Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strasznie Duzo Pali


bayard

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu mam pytanie. Jak powinnam ustawić sterownik i jak się to wogóle robi ? Mam instrukcję, czytam ale nadal nie do końca wiem jak się za to zabrać.

Może ktoś ma sterownik Perfect R i zasugeruje jakieś sensowne ustawienia ?

Przypomnę, że piec 17 kW z podajnikiem, dom ok 110 metrów, ocieplony, nie grzeję ciepłej wody. Instalacja nowego typu. Ekogroszek Jared (niezły) ale najczęściej mam Pieklorz.

sterownik ma ustawienia fabryczne i może spróbuj na tych

każdy sterownik jest inny tak prosty że aż skomplikowany

ja z każdym sterownikiem robie to samo

(metoda prób i błędów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Posiadam ten sterownik, palę drugi sezon i jest ok. Z tym że mam kocioł 25kw. Przy tej pogodzie pali około 20 kg/dobę.Dom 150 m, izolowany 12 cm styro. Niektórzy twierdzą że kocioł przewymiarowany.Ja nie narzekam.

zaczynałem od ustawień fabrycznych , z podłączonym czujnikiem zewnętrznym. Potem regulacja ilością powietrza, potem mocą kotła. obrotami dmuchawy , długością podawania itd. i notowałem wyniki.zawsze zmieniałem jeden parametr i wynik notowałem po paru godzinach.

Obecnie przy zmianie temperatury na zewnątrz muszę regulować tylko czas podawania paliwa.

Przy temp. zewnętrznej -20 kocioł nie palił więcej niż 40-45 kg/dobę.

Minus taki że te obserwacje trzeba notować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Okazało się, że miałam uszkodzoną dmuchawę, kręciła ale nie wchodziła na obroty jaki zadawał strownik. Prawdopodobnie uszkadzała każdy kolejny zakładany sterownik.

Dzisiaj wymieniliśmy dmuchawę i załozyliśmy sterownik Perfect R.

 

Znowu mam pytanie. Jak powinnam ustawić sterownik i jak się to wogóle robi ? Mam instrukcję, czytam ale nadal nie do końca wiem jak się za to zabrać.

Może ktoś ma sterownik Perfect R i zasugeruje jakieś sensowne ustawienia ?

Przypomnę, że piec 17 kW z podajnikiem, dom ok 110 metrów, ocieplony, nie grzeję ciepłej wody. Instalacja nowego typu. Ekogroszek Jared (niezły) ale najczęściej mam Pieklorz.

 

nie wiem dlaczego fokus nie zastosował serownika argon 2

po zastosowaniu tego sterownika spalanie się ustabilizuje trzeba jedybnie nastawić podawanie ok 7-9sek ,przerwę ok 24-28sek ,podczymanie co 15 min ,dmuchawę na 50-60% i bedzie palił że zapomniszo kotle

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.