Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej w ustawieniach kotła miałem wybraną opcję sterowanie pracą kotła przez regulator pokojowy. Kiedy osiągnięta została zadana temperatura kocioł pracował bardzo długo w podtrzymaniu i temperatura jego spadała do około 35 stopni, było masę dymu w środku.

Teraz ustawiłem tak...

diagram01res.jpg

Kocioł utrzymuje temperaturę na poziomie zadanej, jak spadnie dogrzewa.

Obecnie w kotle jest zdecydowanie mniej dymu. Spalanie na pewno nie wzrosło - kocioł poprzedni potrzebował dużo czasu żeby osiągnąć zadaną temperaturę a co za tym idzie zużywał dużo węgla.

No i sam producent mówi o utrzymywaniu wysokiej temperatury.

Mam sterownik zaworu 4D z siłownikiem, który utrzymuje zadaną temperaturę a załączana cyklicznie pompa rozprowadza ją na grzejniki z głowicami termostatycznymi.

Dymu w środku zdecydowanie mniej ale kocioł niestety zarasta sadzą i do tego nad rynną wytrąca się coś podobnego do smoły i osadza na ściankach kotła (tylko w tym miejscu). Da się to "zdrapać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest smoła i taka popękana skorupa na ściance nad rynną powyżej poziomu ruszta wodnego.

 

Ustawienia mam teraz :

 

tryb praca :

 

podawanie: 15 s.

przerwa 52 s.

dmuchawa : 40 %

 

Podtrzymanie:

 

podawanie : 10 s.

przerwa : 8 min.

wentylator co 9 min przez 30 s.

 

Czytałem że można próbować zjechac mocno w dół z dmuchawą w trybie praca co ograniczy produkcję sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja narazie ustawienia mam dobrane do sytuacji - żeby tylko trochę grzało - obecnie nie mieszkam - trwają prace remontowe.

 

Praca:

Podawanie 10s

Przerwa 50s

Dmuchawa 16% (klapka przymknięta mniej więcej w połowie tego łuku, na którym jest śruba)

 

Podtrzymanie:

Praca 18s (chyba)

Przerwa 16 min

Wentylator 10s co 8 min

 

Smoły jest niedużo, co jakiś czas ją sobie zdrapuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYTSKICH PO SWIETA

 

A oto moj kociolek jakis tydzien po czyszceniu Juz widze ze u balzaka jest mniej sadzy .Dodam ze wczesniej mialem jej jeszcze wiecej Zjechalem toche z ustawieniami w dol i oto efekty ktore szalu nie robia delikatnie mowiac.

 

Teraz ustawilem takie parametry

 

podawanie 6 s

przerwa 40 s

wentylator 25 %

 

Wczesniej mialem

podawanie 8- 10 s

przerwa 40 s

wentylator 50-60 %

 

 

Jak to nie przyniesie rezultatu to na tym weglu sadzy pokonac sie nie da.

 

Przy takich ustawieniach plomienie praktycznie nie dochodza do rur .Dotykaja delikatnie deflektora Zobaczymy po nastepnym tygodniu co sie bedzie dzialo.

post-44214-0-76019100-1356701914_thumb.jpg

post-44214-0-68454500-1356701951_thumb.jpg

post-44214-0-97259300-1356701971_thumb.jpg

post-44214-0-85011500-1356701994_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pale czeskim eko niby groszkiem .Narazie nie kupuje innego bo mam jeszce ten. Jak sie skonczy przetestuje cos bardziej kalorycznego .Juz chyba wszytkie kombinacje testowalem z ustawieniami .Zobaczymy jak na tych nastawach bedzie zarastal Fakt ze ta sadza dosyc latwo sie czysci ale troszeczku jest jej za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może ktos testował te srodki do spalania sadzy spal sadz czy cos takiego.I jeszcze jedno pytanie w moim kociołku z podajnikiem rynnowym defro płomien ze spalania groszku nie trafia w defybrylator tylko bardziej trzyma się ściany przy nadmuchach na samym poczatku rynienki , moze ktos poradzi lub tak przebiega spalanie w rynience?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj wszystkich, pam pytanie głownie do osób ktore palą obecnie miałem.

Kilka dni przed swietami zakupilem tone mialu chwalowice ze swiezej dostawy (trafilem jak przywiezli, suchutki jak pieprz az dziw ). Na piecyku mam ustawione na tym miale

 

Temp. 55 C

Czas podawania 12s

Czas między podawaniem 60 s

Obr. Dmuchawy 35%

Krotność 2

przedmuch 15s

Obr. dmuchawy podtrzymania 23%

Przerwa 10 min

Histereza 2

 

Dzis po czyszceniu popielnika zauwalylem bardzo duzo mialu 1\3 w popiole ( sam proch) . Napewno sie nie przesypuje przy rozpalaniu bo sprawdzalem. Czy powodem moze byc to ze mial jest za suchy czy za silnie dmucha i go rozdmuchuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zwiększyłem obroty dmuchawy do 45% (wcześniej 35%)a na podtrzymaniu do 30%(wczesnej 23%) , od wczoraj od 10 do dzisiaj do 11 mam wiaderko 5 l popiołu z miałem, zrobiłem zdjęcie , wygląda to nie zaciekawię . Mam wrażenie ze teraz po zwiększeniu obrotów dmuchawy mam więcej miału w popiele.Piecyk dochodzi w 15 min , podtrzymywanie 25 min przy tych ustawieniach . U mnie wczoraj temp. w dzień 5 w nocy -2 .

Jaką radą posłużycie?

 

a01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No testowalem ten spalsadz.Po uzyciu piec robi sie taki bialy jakby naprawde to ta sadze wypalala.Ale u mnie zaraz spowrotem robi sie okopcony . Za duzo tej sadzy sie u mnie wytwarza Musialbym co godzine go do sypac to moze wtedy cos by to dalo.Ale jesli u was sadzy jest mniej to moze troche pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem i montażem prostego dwu stanowego regulatora pokojowego który bedzie za pomocą sterownika w kotle włączał i wyłączał ( po dogrzaniu pomieszczenia ) pompę C.O

 

Mam na oku dwa bezprzewodowe modele :

 

 

1. STEROWNIK AURATON 2030 RTH

 

2. IMMERGAS REGULATOR POKOJOWY RADIO TYBOX 810

 

Co radzicie kupić ?

 

Czy można ustawiać histereze 0,5 stopnia dogrzania na takich pokojówkach ?

 

Czyli jak bedę miał ustawioną temp zadaną 21 stopni . To jeśli po dogrzaniu i pózniejszym ochłodzeniu pokoju np. do temp. 20,5 st. bedzie się dogrzewało spowrotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak dziala pokojowka.Ja mam firmy SALUS .Temteratura wzrasta lub spada na niej o 0.2 stopnia. Jak temp spadnie o 0.4 st zalaczaja sie pompy co. Jak nabije o 0.4 st powyzej zadanej to je rozlacza. Nie podpowiem ci z wyborem firmy ale napewno warto ja zamontowac .Pompy nie chodza caly czas mniej pradu idzie Druga sprawa ustawic mozna temp dzienna o nocna. Ja mam od 6 rano do 23 21.8 stopnia a na noc 20.8 st W praktyce w nocy piec chodzi w cyklu pompy co. Jest chlodniej i lepiej sie spi a rano o 6 zaczyna grzac do temp dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z zapachem w kotłowni , od jakiegos czasu smierdzi sadza lub cos podobnego , jakby smród z komina.Czysciłem piec oraz w kominie na dole w dzrwiczkach przyznaje że było sporo sadzy także w wyczystniku przy czopuchu.Pale ekogroszkiem w piecu defro.Moze ktos z forumowiczów ma podobny problem.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAKO A powiedz mi jak masz otwarta przeslone na wentylatorze? Ja mialem ten sam problem, smierdzialo w kotlowni jakby czadem, sadza czyms takim. Okazalo sie ze mialem zasloniety wentylator .Odslonilem przeslone i piec od razu zassal wiecej powietrza i smrod zniknal. Druga sprawa czy masz kratke nawiewna doprowadzajaca swieze powietrze do kotlowni . Jesli nie piec nie ma odpowiedniej ilosci powietrza. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapka na wentylatorze otwarta na ok 2cm ,wczesniej mialem otwarta gdzies na 3cm zmniejszylem liczac na zmniejszenie spalania,co do dopływu swiezego powietrza to mam tylko kratkę do komina wentylacyjnego moze tu jest przyczyna tylko odpływ powietrza.Potestuje jeszce z klapka na wentylatorze i z dopływem powietrza z zewnatrz mam drugie drzwi w kotłowni które uszczelniłem na okres zimowy i mrozy wczesniej nie było tego smrodu.Jak cos z tego wyjdzie dam znak.dzieki za szybka podpowiedź

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.