Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzony Kaloryfer Pomocy


lain00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem. Dzisiaj podłączyłem nowy kaloryfer i mam problem. Otórz nie mogę w żaden sposób go odpowietrzyć.

Próbowałem na wszystkie sposoby i nic. Kaloryfer to panelowy KORADO V22 600/1000.

Dodam jeszcze że mam instalację otwartą i starą. Stara tzn jeszcze przed wymianą. Stara instalacja zasilana jest rurami 3/4'' Przy odgałęzieniu jednego kaloryfera załążyłem trójnik przeredukowałem z 3/4 na 0,5'' i pex 16. podłączyłem i ... lipa.

grzejnik sie napełnił i grzeje do połowy, dół jest zimny. Pompa na 3 biegu i wyłączona na zmianę i nadal dół jest zimny.

Czy problemem jest taki duży przeskok w średnicach rur?

 

I przy okazji zaapytam. Czy jeśli zaślepie przelew ze zbiornika i zamknę układ czy to pomoże? Czy aby przerobić na układ zamkniety potrzeba więcej przeróbek?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dół jest zimny, to nie jest zapowietrzony grzejnik. Zapowietrzony grzejnik jest zimny z tyłu. U Ciebie oznacza to, że jest bardzo mały przepływ. Przyczyny mogą być różne. Częstą przyczyną jest przykręcenie zaworu odcinającego na powrocie z grzejnika - na dole (jeżeli go masz). Może być też tak, że woda ma łatwiejszą drogę innymi grzejnikami. Należy wtedy przykręcić zawory na innych grzejnikach, tak aby wymusić przepływ przez właśnie ten grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki są jakieś stare pamiętają chyba wojnę. Wyglądają jak jakieś pospawane rury owinięte pofalowana blachą dokładnie wyglądają tak jak w załączniku. Zasilane są rurą 3/4'' . Nie ma żadnych zaworów tylko zwykłe śrubunki. Całe są gorące. W łazience mam aluminiowy z armatury Kraków i jest zasilany rurą pp fi 20 ale z nim jest wszystko ok i też cały grzeje. Nowy kaloryfer podłączyłem tak jak w drugim załączniku. Na trzecim załączniku widok nowego grzejnika. Jest on w 3/4 ciepły(od góry gorący)

Nie jestem instalatorem więc podpowiedzcie co może być nie tak. Dodam jeszcze że ta instalacja na wiosnę idzie na złom i będzie zupełnie nowa. Teraz potrzebuje tylko taka prowizorkę żeby ogrzać wiatrołap.

Wydaje mi sie że jeśli wywale 16 i dam 20 to może będzie lepiej. Jeśli sie myle to poprwcie mnie.

Dzieki

pozdrawiam

 

p.s. jeśli załączniki są za duże to z góry przepraszam

post-17771-1292147944_thumb.jpg

post-17771-1292148357_thumb.jpg

post-17771-1292148724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.