wieksze znaczenie przy spalaniu eko tj. Przeslona na wentylatorze czy predkosc w % dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówkę, Próbowałem wgrać ale jakoś nie chce ruszyć, może mam za stary soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi byc co najmniej 4.0. U mnie też nie wchodził (miałem soft 4.2.2) , ale po wskazówkach "sargonax" zmieniłem pena i poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam soft 2.1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh nie wiem z jakiej kopalni , kupowalem od sasiada ktory ma sklad wegla , mial do wyboru po 800 i po 900 wzialem ten drozszy bo wieksza kalorycznosc , rozumiem ze deflektor zostaje w piecu tak ?dzis zmienilem ustawienia , podawanie 5 s przerwa podawania 38s wentylator na 20% piec do zadanej temperatury nagrzewa sie 8 min , temp spada po 22 min i piec sie zalancza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapke w dolnych drzwiczkach delikatnie uchylilem na 3mm i juz nie kopci sie tak w piecu jak wczesniej , takze i sadzy bedzie mniej ,nie ma jakiegos sposobu na sadze? , moze dosypywac ten proszek na sadze do wegla ? co myslisz zeby od czasu do czasu np palnikiem wypalic sadze ? czy lepiej wyczyscic to jakas szczotka druciana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam soft 2.1.4

zobacz jeszcze na stronce TECH-a może mają niższe softy, a potem zapodaj to najnowszą. O ile tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie ma na stronce tech-a :( może do nich napisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.testowałem palenie bez rogów z rożnymi   ustawienia sterownika ale ekogroszek nie dopala się, palnik jest za krotki i nie dopalony opał lądował w popielniku   i gdyby palnik rynnowy defro byłby dłuższy to mogło by działać .także pale z rogami które mam skierowane na żar nie duży nadmuch 25 %maks i ładnie się wypala.

To coś masz nie teges na tym palniku, rogi nie są potrzebne do spalania węgla,część tego powietrza nie bierze udziału w spalaniu studzi wymiennik. ,Na żar powinien być skierowany deflektor .Trudno ocenić to na odległość.

 

Dziekuje za odp , dzis sprobuje zmienic ustawienia na te ktore podales , a co z ta oslona (zasowa) wyjac ja z pieca czy poprostu tak ma byc ze plomien nagrzewa ta zasowe a nie plasz wodny ?

Tak ma być oslona to deflektor on pomaga w spalaniu  dopalaniu węgla.

 

Animus przy malym wiaterku kociol sie mocno zasyfia sadza, zarasta. Nie idzie tak zrobic by komora spalania w piecu byla w " rudawa " wtedy wystarczy pozamiatac i po wszystkim.

C

Jak macie ustawiona przeslone na wentylatorze? Co ma wieksze znaczenie przy spalaniu eko tj. Przeslona na wentylatorze czy predkosc w % dmuchawy?

Jeżeli zarasta to znaczy że zszedłeś za nisko z nawiewem .

Na ustawieniach PID przesłona ma być całkowicie otwarta ,na sterowaniu ręcznym używa się tej przesłony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus jak zwieksze wiater to i przerwe podawania musze zmniejszyc bo inaczej zar cofa sie do rynny no i jeszcze jedno a mianowicie zwiekszam tym samym moc pieca i stoi on dluzej w podtrzymaniu a przeciez tego nie chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.