Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Zaw. Mieszającego


mardoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam pytanko odnośnie mojej instalacji i lokalizacji zaworu mieszającego. Nie jest za bardzo w dobrym miejscu bo pozwala tylko regulować temp na bojlerze ale gdy instalator mi go montował nie za bardzo byłem w temacie. Teraz przede wszystkim dzięki forum "ekonomicz.spal.wegla kam" jestem o niebo mądrzejszy i myśę, że nie spełnia on w tym miejscu za bardzo swoich możliwości. Odesłano mnie tutaj z zapytaniem. Proszę o porady jakby dobrze byłoby go przenieść, w które miejsce najlepiej (jak najmniejszym oczywiście nakładem sił i kosztów) i co on wniesie do mojej instalacji i jak wpłynie na spalanie (stałopalność, ochr.kotła....)???? Podziękował

 

post-14798-1291588867_thumb.jpg

post-14798-1291589049_thumb.jpg

post-14798-1291589092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. http://www.womix.pl/pl/oferta/zawory_miesz.../xxxxxx/20.html

Na tej stronie znajdziesz dwa prawidlowe podlaczenia zaworu 4d (zasilanie prawa strona i lewa strona)

Nie ma tam zasobnika Cwu.Zasilanie zasobnika powinno byc wpiete pomiedzy kotlem a zaworem na zasilaniu a powrot miedzy zaworem a kotlem na powrocie. Zasobnik powinien raczej miec dodatkowa pompe.Daje to tyle ze:

-na zasobnik idzie taka temperatura wody jaka jest w kotle

-na dom idzie taka jaka podmieszasz zaworem

Tzn jesli masz na kotle np.65 st to wode w zasobniku grzeje woda o takiej temperaturze a przez podmieszanie zaworem na kaloeyfery mozesz dac np.45 st.

Pompa Co zawsze za zaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam pytanko odnośnie mojej instalacji i lokalizacji zaworu mieszającego. Nie jest za bardzo w dobrym miejscu bo pozwala tylko regulować temp na bojlerze ... .

 

Witam!

Po pierwsze rura bezpieczeństwa od kotła do zbiornika wyrównawczego na strychu powinna mieć 1 cal średnicy i nie może na niej być żadnej armatury typu zawory.

Trójnik do bojlera przed zaworem 4 drożnym jak pisze Xawer. Na grzejniki i podłogówkę po zaworze 4 dr. Zaworem tym ustawisz temperaturę jaką chcesz na ogrzewanie i podniesiesz temp. powrotu do kotła, zabezpieczy to kocioł przed korozją niskotemperaturową. Powrót z bojlera wpięty na powrocie do kotła z zaworu 4 dr. Troszkę dziwny ten twój układ c.o i c.w.u i nie wiem, czy uda się go poprawić "małym nakładem sił i kosztów".

Pompa c.o powinna być zamontowana tak, by oś wirnika była w poziomie, a nie ukośnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.