Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Walek, już pisałem - musisz uszczelnić wszystko co jest od wylotu rury w stronę podajnika.

Czyli połączenie rury z zasobnikiem, wszelkie otwory w tych okolicach oraz samo zamykanie zasobnika.

Tamtędy nie może się żadne powietrze dostawać.

Jak to będzie super szczelne, to temp. nie wzrośnie powyżej 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież temperatura 50 stopni dla stali węglowej to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek, już pisałem - musisz uszczelnić wszystko co jest od wylotu rury w stronę podajnika.

Czyli połączenie rury z zasobnikiem, wszelkie otwory w tych okolicach oraz samo zamykanie zasobnika.

Tamtędy nie może się żadne powietrze dostawać.

Jak to będzie super szczelne, to temp. nie wzrośnie powyżej 40.

ok dzieki, powiem tak bo jak przywieziono piec do mnie to musialem go rozebrac tzn odkrecic zasobnik. Potem to poskladalem tylko nie dalem silikonu wysokotemperaturowego jak laczylem rure z piecem, ale z tego co mi sie wydaje to na polaczeniu tejze rury z piecem byla uszczelka i jestem pewien ze dobrze to poskladalem.

 

Uszczelka w zasobniku jest szczelna.

 

A mozesz jeszcze powiedziec co to jest za sruba znajdujaca sie pod rura przy piecu tam gdzie to wszysto jest osloniete zdejmowalna oslonka w kolorze pieca, jest tam taka sruba i wydaje mi sie ze jest chyba odkrecona, nie wiem ktos o to juz kiedys pytal ale nie moge tego znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież temperatura 50 stopni dla stali węglowej to żaden problem.

tak z tym ze jak sie wlaczy alarm ze za wysoka temp bedzie to wyrzuci zar do popielnika i wygasi piec albo go strazak zaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj alarm na 80 stopni (ja tak mam) lub na max. chyba jest 85 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz jeszcze powiedziec co to jest za sruba znajdujaca sie pod rura przy piecu tam gdzie to wszysto jest osloniete zdejmowalna oslonka w kolorze pieca, jest tam taka sruba i wydaje mi sie ze jest chyba odkrecona, nie wiem ktos o to juz kiedys pytal ale nie moge tego znalezc

Tej konkretnej rynny to na oczy nie widziałem.

Jak śruba jest duża to może służyć do unieruchomienia/stabilizacji rury oraz zasobnika. Ale raczej powinien się wypowiedzieć ktoś kto tę śrubę widział, np. Balzak, a jak nie to producent chętnie Ci to wytłumaczy przez telefon.

 

Z tym grzaniem się rury to ogólnie jest tak, że jeśli nie ma skąd ciągnąć powietrza przez paliwo to nie ma szansy się grzać bardziej niż 45C, albo może bardziej ale na krótki okres, np. na pół godziny a potem robi się chłodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów

 

Noszę się z zamiarem wymiany pieca, myślałem o Defro Comfort Uni. Myślałem że mam dużo roboty ze swoim piecem (zasypowy 24 na dobę, górne spalanie), ale to co czytam w waszych postach to przerosło moje oczekiwania, że wy tyle czasu spędzacie w kotłowni z tymi ustawieniami. Ja w tym sezonie czyściłem tylko raz piec. Rozpalanie zajmuje mi ~ 10 minut. Czy na prawdę z czystym sumieniem moglibyście polecić tego typu piec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WALDI

Nie ma pieca defro o takiej nazwie. cos musiales pomylic.Bierz  piec z retorta zwykla i bez stalego rusztu wodnego.A jesli chodzi o ustawienia to nie jest tak zle.Jak juz raz sobie go ustawisz na jednym weglu to juz ladnie smiga .Kwestia kilku dni i pozniej sezon juz tak jedziesz.Inna sprawa wydaje mi sie ze troche za duzo kombinujemy z tymi ustawieniami.Popiol ma byc  w miare ok a reszta czy dochodzi tyle czy tyle do zadanej i ze stoi tyle  a tyle w podtrzymaniu nie ma wiekszego znaczenia Ja juz sobie dalem spokoj .Patrze zeby tylko niedopalkow nie bylo i tyle. Na cala zime poszlo mi ok 2,2 tony .Mysle ze to dobry wynik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi440

Co do pieca masz rację, chodziło mi o Comfort Eko. Myślałem nad piecem ze stałym rusztem wodnym ze względu na to że mieszkam na terenie wiejskim i mam dostęp do drzewa, żeby jesienią/wczesną wisoną spalić to drzewo. Co do Twoich osiągów - 2,2 tony to rzeczywiście spoko. Ja mam do ogrzania 200m2 + garaż. Spalam teraz ~ 4-5 ton miału na sezon.

 

Czy ten piec chodzi Ci latem na samą CWU? Bo to mnie głównie interesuje, żeby latem nie palić. 2 godzinki, tak jak teraz przepalam na ciepłą wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tamten sezon palilo sie prawie caly czas na CWU.Trzeba tylko ustawienia skrecic na minimum i piec smiga cale lato bez przerwy.Podajnik czeskiego  groszku wystarczal na miesiac.Polskiego kamiennego na samo cwu nie testowallem.Jak mialem czas nieraz piec wygaszalem i rozpalalem na godzinke co drugi dzien zeby ogrzac wode.Mam butle turystyczna plus palnik wiec trwa to jakies 5 minut i po robocie.Jesli chcesz koniecznie staly ruszt to ok..tylko musisz sie liczyc  z czestym czyszczeniem pieca  z sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Wiecie na jaką dmuchawę można podmienić oryginalną , która była razem z kociołkiem.  Dmuchawa w moim kotle jest teraz głośniejsza niż podajnik. Raczej chyba nie będzie problemu z kompatybilnością ze sterownikiem, tylko musi pasować rozstaw otworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wczoraj ustawilem kociolek w tryb letni i problem polega na tym ze temp kotla jest rowna temp cwu i nie da sie tak zrobic by np. na kotle byla temp 60st a cwu 45. Dzwonilem do defro to powiedzieli mi ze sie tego nie da zrobic.

 

I chodzi tutaj takze o prace pompy. Po co ona ma pracowac skoro temp wody w zbiorniku jest taka sama jak cwu? Wiec powinna sie wylaczyc skoro juz nagrzala zbiornik, tymczasem pracuje non stop, pytanie po co?

 

Problem jest tez taki ze w trybie letnim nie mozna ustawiac temp zadanej pieca tylko temp zad cwu ktora jest jak sie okazuje temp pieca CO.

 

Pisze ze temp wody zasilajacej kociolek powinna wynosic 65-60 st a powrotu min 55st. Jezeli ustawimy temp zad cwu np 65 st chcac aby temp pieca wynosila 65st to w wodzie o temp 65 st nie da sie myc trzeba mieszac z zimna woda to oczywiste. A pompka od CWU pracuje 24h na dobe

 

Jezeli ustawimy temp cwu na 43 st to piec tez bedzie mial te 43 st i jezeli spadnie temp cwu z 43 do 30 to temp CO czyli te 43st strasznie dlugo dogrzewa bojler u mnie 140L, bo temp kotla jest niska.

 

Co mozecie mi doradzic?

 

Jakie macie ustawienie kotla na tryb letni? bo ja wymiekam i duzo niedopaloneg grochu wpada do popielnika?.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kicha, w czorta z takim sterowaniem

 

a powiedz kolego zimą jak miałeś np. 60st.C na C.O. a 45st.C na CWU, to ta pompa od bojlera wyłączała się po jego nagrzaniu?

Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to zobacz czy można zrobić coś takiego:

 

zadajesz na kotle 65st.C

zadajesz na CWU np. to 45st.C

ale temp. włączenia pompy C.O. dajesz powyżej 60st.C (jak się tak da, to w ten sposób można to obejść)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima mialem ustawione na 60 st i cwu na 44st. Non stop chodzila pompa od CO a pompa od CWU wlanczala sie wtedy gdy temp CWU spadla o 3 st histereza i nagrzala do 44 st i sie wylaczala. Mialem wtedy ustawiony tryb pracy  "Pompy Rownolegle" i nie bylo problemu. Uzywalem takze pompy do cyrkulacji CWU.

 

Nie da sie tak jak piszesz ze ustawie piec na 65 st a cwu na 45st. Nie da sie , chyba ze masz inny sterownik. Bo kolega majacy inny piec niz ja i inny sterownik moze sobie ustawic dowolna temp pieca i osobno temp cwu i tyle.

 

Ja mam sterownik Defro AG LUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima mialem ustawione na 60 st i cwu na 44st. Non stop chodzila pompa od CO a pompa od CWU wlanczala sie wtedy gdy temp CWU spadla o 3 st histereza i nagrzala do 44 st i sie wylaczala. Mialem wtedy ustawiony tryb pracy  "Pompy Rownolegle" i nie bylo problemu. Uzywalem takze pompy do cyrkulacji CWU.

 

Walek,

To zostaw tak też na lato!

Kabel od pompy c.o. odłącz w cholerę i nie będzie chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw te pompy na pracę równoległą, o to mi chodziło. (tyle,że błędnie napisałem o temp., musisz nastawić na kotle temp. niższą o 5st.C od temp. startu pompy c.o., jeżeli jest to możliwe w tym sterze)

Daj temp. załączenia pompy c.o. powyżej 65st.C a samą nastawę na 60 albo jak pisze vernal wyjmij wtyczke od pompy c.o.

 

Lepiej, jakbyś zrobił temp. załączenia pompy c.o. powyżej 65st.C, bo zawsze jest to jakieś dodatkowe zabezpieczenia na wypadek przegrzania kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim DDU 25 kW tamtego lata ustawiłem zawór czterodrożny na pozycje 0 czyli zamknięty .

Pompę C.O odłączyłem od sterownika.

Ustawiłem tryb: praca pomp równoległa

Na piecyku : 60 st. C

Na C.W.U : 47 st. C

Histereza C.W.U : 3 st. C

 

Praca:

Podawanie : 15 s.

Przerwę mocno wydłużyłem ze względu niedopałków : 130 s.

 

W postoju:

Podawanie 17 s. co 24 min.

Wentylator : 20 s. co 12 min.

 

Siła wentylatora: 35 %

 

Tryb lato na sterowniku Tech AG Lux  - TO POMYŁKA !!!

 

W tym roku do zaworu 4D zołożony mam siłownik i sterownik z sterowaniem pogodowym(wyprowadzony na zewnątrz domu czujnik temp. )

I pięknie samo sie przymyka jak juz wiosenka na dworze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie mam załączony regulator pokojowy i na nim temp. załączenia pompy 15 stopni. a ze latem nie spadnie w domu poniżej tej wartości to pompa c.o sie nie załączy temp. kotła 55 a temp. cwu 50, pale juz tak drugi sezon i jest ok. 

 

 

Ps. pytanie do was też wam dymi sporo z komina jak jest w podtrzymaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tak bardzo delikatnie, prawie nie zauwazalnie

 

Balzak czyli z tym trybem letnim mam tak zrobic jak radzi vernal lub pieklorz?  nie wiem czy da sie ustawic temp zalaczenie pompy CO?

 

Cos mi sie wydaje ze bylo w sterowniku temp zalaczania pomp i chodzilo chyba o wszystkie i tem bylo chyba ustawione 40 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALEK

Przerabialem ten problem rok temu  a rozwiazanie jest bardzo proste.Masz sterownik pokojowy?? Ja mam ustawiony piec na tryb pompy rownolegle..Na pokojowce ustawilem zadana na 15 st i po problemie .Piec dogrzewa cwu kiedy jest taka potrzeba a na dom  nie pusci bo pokojowka twierdzi ze jest cieplo.Takie rozwiazanie zaproponowali mi na infolini i jak narazie bardzo dobrze sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze nie mam pokojowki. Mozesz napisac jaki masz regulator pokojowy bo juz pozapominalem troche :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim DDU 25 kW tamtego lata ustawiłem zawór czterodrożny na pozycje 0 czyli zamknięty .

Pompę C.O odłączyłem od sterownika.

Ustawiłem tryb: praca pomp równoległa

Na piecyku : 60 st. C

Na C.W.U : 47 st. C

Histereza C.W.U : 3 st. C

 

Praca:

Podawanie : 15 s.

Przerwę mocno wydłużyłem ze względu niedopałków : 130 s.

 

W postoju:

Podawanie 17 s. co 24 min.

Wentylator : 20 s. co 12 min.

 

Siła wentylatora: 35 %

 

Tryb lato na sterowniku Tech AG Lux  - TO POMYŁKA !!!

 

W tym roku do zaworu 4D zołożony mam siłownik i sterownik z sterowaniem pogodowym(wyprowadzony na zewnątrz domu czujnik temp. )

I pięknie samo sie przymyka jak juz wiosenka na dworze :-)

zamknalem zawor 4D i myslalem ze nie pusci wody w momencie gdy jest zamkniety natomiast 4 rury co z niego wychodza sa cieple ale tylko do co najwyzej 1 m od tegoz zawou a myslalem ze te dwie rury beda zimne , hmm moze tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie cos mi sie wydaje ze z tym spalaniem jest cos nie tak. Pale pieklorzem 28kj i mam takie ustawienia:

 

podawanie 8 sek

przerwa 85 sek

 

wiater 30%

 

podtrzymanie praca 15 sek

przerwa 45 min

 

went w podtrzym praca 20 sek co 12 min

 

problem taki ze w polowie spalony wegiel wrzuca do popielnika , a rynna jest pelna grochu niedopalonego ktory spada do popielnika, hmm...

 

ktos doradzi co zmieniec? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.