Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mikro Ogrzewnie ścienne


xhumungus

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z pokoi nie długo będę robił gruntowny remont i wpadłem na pomysł mini ogrzewania ściennego(akurat przy łóżku). Pytanie jest czy to będzie działać i jakie ewentualnie pułapki na mnie czekają? Dodam jeszcze że oczywiście rurki będą zatopione w tynk.

post-18999-1289475966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogrzewanie ścienne tak jak podłogowe nie powinno być zasilane wodą o temp. wyższej niż 50C. Przy takim połączeniu - zasilanie przez grzejnik trudno jest ogrzać całe pomieszczenie przy zachowaniu temp.40- 50 c na grzejniku.

Jeżeli chcesz wykonać taki zastaw to podłącz ogrzewanie ścienne na wyjście grzejnika tradycyjnego ( w szereg) co pozwoli na obniżenie temp.zasilania do rozsądnego zakresu.

Pozdrawiam. Sambor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ogrzewanie ścienne tak jak podłogowe nie powinno być zasilane wodą o temp. wyższej niż 50C.

 

Równie dobrze mógłbyś napisać " Ogrzewanie ścienne, jak i grzejnikami mocowanymi pod oknem nie powinno być zasilane wodą o temp. wyższej niż 50 C..."

Bzdura. Skąd takie twierdzenie o ogrzewaniu ściennym, które jest ogrzewaniem głównie poprzez promieniowanie cieplne ?

Ogrzewanie podłogowe- owszem, nie powinno się przekraczać temp. podłogi powyżej 28 st. C, bo powyżej puchną nóżki, ale ścienne ? Jakie argumenty przeciw ?

 

Co do tych rurek- prowadzenie ich w postaci zawijasów z jednej rury to duże opory przepływu- podobny problem występuje często przy podłogówce. W skrajnych przypadkach podłogówka po prostu nie grzeje, na co są liczne doniesienia w necie. Lepsze jest łączenie rur w tzw. register,

podobnie jak to jest w np. w chłodnicy samochodu lub łazienkowych grzejników drabinkowych.

Znacznie mniejsze opory przepływu i lepsza sprawność takiego "grzejnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Ja mam rurki doprowadzające wodę do kaloryfera pociągnięte w otulinie w posadzce i przy okazji zrobiło mi się ogrzewanie podłogowe! Posadzkę mam wypłytkowaną i w miejscu gdzie idą rurki płytki są delikatnie ciepłe - w sam raz. Gdybym wiedział to specjalnie pozawijałbym trochę te rurki i podłogówka byłaby za free - szczególnie w łazience i korytarzy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
W dniu 11.11.2010 o 12:46, xhumungus napisał:

.... wpadłem na pomysł mini ogrzewania ściennego(akurat przy łóżku). ...............

post-18999-1289475966_thumb.jpg

xhumungus?    Czy udało się zrealizować ten twój pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No....   rok temu jeszcze na forum był, tak więc myślałem, że to odnajdzie, ale trudno. 

Nie ukrywam, że mam podobny pomysł, ponieważ w sieci jest sporo systemów "grzania ścianami", chciałem się o to dopytać. Niestety wszystko co widać na rysunkach jest zasilane z rozdzielaczy podłogówek lub indywidualnych rozwiązań dla takiego ogrzewania. 

Ja zastanawiam się czy da się coś takiego uruchomić (zasilić) z pionu CO, który zasila grzejniki lub gałązek grzejnikowych. Rury mam w pionach grube 1,5cala, a gałązki do grzejników mam 3/4.  problem, że te rurki w ogrzewaniu płaszczyznowym są dosyć małych przekrojów. Myślałem o takiej powierzchni grzewczej w przedpokoju gdzie nie ma miejsca na grzejnik.  Można to zasilać wodą do 55C, więc z grzejników (może z powrotu) by poszło?. Myślałem, aby wpiąć taką pętlę w gałązkę powrotną z grzejnika, tak aby woda przepłynęła przez pętlę i dopiero wtedy do pionu. Mogło by tak działać (Sambor jakby coś takiego sugerował) Może po latach ma ktoś takie doświadczenia. Jeśli można zrobić podłogówkę zasilaną zaworem RTL, to może i to by poszło? 

 

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.