Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Do Lucke.

Kolego dom 189m2.

Nie mam ani zaworu 3d ani 4d. Najprawdopodobniej będę montował jeszcze w tym roku ( tak na marginesie zawory te sa niezbędne ? )

Nie mam również regulatora pokojowego.

Co do eko groszku to jest raczej dobry jakościowo -sprawdzony przez znajomych.

Wiem że nie ma sprawdzonych ustawień, ale tak jak wcześniej pisałem jest na tym forum mnóstwo ustawień, a chciałbym zacząć nastawe od jakiś" powiedzmy standardowych"

 

Z góry dzięki za podpowiedź !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie zasyfienie i zarastanie sadzą niestey nie do opanowania. Mamy wersję DUO z piekielnymi rusztami wodnymi króre wychładzają spaliny.

 

Podniosłem temp. zadaną na 70 stopni i dalej po kilku dniach widzę to samo tempo zarastani kociołka sadzą i pyłem .

 

Kupiłem sobie odkurzacz do popiołu i sadzy z filtrem HEPA ( bez zakurzania kotłowni i silnika wewnątrz odkurzacza ) .

 

Pięknie i szybko przebiega teraz czyszczenie piecyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lucke.

Dodam jeszcze że obecnie mam następujące ustawienia.

czas pracy 12s co 72 s

nadmuch 50% - klapka od nadmuchu otwarta na maxa

Praca podtrzymania 10s co 59minut

wentylator w podtrzymaniu 18s co 12 minut

Histeryza co 2stopnie

cwu 4 stopnie

Problem polega oczywiście na tym, że nie dopala ekogroszku.

Jeżeli chodzi o "ciąg kominowy"-to czy czopuch powinien być otwarty na maxa czy przysłonięty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lucke.

Kolego dom 189m2.

Nie mam ani zaworu 3d ani 4d. Najprawdopodobniej będę montował jeszcze w tym roku ( tak na marginesie zawory te sa niezbędne ? )

Nie mam również regulatora pokojowego.

Co do eko groszku to jest raczej dobry jakościowo -sprawdzony przez znajomych.

Wiem że nie ma sprawdzonych ustawień, ale tak jak wcześniej pisałem jest na tym forum mnóstwo ustawień, a chciałbym zacząć nastawe od jakiś" powiedzmy standardowych"

 

Z góry dzięki za podpowiedź !!!

Słuchaj..ja musiałem zamontowac zawór 4d żeby serwisant defro mi uruchomił kocioł i,zeby gwarancja obowiązywała bo z tego co wiem a nawet w dokumentach od kotła jest napisane to jest takowy zawór niezbędny.Jak zapewne doczytałeś na forum to tym zaworem można mniej lub bardziej dokładnie wyregulować sobie temperature powrotu do kotła.Nie napisałeś czy masz głowice chociaż termo.na grzejnikach albo zawory RTL na podłogówce bo może podłoga grzejesz.Jesli i tego nie masz to będzie troszke trudniej to wszystko wyglądało ale powoli dojdziesz do wszystkiego.Ustawienia masz standartowe w instrukcji od kotła. Mi serwisant ustawił od rozruchu parametry pracy 16 sek czas pracy i 55 sek czas przerwy.Kocioł chodził elegancko na tamten czas ale nie podobało mi sie to jak spiekało groszek i jaki był popiół.W tym samym czasie nie wchodziłem nawet w ustawienia podtrzymania i teraz nie powiem jakie one były ale zapewne takie na jakich sie włącza kocioł pierwszy raz. Nie wiem czy twój kocioł grzeje,czy dopiero będzie grzał,czy za dużo spala,czy nie dogrzewa,czy jeszcze co..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lucke.

Dodam jeszcze że obecnie mam następujące ustawienia.

czas pracy 12s co 72 s

nadmuch 50% - klapka od nadmuchu otwarta na maxa

Praca podtrzymania 10s co 59minut

wentylator w podtrzymaniu 18s co 12 minut

Histeryza co 2stopnie

cwu 4 stopnie

Problem polega oczywiście na tym, że nie dopala ekogroszku.

Jeżeli chodzi o "ciąg kominowy"-to czy czopuch powinien być otwarty na maxa czy przysłonięty ?

Masz za dużą przerwe podawania (tak mi się wydaje) i to dość sporo,zresztą po przeczytaniu twojego posta głos zabiorą i inni.na 12 sekund pracy to dałbym 60 sek przerwy ale nie 72 !! ale schodz powiedzmy co 4 sekundy w dół z ta przerwą i obserwuj kocioł co pare godzin. Pewne jest to,że dmuchasz tak mocno,że głowe urywa.Klapka na wentylatorze u mnie przymknięta na 80% i siła nadmuchu 30-35% zalezy jak na dworzu wieje i na jaki groszek w worku trafiłem bo to loteria mimo,że z jednej palety. Z powietrzem też dopowidzą inni uzytkownicy bo nie ma tutaj unormowanej jednej nastawy nadmuchu.ale zdecydowanie za dużo powietrza.Wydawac się będzie,że wcale nie bo płomien nie jest mega duzy ale to złudne gdyż twój palnik przy obecnych ustawieniach nie jest pewnie w połowie ładnie "napchany"groszkiem.Gdyby było na palniku groszku ile trzeba to ten nadmuch dawał by płomienie jak u samego diablika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie zasyfienie i zarastanie sadzą niestey nie do opanowania. Mamy wersję DUO z piekielnymi rusztami wodnymi króre wychładzają spaliny.

 

Podniosłem temp. zadaną na 70 stopni i dalej po kilku dniach widzę to samo tempo zarastani kociołka sadzą i pyłem .

 

Kupiłem sobie odkurzacz do popiołu i sadzy z filtrem HEPA ( bez zakurzania kotłowni i silnika wewnątrz odkurzacza ) .

 

Pięknie i szybko przebiega teraz czyszczenie piecyka.

 

To samo obseruje u siebie wczoraj czyściłem kociołek i dziś juz widać troche sadzy na szczęście łatwo jest usuwalna, ale jest jej. jak znajdziesz jakiś sposób to podziel sie z kolegą, może podniesienie temp. powrotu coś pomaga w tym temacie, albo juz myslałem zeby na ruszt wodny jakiś szamot położyć znaczy na jakiejś części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lucke.

 

Kolego.

Nie mam termostatów na grzejnikach.Nie wiem co to jest zawór Rtl. Ale mam przy grzejnikach standardowe zawory, dzięki którym można zakręcić całkiem grzejnik.

Podłogówkę obecnie mam wyłączonom - grzejniki na obecna pogodę wystarczają.

A co do tego ciągu kominowego to otworzyć czopuch ma maxa czy przysłonić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lucke.

 

Kolego.

Nie mam termostatów na grzejnikach.Nie wiem co to jest zawór Rtl. Ale mam przy grzejnikach standardowe zawory, dzięki którym można zakręcić całkiem grzejnik.

Podłogówkę obecnie mam wyłączonom - grzejniki na obecna pogodę wystarczają.

A co do tego ciągu kominowego to otworzyć czopuch ma maxa czy przysłonić ?

Nie jestem żadnym specjalista od układów co ale.....z tego co piszesz to wieszkośc ciepła poprostu idzie w świat. Czopuch? otwórz na max bo jak jest przymknięty to jeszcze więcej sadzy w kotle sie zbiera(bynajmniej u mnie ,u brata mojego i u kolegi przy groszku i podtrzymaniu) Zawory RTL to nic innego jak głowice termostatyczne tyle tylko,że do podłogówki specjalne,montowane w lub przy posadzce którymi ustawisz temperature posadzki.W sumie hmmmm Coś masz nie tak,bo skoro masz podłogówke którą jeszcze nie grzejesz ale będziesz to jak będziesz regulował jej temperaturą? wszystko ok dopóki nie bedziesz dawał więcej niż te powiedzmy 55stC na wyjsciu bo im wyzej tym podłoga bedzie cieplejsza a powinna byc na niej temp ok 30st C (temp podłogi nie inst.) Ale wracamy do kotła i instalacji.Nie masz zaworu 3d/4d więc wszystko co kocioł wyprodukuje(ciepło) to wszystko idzie na grzejniki które są otwarte na max więc woda wraca po przejsciu wszystkiego do kotła już letnia więc kocioł bedzie na nowo podnosił temperature.I tak wkółko.pół biedy jak masz super izolacje chałupy to jeszcze cos tam do kotła wróci chociaz....ja wiem..? Instalator nie zapoznał się z dokumentają techniczną dla tego kotła? bo to tak wiesz..bez sensu grzac grzejniki bo piec hula...To ma grzac ekonomicznie w miare i inteligentnie a teraz tak jak włączyłes piec to on tak grzeje bo musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale podłogą nie grzejesz więc tak czy siak wszystko z kotła idzie w układ i go ogrzewa(grzejniki) grzejniki wymieniają to na ciepło w pomieszczeniach a do kotła wraca chłodna woda,no może letnia a powinna byc jak najcieplejsza. Do tego właśnie słuzy zawór 3d albo 4d wstaw go bo będziesz miał przeciąg w portfelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luck ma racje. Robert wstaw ten zawor 3 lub 4 drogowy.Bo po pierwsze zrujnujesz sie fiansowo a po drugie zniszczysz sobie piec.Ja mam taki zawor zalozony o do tego silownik go zamykajacy.Moge obserwowac jaka temperatura wraca do pieca przy jakim stopniu otwarcia zaworu.Mam ustawiona ochrone powrotu na 55 st.I silownik otwiera zawor maksymalnie na ok 50 % Przy tak otwartym zaworze woda powrotna ma jakies 47 st i silownik zaczyna sie zamykac zeby dogrzac piec,DZieki temu kociol dluzej chodzi w podtrzymaniu bo sie nie wychladza.To jesli ty nie masz wogole tego zaworu to woda powrotna musi byc naprawde zimna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A LEOS masz dobre podejscie w domu ma byc cieplo i tyle.No a temperature wydaje mi sie ze min 60 st .A Palenie owsem 30 kl to wszytko zalezy ile taki owies kosztuje.Napewno idzie go wiecej.Nie prubowalem nim palic wiec nie podpowiem

Od paru dni znowu kombinuje z ustawieniami,no i z tymi 30kg troche przesadzilam,na dzis to wychodzi 18kg na dobe.A za owies placilismy po 400zl za tone,kupilismy 5 ton z racji ze nasz pierwszy sezon i nie wiemy tak naprawde ile zuzyjemy.Na pewno sprobuje tez i ekogroszek,tez jestem ciekawa efektow.Na razie nie mam juz stresu z tym piecem,strasznie sie go balam,bede bacznie obserwowac co slychac dalej na forum,byc moze tez cos madrego napisze.Pozdrawiam wszystkich palaczy.A zima dopiero przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

 

Chciałbym się was poradzić w kwestii wentylacji nawiewnej. Planuje taką zrobić na dniach i nie wiem czy robić "zetkę" czy poprostu

 

wstawić rurę kanalizacyjną 160 przy podłodze i po sprawie. Jeżeli faktycznie warte jest wykonanie "zetki " to w jakim wariancie A czy B z załączonego pliku.

 

Czy nie ma to większego znaczenia . Do Z-ki chciałbym wykorzystać kwadratową w przekroju rurę plastikową.

 

Z góry dzięki za naprowadzenie.

post-42972-0-01547200-1353422510_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McKenzi- to samo właśnie przerabiam. Też myślę nad zetką bo jest ona chyba najlepszym rozwiązaniem. Wersja a z rurą kwadratową biegnąca po ścianie w dół wewnątrz budynku.Zastanawiałem się też nad prostszym rozwiązaniem czyli wykuć na wylot prostokąt w ścianie na wys 30 cm i wstawić nawietrznik z regulacją reczną dopływu.. Nie znam sie na wentylacji ale myśle,że i to było by dobre.Zreszta sam kominiarz mi to zasugerował .Zetka tez fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z -tka wydaje mi się lepszym rozwiązaniem z uwagi na fakt że podczas postoju kotła nie wlatuje zimne powietrze z zewnątrz

do pomieszczenia kotłowni(nie wychładza go ). Jeżeli chodzi o wykonanie i koszty to dużej różnicy nie będzie tylko gdzie wyrwać takie

prostokątne rury? no i kwestia estetyki w kotłowni . Ale to już nie jest najistotniejsze.

Trochę się z tym zgapiłem bo wystarczyło o tym pomyśleć na etapie ocieplenia - jednak nie wiedziałem że istnieje takie coś!

Ktoś miał sporo racji mówiąc mi że dopiero przy budowie drugiego domu będę wiedział jak budować. Ale człowiek uczy się na błędach.

Jak uda się skompletować rury to będzie zetka!

Pozdro Lucke!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.